فهرست
چلسی 6-0 آرسنال؛ ترقه بازی آبی ها وسط جشن ونگر
چلسی 6-0 آرسنال؛ ترقه بازی آبی ها وسط جشن ونگر

چلسی 6-0 آرسنال؛ ترقه بازی آبی ها وسط جشن ونگر

آی اسپورت- چلسی با پیروزی 6-0 مقابل آرسنال، صدرنشینی شان در لیگ برتر را تثبیت کرد.

چلسی با این پیروزی به یاد ماندنی 69 امتیازی شد و فاصله اش با نزدیک ترین تعقیب کننده شان را به 7 امتیاز افزایش دادند.

به گزارش کانون هواداران چلسی ، در این مسابقه مورینیو از لوییز و ماتیچ در خط میانی استفاده کرد و شورله را جایگزین ویلیان محروم کرد.

در نیمه اول، چیزی از شروع بازی نگذشته بود که ژیرو روی جا ماندن دفاع چلسی تک به تک شد، ولی پتر چک با واکنشی فوق العاده مانع از گل خوردن آبی ها شد. روی یک ضدحمله چند ثانیه بعد، اتوئو گلی دیدنی با پای چپ و با ضربه ای کات دار به ثمر رساند.

حدود 2 دقیقه بعد اندره شورله با ضربه ای مهار نشدنی و زمینی، گل دوم چلسی را نیز به ثمر رساند.

اتوئو بعد از این گل در دقیقه 10 بازی مصدوم شد و فرناندو تورس جای او را گرفت.

چند دقیقه بعد، آزارد در محوطه جریمه ضربه ای به سمت دروازه ارسنال زد، چمبرلین، هافبک ارسنال با دست توپ را به کرنر فرستاد و داور پنالتی گرفت ولی نکته جالب این بود که داور به اشتباه کیه رون گیبس را اخراج کرد!

آزارد پنالتی را گل کرد تا گل چهاردهم خود را در لیگ برتر زده باشد.

در ادامه باز هم چلسی حمله کرد و لوییز با حرکتی انفجاری و ضربه ای محکم، در استانه باز کردن دروازه ارسنال بود که توپ در میانه راه به شورله برخورد کرد و ضربش گرفته شد تا شزنی بتواند توگ را مهار کند.

در اواخر بازی، اسکار روی حرکت عالی فرناندو تورس گل چهارم را زد تا نتیجه ای باور نکردنی رقم بخورد. بازی در نیمه اول با نتیجه 4-0 به سود چلسی به اتمام رسید.

در نیمه دوم ارسنال با دو تغییر بازی را اغاز کرد. در 15 دقیقه ابتدایی ارسنال بهتر از چلسی بازی کرد، ولی آبی ها دوباره بازی را بدست گرفتند.

لوییز می توانست دروازه را باز کند ولی با واکنش خوب شچسنی رو به رو شد. چند دقیقه بعد اسکار با ضربه ای کات دار و فنی گل پنجم را هم زد. سپس بلافاصله با صلاح، خرید زمستانی چلسی تعویض شد.

چیزی زیادی نگذشت تا این بازیکن مصری روی پاس ماتیچ اولین گل خود را بزند.
بازی در پایان با نتیجه 6-0 به سود آبی های لندن به پایان رسید تا جشن رسیدن آرسن ونگر به رکورد 1000 بازی روی نیمکت آرسنال را به طور کلی خراب کرده باشند.

ترکیب دوتیم:

چلسی: چک، ایوانوویچ، کیهیل، تری، آسپلیکوئتا، لوئیس، ماتیچ، شورله، اسکار، آزارد، اتوئو

آرسنال: شچسنی، سانیا، مرتساکر، کوشیلنی، گیبس، آرتتا، اکسلید چمبرلین، روسیسکی، کاسورلا، پودولسکی، ژیرو

 گل ها:

دقیقه 5: اتوئو در گوشه محوطه جریمه آرسنال صاحب توپ شد و با یک ضربه فنی عالی، دروازه حریف را باز کرد

دقیقه 7: یک ضد حمله سریع برای چلسی؛ پاس ماتیچ در پشت محوطه جریمه، شورله را صاحب توپ کرد و ستاره آلمانی هم با یک ضربه فنی، توپ را به گوشه دروازه شچسنی فرستاد

دقیقه 16: ضربه آزارد می توانست گل سوم چلسی را رقم بزند اما چمبرلین با دست توپ را منحرف کرد تا داور پنالتی اعلام کند. خود آزارد ضربه را به گل سوم چلسی تبدیل کرد اما اندرو مارینر، داور بازی، به اشتباه کیه رون گیبس را به جای چمبرلین اخراج کرد!

دقیقه 42: حرکت فرناندو تورس پشت مدافعان آرسنال، نفوذ او به داخل محوطه جریمه و پاس عرضی اش در محوطه شش قدم به اسکار رسید و این هافبک برزیلی هم با یک ضربه دقیق، توپ را به طاق دروازه آرسنال چسباند

دقیقه 66: اشتباه بازیکنان آرسنال در پشت محوطه جریمه باعث شد تا اسکار صاحب توپ شود؛ ضربه نه چندان محکم او هم با اشتباه شچسنی به گل پنجم تبدیل شد

دقیقه 71: یک پاس عمقی، محمد صلاح را با شچسنی تک به تک کرد و او خیلی راحت گل ششم را با ضربه ای بغل پا به نام خود ثبت کرد

عکس های بازی را در پوشه عکس آنلاین ببینید

     
آی اسپورت
2014-03-22 22:11:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر