فهرست
گزارش روز: دایی-استیلی؛ به یادِ آن شعارها
گزارش روز: دایی-استیلی؛ به یادِ آن شعارها

گزارش روز: دایی-استیلی؛ به یادِ آن شعارها

آی اسپورت- استیلی، ملوان و دایی. این سه نام که در این هفته از لیگ پانزدهم معادله تازه‌ای برای لیگ برتر فوتبال ایران خواهند ساخت، در هفته اول لیگ برتر دوازدهم، روزی عجیب برای سکوهای آزادی رقم زده بودند. آن روز، استیلی روی نیمکت پرسپولیس بود و نامِ شهریار، روی سکوهایی تکرار می شد که از حضور استیلی در تیم‌شان راضی نبودند. با گلِ مساوی بادامکی، استیلی در 15 دقیقه پایانی مسابقه کمی تشویق شد اما در همه ماه های بعدی، هرگز رنگ آرامش را ندید و سرانجام در مقابل شعارهای کشدار اعتراضی کم آورد و از تیم کنار گذاشته شد. 
آنچه تقابل این هفته دایی و استیلی را به یک رقابت جذاب در فوتبال ایران تبدیل می کند، ماجراهای دوران چند ماهه حضور استیلی روی نیمکت پرسپولیس در لیگ دوازدهم است. استیلی، انتخاب حبیب کاشانی برای جایگزینی دایی بود و همین موضوع، اختلاف نظرهای او را با شهریار کلید زد. دایی دو سال بعد از آن روزها به پرسپولیس برگشت و تیم را نایب قهرمان لیگ برتر کرد اما مدتی بعد، او نیز از جمع قرمزها کنار گذاشته شد. قبل از آغاز فصل گذشته لیگ برتر، دایی معتقد بود که استیلی در جلسه هیات مدیره باشگاه حرف‌هایی بر علیه او به زبان آورده و تلاش کرده تا برای برکنار کردن سرمربی تیم زمینه‌سازی کند. دایی و استیلی بعد از ماجراهای لیگ دوازدهم، دیگر هرگز رو در روی هم قرار نگرفتند تا مسابقه این هفته، اولین دوئل آن ها بعد از آن روزهای پرخادثه باشد. 
علی و حمید، ستاره های نسل طلایی فوتبال ایران بودند. شهریار یکی از بهترین‌ مهاجمان تاریخ فوتبال ایران بود و استیلی، یکی از مهم‌ترین گل‌های تاریخ را برای تیم ملی به ثمر رساند. با این وجود هیچکدام آن ها دوران مربیگری درخشانی نداشته اند. دایی در لیگ پانزدهم، نتایج بدی نگرفته و با شکست دادن ملوان، می تواند در جمع مدعیان جدی قهرمانی باشد. استیلی اما با بحران مصدومیت ها در تیمش دست و پنجه نرم می کند و با توجه به نارضایتی تماشاگران ملوان، باید در قم برای حفظ پایه های لرزان نیمکت ملوان از تغییر بجنگد. ظهر فردا، فوتبال ایران شاهد یک تقابل ویژه خواهد بود. تقابل مرد شکست خورده پرسپولیس، با دوستی قدیمی که نام‌اش برای چند ماه کابوسِ قطع نشدنی او بوده است. 

کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-12-12 15:46:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر