فهرست
پیام پوگبا به مورینیو: حمله حمله حمله!
پیام پوگبا به مورینیو: حمله حمله حمله!

پیام پوگبا به مورینیو: حمله حمله حمله!

آی‌اسپورت – پل پوگبا هم مثل مربی‌اش، ژوزه مورینیو، پایین بودن شور و روحیه هم‌تیمی‌هایش را دلیل اصلی از دست دادن دو امتیاز خانگی مقابل ولوز می‌داند و برای همین اعتقاد دارد "عامل وحشت آفرین" سنتی منچستر یونایتد باید به اولدترافورد باز گردد.

«این درست است، ما باید عطش بیشتری نشان می‌دادیم. شاید رویکرد و روحیه‌ ما باید بهتر باشد. شاید باید بهتر از این بازی کنیم.» در روزی که سر الکس فرگوسن برای اولین بار بعد از خونریزی مغزی‌اش به اولدترافورد بازگشته بود، یونایتدِ مورینیو هیچ نشانی از تیم او نداشت. در حالیکه مورینیو مقصر اصلی را شروع کند در هر دو نیمه می‌دانست، پوگبا اعتقاد دارد اگر تیمش شجاعانه‌تر پای به زمین می‌گذاشت ولوز نمی‌توانست تا این حد در خانه حریف احساس راحتی کند.

«وقتی ما در خانه بازی می‌کنیم فقط باید حمله حمله و حمله کنیم (شعار هواداران یونایتد). اینجا اولدترافورد است و وقتی تیم حریف می‌بیند منچستر یونایتد مدام بهش حمله می‌کند وحشت‌زده می‌شود. این اشتباه بزرگ ما مقابل ولوز بود. ما این فصل سه بازی خانگی داشته‌ایم و فقط چهار امتیاز ازش گرفته‌ایم. این اصلا کافی نیست.»

از سال 1980 بدین سو این اولین باری بود که ولوز از اولدترافورد امتیاز می‌گرفت و روبن نوز، هافبک پرتغالی آن‌ها، چنین موفقیتی را حاصل رویکرد شجاعانه‌شان و جسورانه‌شان می‌داند: «آن‌ها هم مثل ما بازیکن هستند، نه ابر قهرمان. بنابراین اگر کار خودمان را درست انجام دهیم می‌توانیم بازی را برای هر حریفی سخت کنیم.»

آمار و ارقام نشان می‌دهند نظر پوگبا درباره نمایش‌های ضعیف خانگی یونایتد کاملا درست است. از زمانی که مورینیو مربی این تیم شده آن‌ها در بازی‌های خانگی لیگ تنها 67 گل زده‌اند، یعنی حداقل 24 گل کمتر از دیگر اعضای "تاپ سیکس". آمار یونایتد در این دو فصل و چند هفته نه تنها 42 گل کمتر از منچستر سیتی بوده، بلکه از بورنموس و اورتون هم پایین‌تر بوده است. آخرین باری که یونایتد در اولدترافورد سه گل زد به ماه ژانویه باز می‌گردد.

ماه پیش پوگبا در جریان دست و پنجه نرم کردن‌های لفظی‌اش با مورینیو اعتراف کرد اگر واقعا آنچه در ذهنش می‌گذرد را بگوید از سوی باشگاه جریمه خواهد شد. بعد از تساوی 1-1 مقابل ولوز هم هافبک فرانسوی یونایتد یک بار دیگر به کنایه از چنین شرایطی حرف زد: «ما باید تحرک بیشتری در خط حمله داشته باشیم. مشخصا ما باید راه‌های دیگری هم برای بازی کردن داشته باشیم، ولی من بیشتر از این نمی‌توانم حرفی بزنم، چون فقط بازیکن تیم هستم. ولی به هر حال این نظر من است، ما باید تحرک بیشتری داشته باشیم و بهتر از این بازی کنیم.»

در جریان این نمایش ضعیف خانگی جسی لینگارد بیش از الکسیس سانچز و روملو لوکاکو در خط حمله تحرک داشت، اما به شکلی نمادین در حالیکه یونایتد نیاز به گل دوم و برتری داشت از زمین خارج شد. در ادامه کاملا قابل پیش‌بینی بود که ماروان فلینی از خط میانی جدا می‌شود به خط حمله می‌رود تا بلکه با توپ‌های بلندی که برایش ارسال می‌کنند گره از کار تیمش باز کند. فلینی که پیش از این "پلن بی" مورینیو بود حالا بخشی از "پلن اِی" هم شده و نقش حامی کریس اسمالینگ و ویکتور لیندلوف شکننده در قلب خط دفاعی را هم بازی می‌کند.

یکی دیگر از مشکلات بزرگ یونایتد البته اینجاست که اسمالینگ با تمام ضعف‌های دفاعی‌اش در سال 2018 بیشتر از الکسیس برای تیمش گل زده. با این حال پوگبا از هم‌بازی خودش دفاع می‌کند: «مسئله این نیست که او بد بازی می‌کند. وقتی بازیکنی مدت زیادی در یک تیم بازی کرده، بعد از انتقالش به تیمی دیگر نیاز به زمان برای تطبیق خودش با شرایط جدید دارد.» سانچز اما حالا هشت ماه و 23 بازی از انتقالش به یونایتد می‌گذرد و تنها تاثیری که روی تیم جدیدش داشته عاملی برای افت فرم آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد بوده. پس چقدر این پروسه تطبیق به طول خواهد انجامید؟

به هر سو یونایتد، تیمی که بعد از دوران سر الکس حتی یک بار هم در کورس قهرمانی لیگ نبوده، همین حالا هشت امتیاز با صدر جدول فاصله گرفته است. «ما نباید نگران باشیم، ولی قطعا باید به صدر نزدیک‌تر شویم.» مسئله اینجاست که در حال حاضر به نظر می‌رسد یونایتدِ مورینیو به جای نزدیک شدن، دورتر و دورتر می‌شود، آن هم نه فقط به لحاظ امتیازی.

۳    
آی اسپورت
2018-09-24 11:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر