فهرست
راهکار فولاد برای خلاصی از اسکوچیچ: جریمه و باز هم جریمه
راهکار فولاد برای خلاصی از اسکوچیچ: جریمه و باز هم جریمه

راهکار فولاد برای خلاصی از اسکوچیچ: جریمه و باز هم جریمه

آی اسپورت - روز گذشته فولاد باز هم خرق عادت نکرد و در حالی که با یک گل از حریفش پیش بود، نتیجه را واگذار کرد. فولاد در فصل جاری از ۱۴ بازی، ۹ شکست را متحمل شده که در چهار مورد از این دیدارها از حریفش پیش بوده است. در روزی که اسکوچیچ و منصوریان با کسب پیروزی می‌توانستند شرایط را آرام کنند، شاگردان اسکوچیچ هدیه با ارزشی به نام آرامش را به عنوان سوغاتی به منصوریان دادند تا سرمربی نفت پس از چند هفته نفس راحتی بکشد.
 فولاد همواره تیمی بوده که پول و منابع مالی را به درستی استفاده کرده و نخستین تیم ایران در پرورش بازیکنان و اختصاص منابع مالی به آکادمی فوتبالش است. همین موضوع باعث می‌شود که آن‌ها اقدام به اخراج مربی گران‌ قیمتشان نکنند و علاقه زیادی به تفاهم دو طرفه در پایان دادن به همکاری دارند. اما نکته جالب راهکار تازه‌ای است که مدنظر مدیران باشگاه فولاد قرار گرفته است.
حاصل نهمین شکست فولادی‌ها، جریمه ۲۰ درصدی بازیکنان و کادرفنی این تیم بود. پیش از این هم در هفته هفتم هیات مدیره باشگاه، بازیکنان و کادرفنی را ۱۵ درصد جریمه کرده بود تا مجموع جریمه‌های باشگاه به ۳۵ درصد برسد؛ جریمه‌هایی با هدف وارد کردن شوک به اعضای تیم تصویب می‌شود و از طرفی می‌تواند بخشی از ضرر مالی این باشگاه را جبران کند. با این حساب ۳۵ درصد از قرارداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی اسکوچیچ، برابر با ۵۲۵ میلیون تومان است. و به این ترتیب از قرارداد این مربی کروات ۹۷۵ میلیون تومان باقی مانده است که تقریبا معادل با مبلغ قرارداد یک مربی ایرانی است.
در چنین شرایطی به نظر می‌رسد فولادی‌ها با اسکوچیچ به پایان خط رسیده‌اند، آن‌ها این راه را برای کاهش مبلغ قرارداد اسکوچیچ پیدا کرده‌اند و به زودی هم می‌توانند با کمترین مبلغ قرارداد او را از پیش‌رو بردارند و مربی جدیدی را جایگزین او کنند. روز گذشته و پس از بازی اسکوچیچ گفت که یک ماه و نیم پیش پیشنهاد جدایی از فولاد را به مدیریت داده اما علیرضا اژدری زاده مدیرعامل فولاد هم چند هفته پیش این موضوع را رد کرد و تاکید کرد که از استعفای اسکوچیچ استقبال خواهد کرد. همین موضوع نشان می‌دهد که هیچ کدام از دو طرف علاقه‌ای به تفاهم ندارند و نمی خواهند ضرر مالی کنند.
 همه اهالی فوتبال و حتی یک هوادار خردسال فولاد هم می‌داند که مشکل فولاد چیست. مشکل فولاد ترس از اعتراف به حقیقت است. حقیقت این است که مجموعه فعلی نیاز به تغییر و جریان تازه‌ای دارد؛ تغییری که ایجاد انگیزه کند و هواداران خون گرم فولادی را به ورزشگاه بکشاند. بازیکنان فولاد بار‌ها عنوان کرده‌اند که اعتماد به نفس خود را به دلیل نتایج اخیر از دست داده‌اند و اعتراض‌ها تمرکزشان را به هم زده است اما چه کسی است که زبان به اعتراف اشتباهش باز کند؟

منبع: ایسنا
     
آی اسپورت
2015-12-14 12:53:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر