فهرست
ادهم داور شانس ایران و شکست‌های عربستانی
ادهم داور شانس ایران و شکست‌های عربستانی

ادهم داور شانس ایران و شکست‌های عربستانی

آی اسپورت – محمد ادهم مخادمه داور 31 ساله اردنی درحالی  قضاوت دیدار پرسپولیس و الاهلی عربستان را در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بر عهده خواهد داشت که سابقه او نشان می‌دهد او برای تیم‌های عربستانی داور خوش یمنی نبوده است. حساسیت بالای بازی دو نماینده فوتبال ایران و عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باعث خواهد شد تا عملکرد داور این مسابقه بیش از پیش زیر ذره بین قرار بگیرد. محمد ادهم داور 31 ساله اردنی قرار است این بازی فرا فوتبالی را قضاوت کند. همه دیگر از روابط دیپلماتیک ایران و عربستان و اتفاقاتی که در نهایت منجر به بازی در زمین بی طرف شد با خبر هستند ضمن اینکه رقابت ایران و عربستان در فوتبال آسیا یک رقابت جدی و ریشه دار است.  

این داور اردنی در لیگ قهرمانان آسیا پیش از این بازی گوانژو و کاشیما آنتلرز را سوت زد که این بازی در نهایت یک بر صفر به نفع گوانژو به پایان رسید. ادهم در این بازی حساس فقط دوبار از کارت زرد استفاده کرد و سهم هر تیم یک کارت زرد بود. نکته جالبی که اما درباره محمد ادهم می توان به آن اشاره کرد این است که این داور در قضاوت‌های اخیرش برای تیم‌های عربستانی خوش یمن نبوده است. او در دو بازی از سری مسابقات باشگاه‌های عربی که اخیرا برگزار شد دو بازی تیم‌های عربستانی را قضاوت کرد. در بازی که میان ای.اس.تونس و الهلال عربستان با قضاوت محمد ادهم برگزار شد نماینده تونس با نتیجه 3 بر دو باشگاه پرقدرت عربستانی را شکست داد. ادهم همچنین در این مسابقات بازی دو تیم الفتح مراکش و النصر عربستان را سوت زد که در نهایت این بازی با برتری 4 بر صفر نماینده مراکش به پایان رسید.

ادهم اما در لیگ قهرمانان هم برای تیم‌های ایرانی و عربستانی قضاوت کرده است. در بازی لخویا برابر الفتح عربستان که با قضاوت او انجام شد لخویا 4 بر یک حریفش را شکست داد. این داور اردنی اما برای تیم‌های ایرانی خیلی بد قدم نبوده است. او در لیگ قهرمانان این فصل بازی استقلال تهران برابر لوکوموتیو مسکو در تاشکند را قضاوت کرد که در نهایت با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. ادهم همچنین بازی استقلال خوزستان برابر الجزیره را در کشور امارات قضاوت کرد که نماینده ایران در این بازی توانست با یک گل به پیروزی برسد.

درباره قضاوت این داور اردنی نیز باید به این نکته اشاره کرد که او در سال 2017 در 7 مسابقه‌ای که در آسیا قضاوت کرده 15 کارت زرد از جیبش خارج کرده و جالب‌تر اینکه از کارت قرمز استفاده نکرده است. او داوری است که علاقه زیادی به استفاده از کارت‌هایش ندارد. او در 44 بازی بین المللی اخیری که قضاوت کرده آماری 0.09 پنالتی ، 3.14 کارت زرد و 0.11 کارت قرمز را از خود به جای گذاشته است.  

 از نکات جالب اینکه او بیشتر پنالتی‌هایش را به نفع میزبانان گرفته اما کارت زردهای بیشتری را نیز معمولا به تیم‌های میزبان داده است. به نظر می‌رسد از منظر قضاوت و انتخاب داور، پرسپولیس با توجه به سوابق این داور و خوش یمنی احتمالی‌اش برای تیم‌های ایرانی و بالعکس بدقدمی‌اش برای تیم‌های عربستانی، شانس مناسبی برابر الاهلی دارد.

 

ورزش سه

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-08-20 13:00:00
نظر دهید

۱ نظر
Ashkanred
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۸
به قول کیروش
Details Details
اینجا شانس و خوش قدمی و بدقمی هیچ تاثیری نداره . آقای نویسنده دست از خرافات بردارید.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر