فهرست
قهرمانی: همه می‌گویند با این بدن ترکه‌ای چرا می‌روی؟! / در یک برنامه تلویزیونی ناگفته‌ها را می‌گویم
قهرمانی: همه می‌گویند با این بدن ترکه‌ای چرا می‌روی؟! / در یک برنامه تلویزیونی ناگفته‌ها را می‌گویم

قهرمانی: همه می‌گویند با این بدن ترکه‌ای چرا می‌روی؟! / در یک برنامه تلویزیونی ناگفته‌ها را می‌گویم

آی اسپورت- محسن قهرمانی داور سر‌شناس و مشهدی فوتبال ایران امروز در سن ۴۱سالگی برای همیشه با دنیای داوری خداحافظی خواهد کرد. پرحاشیه‌ترین داور این سال‌ها، در آخرین روز کاری‌اش گفتگوی کوتاهی با همشهری ورزشی انجام داده است.

 
آقای قهرمانی چرا تصمیم به خداحافظی گرفتید؟
این یک تصمیم شخصی است و در مورد آن بعدا مفصل صحبت خواهم کرد. در حال حاضر باید روی بازی تراکتورسازی و استقلال تمرکز کنم.
 

آیا این تصمیم را اخیرا گرفتید؟
من از اول فصل که تست می‌دادم به دوستانم گفتم که برای آخرین فصل قضاوت می‌کنم. فقط می‌خواستم برگردم تا ثابت کنم اهل هیچ‌چیز نبوده‌ام. حالا هم تصمیم گرفتم بعد از این بازی برای همیشه از داوری کنار بروم.
 

۴سال دیگر هم می‌توانستید قضاوت کنید، درست است؟
بله، همین‌طور است. من تصمیم به خداحافظی گرفتم تا شاید با رفتنم بانی خیر برای دیگر داوران شوم. مطمئنا ناگفته‌هایم را در یک برنامه تلویزیونی خاص می‌گویم که بیشتر حرف‌هایم مربوط به تشکیلات داوری در فوتبال ایران است. من می‌خواهم ذهن مردم را باز کنم تا بدانند که داوران ما چه مشکلاتی دارند. مهم‌ترین مشکل در داوری سوءمدیریت در کمیته داوران است که باید ابتدا این مشکل را برطرف کرد. سوءمدیریت از ۴سال گذشته در فدراسیون وجود دارد. شما ببینید چند داور قبل از رسیدن به سن بازنشستگی از دنیای داوری خداحافظی کردند. چرا ممبینی خداحافظی کرد؟ چرا افشاریان رفت؟ چرا مظفری‌زاده هم خداحافظی کرد؟ خیلی‌ها با چشم گریان از داوری خداحافظی کردند و با اشک و غم رفتند.
 

فکر نمی‌کنید عجولانه تصمیم گرفتید؟
خیر، من کاملا با رضایت این تصمیم را گرفتم و با شادمانی از داوری می‌روم. در این سال‌ها وقتم را روی فوتبال و داوری گذاشتم ولی حالا می‌خواهم در کنار خانواده‌ام باشم. خوشبختانه از لحاظ بدنی هم مشکل ندارم و می‌توانید مرا در زمین مسابقه ببینید. همه به من می‌گویند چرا می‌خواهی با این بدن ترکه‌ای از داوری خداحافظی کنی و از فوتبال بروی!
 

شما کارمند اداره پست هم هستید؟
بله، من از سال۱۳۸۰ کارمند رسمی اداره پست استان خراسان هستم. البته دبیر هیات انجمن‌های ورزشی خراسان هم هستم. قبلا از سال۸۰ حق‌التدریس آموزش و پرورش بودم.


9411
     
آی اسپورت
2015-12-13 12:32:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر