فهرست
«باختن» نه، «چگونه باختن» مهم است!
«باختن» نه، «چگونه باختن» مهم است!

«باختن» نه، «چگونه باختن» مهم است!

آی اسپورت - همین چند ماه پیش بود که تراکتورسازی در یک بازی نسبتا خوب و البته قابل پیش‌بینی با دوگل گسترش فولاد تبریز را شکست داد. با توجه به شرایط جدول و قدرت دو تیم، نتیجه اصلا غیرمنتظره نبود. در واقع قبل از بازی کسی منتظر پیروزی ماشین سازی بر تراکتور نبود. چرا که تراکتور چند روز قبل از این بازی سپاهان را هم با دو گل شکست داده بود و قابل پیش‌بینی بود که ماشین‌سازی را هم شکست دهد. اما آنچه که باعث ایجاد حرف و حدیث‌هایی درباره این بازی شد، چند صحنه مشکوک در طول بازی و چند اشتباه عجیب از بازیکنان ماشین‌سازی بود که روی گل‌های تراکتورسازی موثر بود. تصاویر و فیلم‌های این اشتباهات توسط هواداران تیم‌های رقیب مثل پرسپولیس و سپاهان در فضای مجازی به شکلی گسترده منتشر شد و شائبه تبانی و کم‌کاری بازیکنان ماشین‌سازی در برابر تراکتور تا مدت‌ها بحث اول رسانه‌های ورزشی ایران بود.  

امشب لیگ هجدهم به پایان می‌رسد و در کلیدی‌ترین بازی پرسپولیس میهمان پارس جنوبی جم است و حالا همان جوی که در بازی ماشین‌سازی و تراکتورسازی به وجود آمده بود این بار علیه پرسپولیسی‌ها و جمی‌ها به وجود آمده است. البته درست است که مالک این دو باشگاه، مثل دو باشگاه تبریزی یک نفر نیست اما علاقه قلبی مهدی تارتار به قهرمانی پرسپولیس که در همین چند روز خودش بارها به آن اشاره کرده باعث شده تا همان جو بازی تراکتورسازی و ماشین سازی برای بازی امشب در جم حاکم شود. جوی که قطعا بخشی از آن فقط برای ایجاد جنگ روانی و تحت تاثیر قرار دادن بازیکنان دو تیم است.

درست مثل آن بازی، امشب هم کسی توقع پیروزی پارس جنوبی جم بر پرسپولیس را ندارد. آنها در یازده بازی آخر خود فقط استقلال خوزستان قعرنشین را با گلی در دقیقه 97 شکست داده‌اند. پرسپولیس هم در لیگ هجدهم فقط یک باخت مقابل فولاد را تجربه کرده و حتی دیگر مدعیان قهرمانی مثل سپاهان، استقلال و تراکتورسازی هم موفق به شکست دادن شاگردان برانکو نشده‌اند. در چنین شرایطی طبعا توقع پیروزی پارس جنوبی جم بر پرسپولیس اصلا منطقی نیست و اگر این نتیجه به دست نیامد نباید شاگردان تارتار را متهم به تبانی و کم‌کاری و مسائل حاشیه دیگر کرد اما این تمام ماجرا نیست و بیشتر از نتیجه بازی، این نوع نمایش شاگردان مهدی تارتار است که زیر ذره‌بین رسانه‌ها و افکار عمومی قرار خواهد گرفت. در واقع باختن پارس به پرسپولیس شاید غیرمنتظره نباشد اما چگونه باختن آنها بسیار مهم است. تک تک لحظات و ثانیه‌های این بازی مورد توجه علاقمندان به فوتبال قرار خواهد گرفت و کوچکترین اشتباهی از سوی بازیکنان پارس می‌تواند همان جوی را به وجود بیاورد که پس از پایان بازی تراکتورسازی و ماشین سازی به وجود آمده بود. البته شاید بازیکنان پارس انگیزه خاصی برای تلاش و دویدن در این بازی نداشته باشند و همین می‌تواند در به وجود آمدن شائبه‌ها موثر باشد اما همین که آنها می‌توانند با تلاش و دوندگی و جنگیدن تا لحظه پایانی، خودشان را از اتهامات مبرا کنند انگیزه کمی نیست.

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-05-16 16:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۰۰
وقتی نادر داره گریه میکنه ولی میخواد کسی اشکاش رو نبینه
۵
.
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵
مطمئن باشید نمایش تارتار تابلوتر از نمایش منصوریان جلو استقلال نیست حالا برو بخواب نامدار
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر