فهرست
برای جلال‌الدین و روزهای باشکوهش/ نردبانِ آسمان
برای جلال‌الدین و روزهای باشکوهش/ نردبانِ آسمان

برای جلال‌الدین و روزهای باشکوهش/ نردبانِ آسمان

آی اسپورت- شماره‌های براق قرمزرنگ پشت پیراهن‌های بی‌کیفیت سفید. در اولین بازی، همین اعداد بودند که تفاوت آن‌ها را نشان می‌دادند اما زیاد طول نکشید تا هر پسرِ تیم، خاطرخواه‌های خودش را پیدا کند. جلال الدین، بازیکن شماره 10 آن تیم بود. بازیکنی که در مقدماتی آسیا، هر توپی که زیر پایش می‌رسید را به تور دروازه می‌دوخت. او در آن تیم رویایی نوجوانان، همبازی انصاری‌فرد، کامیابی‌نیا، مسلمان، بختیار، امیرکامدار، شیروند، دغاغله و شجاع خلیل زاده بود. نسلی که در نهایت در آسیا نتیجه نگرفت و با یک اشتباه ساده، المپیک را از دست داد. علیمحمدی، همه شرایط لازم برای فراموش شدن را داشت اما به جنگیدن ادامه داد و راهش را پیدا کرد. استعداد، همیشه راهش را باز می‌کند. 
بعد از درخشیدن در ترکیب تیم رویایی نوجوانان، علی‌محمدی با پیشنهاد سپاهان روبرو شد و بی درنگ به این باشگاه رفت. تصمیم که شاید به نفع فوتبال او نبود. جلال در این تیم پرستاره فرصت زیادی برای بازی به دست نمی آورد اما در یکی از معدود تجربه های قرار گرفتن در ترکیب اضلی، بعد از قطعی شدن حذف سپاهان در آسیا فرصت بازی در لیگ قهرمانان را به دست آورد و برای تیمش گلزنی کرد اما سپاهانی ها او را نخواستند و پسر بااستعداد را به سپاهان نوین فرستادند. او مدتی در دسته‌های پایین‌تر فوتبال ایران توپ زد تا اینکه برای سپری کردن سربازی به فجر رفت و در این تیم خوش درخشید. جلال همان بازیکنی بود که در لیگ سیزدهم، گل مساوی فجر را وارد دروازه پرسپولیس کرد و ضربه بزرگی به رویای قهرمانی تیم دایی زد. در آن روز شاید شهریار تصور نمی کرد جلال روزی تبدیل به بهترین شاگرد او شود. 
تنها یک دقیقه بعد از آغاز دومین مسابقه فصل صبا، هافبک جوان صبا موفق شد با یک ضربه ایستگاهیِ دیدنی توپ را به تور دروازه بیرانوند برساند. این گلِ زیبا، اولین گلی بود که بیرانوند در این فصل دریافت می کند و البته اولین گل صبا. او حالا روی نیمی از گل های فصل صبا تاثیر مستقیم داشته و کلیدی ترین بازیکن در جریان بالانشینی صبا در جدول است. جلال که سال قبل در یکی از فهرست های اولیه کی روش نیز حضور داشت، حالا در بهترین روزهای فوتبال‌اش به سر می برد و دوباره همان بازیکنی شده که در همه این سال ها منتظرش بوده ایم. پسری که حتی توی روزهای ناشناختگی مطلق، ناامید نشده و از استعدادش دفاع کرده تا روزی به عنوان ستاره لیگ برتر، دست‌هایش را به طرف آسمان ببرد. تا مدافعان لیگ برتری نام‌اش را حفظ باشند و شاید در آینده‌ای نزدیک، در ورزشگاهی شلوغ تر از یادگارِ قم، چشم‌ها را خیره کند. چشم‌هایی که در همه این سال‌ها، از پسربچه بااستعداد فاصله نگرفته بودند تا چنین روزهایی. آن‌جا که او، بالاخره از نیروی پنهان شده توی ساق‌هایش رونمایی می کند. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-12-14 16:16:49
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر