فهرست
10 گاف برجسته محسن قهرمانی؛ مخترعی با توانایی شنیدن پچ‌پچ‌ها
10 گاف برجسته محسن قهرمانی؛ مخترعی با توانایی شنیدن پچ‌پچ‌ها

10 گاف برجسته محسن قهرمانی؛ مخترعی با توانایی شنیدن پچ‌پچ‌ها

آی اسپورت - از 29 شهریور 1392 بیش از 2 سال گذشته و حالا دوباره محسن قهرمانی داور یک پخش مستقیم شبکه سه شده است. شاید وقتی او سوت پایان بازی استقلال و تراکتورسازی را در تبریز زد، پیراهنش را مثل سعید مظفری زاده بالا بزند و با داوری وداع کند ولی کمتر کسی پیدا می شود که گاف های ویرانگرش را فراموش کرده باشد. دوئل های استقلال و تراکتورسازی در تبریز فقط وقتی برنده داشته که داوران لطف کرده باشند. در لیگ یازدهم، لطف ترکی شامل حال استقلال مظلومی شد و در لیگ دوازدهم این مظفری زاده بود که هوای تراکتورسازی را داشت. در هر دو بازی اما قلعه نویی باخت. این بار قهرمانی با قلعه نویی هت تریک می کند؟
استقلال – سایپا/ لیگ سوم
دقیقه 60 بازی استقلال و سایپا در هفته سوم بود که محسن قهرمانی در حرکتی عجیب دست به جیب پشتش برد و کارت قرمز را به علیرضا نیکبخت واحدی نشان داد. او همان هفته در برنامه نود اعلام کرد گوش های فوق العاده قوی ای دارد و حرف های بازیکنان را از فاصله دور می شنود.
استقلال – سپاهان/ لیگ چهارم
در اوایل نیمه دوم، علی سامره بعد از اینکه قهرمانی سوتش را به نشانه آفساید به صدا درآورد شوت محکمی به سمت دروازه زد. قهرمانی هم او را با کارت زرد جریمه کرد. کارت زردی که سامره را دو اخطاره کرده و بلافاصله کارت قرمز را جلوی چشمان بهت زده اش قرار داد. استقلال قلعه نویی بعد از اخراج سامره، دو گل خورد و برد را با تساوی در نقش جهان عوض کرد. بعدها رضا عنایتی و سیاوش اکبرپور گفتند قهرمانی وقتی تیمها داشتند برای نیمه دوم وارد زمین می شدند، چنین سرنوشتی را برای استقلال پیش بینی کرده بود.
فولاد – پاس/ لیگ پنجم
هنوز دو هفته از حضور اسفندیار بهارمست، در برنامه نود و توضیحات جالبش درباره پنالتی ای که به سود سوئد در بازی با برزیل در جام جهانی 98 گرفت نگذشته بود که قهرمانی در اهواز همین صحنه را تکرار کرد. او هنوز ضربه کرنر ارسالی بازیکن فولاد به محوطه جریمه پاس نرسیده، اعلام پنالتی کرد و در توجیهش گفت اگر تماشاگری از پشت دروازه این صحنه را تصویربرداری کرده باشد، صحت تصمیم او ثابت می شود.
استقلال – سایپا/ لیگ ششم
درحالیکه بازی در یک سوم دفاعی استقلال در جریان بود، قهرمانی بازی را قطع کرد و به سمت سیاوش اکبرپور در یک سوم دفاعی سایپا رفت و کارت قرمزش را به او نشان داد چون شنیده اکبرپور به او توهین کرده. چند دقیقه بعد هم از وسط زمین به سمت نیمکت سایپا دوید و ارشاد یوسفی، دروازه بان ذخیره سایپا را هم اخراج کرد چون از 50 متری حرفهای او را هم شنیده بود. همان هفته قهرمانی به فردوسی پور در برنامه نود گفت که صدای پچ پچ ها را هم از پشت دیوار می شنود.
پرسپولیس – سپاهان/ نیمه نهایی جام حذفی
بازی تا دقیقه 86 با یک گل به سود پرسپولیس در جریان بود اما در این لحظه مهاجم سپاهان بدون اینکه با پژمان نوری برخوردی داشته باشد، درون محوطه سرنگون شد. قهرمانی که از صحنه دور است در سوتش می دمد و دستانش را به سمت نقطه پنالتی نشانه می گیرد. پنالتی سپاهان گل می شود و بازی به وقت اضافه می کشد. در وقت اضافی سپاهانی ها سه گل دیگر به پرسپولیس می زنند و دست دنیزلی از جام کوتاه می شود.
استقلال – ذوب آهن/ لیگ هشتم
در حالی که بازی تا اواسط نیمه دوم بدون گل در جریان است، عیسی اندوی دروازه بان ذوبی ها توپ را در دستانش نگه داشته. هنگامی که قصد ضربه زدن به آن را دارد ناگهان داور بازی در سوتش می دمد و خطای شش ثانیه دروازه بان را اعلام می کند. همان توپ با ضربه کاظمی به تور می رسد و چند دقیقه بعدتر هم جباری کار را تمام می کند. بعد از پایان بازی، منصور ابراهیم زاده داور را یک مخترع نامید که دوست دارد متفاوت از دیگران جلوه کند.
مس – راه آهن/ لیگ نهم
قرار بود محسن ترکی قاضی بازی مس و راه آهن باشد اما بیماری او، کمیته داوران را مجبور کرد چون زمان لازم برای تهیه بلیت هواپیما نداشت، همشهری اش یعنی محسن قهرمانی را جایگزینش کند. در اوقات اضافه که بازی با نتیجه دو بر یک به سود مس در جریان بود، مهاجم راه آهن بدون اینکه مدافعی از مس مانع حرکتش شود با سر توپ را وارد دروازه مس کرد و بازی را به تساوی کشید. اما قهرمانی معتقد بود هم او با دست گل زده و هم قبل از ضربه سوت پایان بازی را زده. محمود یاوری، سرمربی راه آهن در برنامه نود اعلام کرد در بازی بعدی با روبان مشکی به زمین می آیند تا اینگونه اعتراض شان را به تصمیم های جنجالی داور نشان دهند.
داماش – ملوان/ لیگ یازدهم
«تا وقتی که تماشاگراتون فحش میدن خطا نمی گیرم». جمله ای که قهرمانی در برنامه نود تاییدش کرد و گفت به خاطر اینکه تماشاگران رشتی به او فحاشی می کرده اند عمدا برای تیم شان خطا نمی گرفته.
استقلال – پرسپولیس/ لیگ دوازدهم
بالاخره قضاوت دربی به محسن قهرمانی رسید. او هم تا پایان نیمه اول، قضاوت کم نقصی داشت ولی در وقت اضافه خطای نکونام روی حقیقی را به جای پنالتی، رای به ادامه بازی داد. همه کارشناسان روی خطا بودن این صحنه اتفاق نظر داشتند. برنامه نود اما یک صحنه دیگر را هم نشان داد که قهرمانی به اشتباه برای پرسپولیس پنالتی نگرفته.
لیگ سیزدهم
به قهرمانی، قضاوت بازی افتتاحیه لیگ بین پرسپولیس و تراکتورسازی در آزادی سپرده شد. او هم در همان نیمه اول، یک پنالتی عجیب و غریب برای پرسپولیس گرفت. هشت هفته بعد او داور منتخب اصفهانیان! برای سوت زدن نبرد حساس پرسپولیس و سپاهان بود و این بار قبل از رسیدن به دقیقه 5 با اعلام یک پنالتی اشتباه همه را سورپرایز کرد. سورپرایزی که قصه هزار و یک شب کارت به کارت را در فوتبال ایران استارت زد.


علیرضا خطیبی / فوتبال ایرانی
  ۳  
آی اسپورت
2015-12-12 23:35:27
نظر دهید

۳ نظر
-
يكشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴، ۰۹:۱۶
کدوم پنالتی برای لنگ؟ اونجا که خطای حقیقی بود که با ارنج زد تو صورت نکونام. کدوم کارشناس گفت پنالتیه؟ تو نود هم معلوم شد پنالتی نبوده
-
يكشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۰:۵۳
قهرمانی لنگیه
عبدالناصر
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۰۵
حالم بد میشه وقتی اسمشو می شنوم ؛ عکسشو می بینم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر