فهرست
مایکل لادروپ : رئال با گل رونالدو در ال کلاسیکو پیروز می شود
مایکل لادروپ : رئال با گل رونالدو در ال کلاسیکو پیروز می شود

مایکل لادروپ : رئال با گل رونالدو در ال کلاسیکو پیروز می شود

آی اسپورت- مایکل لادروپ نامی آشنا در تاریخ دو غول فوتبال اسپانیاست. کسی که قبل از ظهور خائنینی چون لوئیز انریکه (از رئال به بارسا در فصل 96-97) و فیگو (بارسا به رئال درسال 2000) با چرخشی عجیب از بارسلونا به رئال مادرید پیوست(فصل 94-95). بازیکن محوری تیم رویایی کرویف که کمک کرد بارسا اولین قهرمانی اروپای خود را در سال 1992 بدست بیاورد.او تنها بازیکنی است که در دو نتیجه تاریخی 5-0 سالهای 94 (بارسا 5 رئال 0) و 95 (رئال 5- بارسا 0) در هر دوتیم حضور داشته است.مصاحبه او با روزنامه " آ اس" در مورد خودش ، ال کلاسیکو و لیگ قهرمانان را اینجا بخوانید :

از دوران حضور شما در سوانسی انگلستان شروع می کنیم. کسب اولین جام تاریخ باشگاه و به یکباره اخراج شما..

بله ! برای خود من هم بسیار عجیب بود بخصوص اینکه این خبر را با ایمیل به شما اعلام کنند .مشکلات زیاد بود ولی این از همه عجیب تر بود.از شما بعنوان یکی از گزینه های جانشینی تاتا مارتینو در بارسا یاد می شود..

وقتی اوضاع خوب پیش نمی رود ، همیشه شایعات بوجود می آیند.اکنون در ماه مارچ هستیم و هیچ تیم بزرگی در این مقطع مربی خود را عوض نمی کند.دوست دارید روزی در بارسا مربیگری کنید ؟

چه کسی بدش می آید مربی رئال ، بارسا و بایرن بشود؟بارسا را در شرایط بحرانی می بینید ؟

خیر ! چرا باید تیمی را که به فینال جام حذفی رسیده و در لا لیگا و لیگ قهرمانان همچنان شانس قهرمانی دارد بحران زده بدانیم؟

بگذریم..به ال کلاسیکو بپردازیم !

بنظر من تیم میزبان معمولا کمی شانس بیشتری برای پیروز شدن دارد.مادرید هم فردا شانس بالاتری دارد.

برای بردن لالیگا...؟

ممکن است به این سوال روز دوشنبه جواب بدهم ؟ (می خندد) بنظر من شانس رئال بازهم بیشتر است.انها می توانند ال کلاسیکو را ببازند و همچنان با یک امتیاز اختلاف شانس اول باشند ولی اگر بارسا فردا ببازد ، صد در صد لا لیگا را ازدست خواهد داد.


ال کلاسیکوی 5-0 چند سال قبل را یادتان است که پیکه با نشان دادن 5 انگشت خود رئالی ها را تحریک می کرد؟

بله یادم است ! خوشم نیامد. وقتی شما 5-0 جلو هستید ، یعنی چند سطح بالاتر از رقیبتان بوده اید و  با خوردن 5 گل تیم حریف به خودی خود ویران شده است و نیازی نیست که روحیه حریف را خراب تر کنید.

بنظر شما بازی جنجالی می شود؟

وقتی ضربان قلب شما به 180 می رسد و می دانید که فردا روز قضاوت خواهد بود ، ممکن است در طول بازی کنترل خودتان را از دست بدهید و از ادبیات درستی استفاده نکنید. در هر دوتیم چنین بازیکنانی را سراغ دارم (می خندد) پس احتمالش است که بازی جنجالی شود.

بین رونالدو و مسی کدامیک فردا عملکرد بهتری خواهند داشت ؟

کریس یک ماشین گلزنی است که به تارگی توپ طلا را هم برده است. در عوض مسی سال پرفرازو نشیبی را داشته که سعی می کند به سطح بالای خود برگردد.بنظرمن فردا کریستیانو بهتر خواهد بود

اگر بخواهید شرط ببندید چه کسی فردا حتما گل می زند ؟

روی رونالدو شرط می بندم

نتیجه بازی ؟

رئال پیروز می شود. نیمه اول 1-0  و نیمه دوم 2-1 بازی بسود رئال تمام می شود. شاید هم بارسا ، بازی را مساوی کند : 1-1

این مسی در سطح مارادونا است ؟

برای رسیدن به سطح مارادونا باید جام جهانی را فتح کند.بازیکنی در سطح ماردونای 86 هنوز به چشم خود ندیده ام.آرژانتین سال 86 تیم خوبی بود اما عالی نبود.مارادونا به تنهایی انها را به سمت قهرمانی هدایت کرد.مسی بازیکن بزرگی است که در بارسای بزرگ بازی می کند ، در صورتیکه مارادونا تیم ناپولی را دو بار قهرمان ایتالیا کرد. بعدازآن ناپولی قهرمان ایتالیا شده است؟ ناپولی آن سالها با مارادونا قوی تر ازیوونتوس و میلان بود.از نظر من مارادونا همیشه شماره یک جهان خواهد بود


بین گرت بیل و نیمار کدامیک بهتر توانسته خودش را با تیم جدیدش وفق دهد ؟

فکر می کردم که نیمار زودتر بتواند خودش را وفق دهد. هر دو اداپته شده اند اما شماره یک تیمشان نیستند. در هر صورت هر دو تیم باید از بازدهی این دو بازیکن راضی باشنداگر شما بودید نیمار را در برنابئو در ترکیب ثابت می گذاشتید ؟

دربازی های بزرگ شما نیاز به بازیکنان بزرگ دارید .نیمار یکی از آنهاست .بله این کار را می کردم

پیغامی برای خسه مصدوم دارید ؟

به او دلگرمی می دهم.روند خوبی را طی می کرد اما اکنون باید 6 ماه دور از میادین باشد.دردناک است ولی زندگی همین است. خسه قدرتمندتر از گذشته باز می گردد.

در مورد ایسکو چه نظری دارید؟

به یاد داشته باشید که او تنها 21 سال دارد .وقتی اینقدر جوان هستید ولی در تیم بزرگی چون رئال بازی می کنید حتما ویژگی خاصی داشته اید که شما را به خدمت گرفته اند.یک یا دو سال بعد به بالاترین سطح بازی خود در مادرید خواهد رسید

قرعه کشی چمپیونز لیگ هم انجام شد.یکبار دیگر رئال –دورتموند

بروسیا تیم خوبی است هرچند که در سطح سال گذشته خود نیست.مادرید صعود می کند

بارسا و اتلتیکو..چه پیش بینی می کنید ؟

نمی توانم پیش بینی کنم.سطح هر دو تیم تقریبا یکسان است و بازی برابری خواهد بود.اتلتیکو بسیار سرسخت است.بازی جذابی خواهد شد


روزنامه آ اس

ترجمه : رضا سیف

 


     
آی اسپورت
2014-03-22 20:50:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر