فهرست
یادداشت روز: یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ، یکی از یکی جذاب تر!
یادداشت روز: یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ، یکی از یکی جذاب تر!

یادداشت روز: یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ، یکی از یکی جذاب تر!

آی اسپورت- وقتی پای فیگو در میان باشد، بارسایی ها خیلی راضی به نظر نمی رسند. درست برخلاف رئالی ها!

بازی بارسا و آتلتیکو مادرید در مرحله یک چهارم نهایی تضمین کننده حضور حداقل یک تیم اسپانیایی در جمع 4 تیم چمپیونز لیگ 14-13 شد تا حضور اسپانیایی ها در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا در این فصل به هفت بار متوالی برسد! البته دیدار دو تیم اسپانیایی بسیار نزدیک و غیر قابل پیش بینی خواهد بود که اگر تیمی قدرت یقه گیری از آبی اناری ها را داشته باشد آن تیم سخت کوش سیمئونه است.

رئال یک بار دیگر باید به مصاف بورسیا دورتموند برود. تیمی که فصل گذشته بسیار آنها را اذیت کرد و حتی مانع راهیابی کهکشانی ها به فینال شد. زردها که گربه سیاه تیم مادریدی محسوب می شد در دور گروهی فصل گذشته لیگ قهرمانان نیز بالاتر از این تیم در صدر گروه جای گرفت و در دو دیدار خانگی 6 گل به رقیب نامی خود زد. با این حال این دورتمند تیمی متفاوت از فصل گذشته است. آنها در خط دفاعی به هیچ عنوان سازماندهی فصل گذشته را ندارند. شاید تنها رقیب رئال برای پیروزی بر زردهای وست فالن مسائل روانی باشد. مادریدی ها در رویارویی با تیم های آلمانی نتایج خوبی کسب نکرده اند، هرچند در دور قبلی موفق به پیروزی پر گل برابر دیگر تیم ایالت روهر آلمان یعنی شالکه شدند.

بازی تیم پر ستاره پاریسی با تیم تحت هدایت آقای خاص نیز از جذابیت های بالایی برخوردار است. این مسابقه شاید غیر قابل پیش بینی ترین دیدار مرحله یک چهارم نهایی باشد. حضور زلاتان و تیاگو سیلوا و تفکرات بلان می تواند گریبانگیر مورینیو و شاگردانش شود، هرچند آنها از تجربه بیشتری در این رقابت ها برخوردارند و با حذف سیتی و آرسنال و شرایط نامناسب من یو، تنها امید جزیره برای حضور در بین 4 تیم نهایی هستند.

بدشانسی های ممتد مویس در این فصل فوق العاده سخت برای او جای تعجب هم نداشت که قرعه آنها را به سخت ترین حالت ممکن برساند. دیدار بایرن و منچستر بسیار پیچیده خواهد بود. شاید پیروزی آسان برای تیم بی رقیب بایرن، شاید هم خلق یک شگفتی بزرگ توسط تیمی که به احتمال فراوان از لیگ برتر انگلستان راهی به لیگ قهرمانان فصل آینده نخواهد داشت!

فصل 14-2013 فوتبال اروپا که به جام جهانی برزیل منتهی خواهد شد به جذاب ترین شکل ممکن درآمده و از همین حالا می شود به انتظار روزهای ناب فوتبالی نشست.

مهدی بشکنی

     
آی اسپورت
2014-03-22 04:52:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر