فهرست
گزارش: با جذاب ترین گروه یورو 2016 آشنا شوید
گزارش: با جذاب ترین گروه یورو 2016 آشنا شوید

گزارش: با جذاب ترین گروه یورو 2016 آشنا شوید

آی اسپورت- طبق معمول بعد از انجام قرعه کشی مرحله گروهی تورنمت های بزرگ جذاب ترین موضوع انتخاب گروه مرگ است. خیلی از کارشناسان معتقدند که در یورو 2016 گروه مرگ گروه E است. گروهی که در آن بلژیک، ایتالیا، سوئد و جمهوری ایرلند قرار دارند. اما شاید بررسی یک موضوع جالب دیگر هم وجود داشته باشد: کدام گروه جذاب ترین گروه است؟
با استفاده از آمار و ارقام ارائه شده توسط اوپتا می توان فهمید که کدام تیم ها مهیج ترین تیم ها و در نهایت کدام گروه ها بیشترین امتیاز را از نظر مهیج بودن می آورند.
گروه  A اما به دلیل حضور تیم میزبان در آن که یکی از شانس های اصلی قهرمانی است یکی از گروه های جذاب است. اما این گروه دوتا از خسته کننده ترین تیم های دوره انتخابی را هم دارد، آلبانی و رومانی. رومانی 3 تساوی بدون گل پشت سر هم کسب کرد و در 10 بازی تنها 13 گل زد. آلبانی اما تیمی است که با کمترین گل زده به دور بعدی صعود کرده است. آن ها تنها 7 گل زدند و به خاطر کنسل شدن بازی با صربستان برد 3 بر صفر به آن ها هدیه داده شد. سوئیس اما می تواند تیمی جذاب باشد. مخصوصا در مقابله با فرانسه. بازی این دو در جام جهانی تابستان گذشته 7 گل داشت و فرانسه 5 بر 2 به برتری رسید. در کل گروه A با دو تیم که جذاب نیستند، به اندازه کافی مهیج نیست.
گروه B هم خیلی بیشتر از گروه A جذاب نیست. دیدار انگلیس و ولز، دو تیم بریتانیایی در این گروه می تواند جالب باشد. اما هیجان ویژه ای در آن نیست. یکی از جذابیت ها این است که اتحادیه فوتبال انگلیس هر کاری کرد که گرت بیل ملیتی انگلیسی بگیرد و لباس سه شیر ها را به تن کند، اما در نهایت او با لباس قرمز ولز مقابل آن ها قرار می گیرد. انگلیس هجومی ترین تیم اروپا است، اما از طرف دیگر ولز هم تیمی شدیدا دفاعی است. در اسلواکی آدان نمک با 3 گل بهترین گلزن این تیم است و روسیه هم از زمان روی کار آمدن لئونید اسلاتسکی به جای کاپلو بهر شده است.
گروه E که از نظر خیلی ها گروه مرگ است، از نظر جذابیت و مهیج بودن در رتبه اول نیست. بلژیک با تمام بازیکنان با استعدادش در دو بازی مقابل ولز در بازی های انتخابی یک گل هم نزد و ایتالیا هم هنوز از نبود یک مهاجم در سطح جهانی رنج می برد. جمهوری ایرلند اما یکی از تیم هایی است که می تواند بازی های جذابی را به نمایش بگذارد. البته که 11 گل زلاتان در مرحله انتخابی نشان می دهد که باید از سوئد هم انتظار بازی های جذابی داشت.
در گروه F اما اتریش می تواند بازی های جذاب را به نمایش بگذارد. پرتغال کریس رونالدو را دارد، اما او در بازی های انتخابی به اندازه نامش ندرخشید و در باشگاهش هم این روزها اوضاع خوبی ندارد. مجارستان در راه فرانسه تنها 11 گل زد و ایسلند هم بعید است بیشتر از حد انتظار ظاهر شود و بازی فوق العاده جذابی انجام دهد.
اما گروهی که بهتر است به هیچ وجه هیچ یک از بازی های آن را از دست ندهید گروه C است. لهستان و آلمان دو تیم این گروه هستند که شانس اصلی صعود به حساب می آیند و در لیست جذاب ترین تیم ها هم به ترتیب اول و دوم هستند. دیدار این دو تیم مقابل هم می تواند یکی از جذاب ترین بازی های این تورنمنت باشد. این دو تیم در بازی های انتخابی هم دوبار با هم بازی کردند و هر بار تیم میزبان به برتری رسید. ایرلند شمالی و اوکراین تیم هایی معمولی هستند، اما لهستان و آلمان به اندازه ای جذاب هستند که به تنهایی گروهشان را تبدیل به جذاب ترین کرده اند.
اما متعادل ترین گروه به نظر گروه D است. اسپانیا، چک، ترکیه و کرواسی. اسپانیا هنوز به دنبال مهاجمی است که قدر پاس های طلایی بازی سازهایش را بداند. اما آن ها در یورو 2012 نشان دادند که می توانند هر مهاجمی را تبدیل به بهترین کنند. ترکیه اما تیمی است که مسئول حذف هلند است. هلندی که در جام جهانی سوم شد. کرواسی هم تیم جوان و خوبی دارد و باید منتظر درخشش ایوان راکیتیچ، متیو کوواچیچ و لوکا مودریچ در این بازی ها بود. خط میانی آن ها یکی از بهترین سه گانه های دنیاست. بازی آن ها مقابل اسپانیا مطمئنا جذاب خواهد بود.
عکس زیر امتیاز جذابیت همه گروه های یورو 2016 را نشان می دهد. 

کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-12-13 18:20:28
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر