فهرست
جدول لیگ را گلرها می‌نویسند/ دوئل «صدرنشان‌»ها
جدول لیگ را گلرها می‌نویسند/ دوئل «صدرنشان‌»ها

جدول لیگ را گلرها می‌نویسند/ دوئل «صدرنشان‌»ها

آی اسپورت- عبدالله ویسی در نشست مطبوعاتی بعد از بازی با پدیده جمله تکراری و همیشگی‌اش را یک بار دیگر  تکرار کرد: «دروازه‌بان خوب از پدر و مادر خوب هم مهم‌تر است.» تاکید سرمربی تیم صدرنشین بر اهمیت بالای دروازه‌بان در نتایج تیم، نکته‌ مهمی را یادآوری می‌کند که جدول رده‌بندی لیگ برتر در این فصل نیز بر آن صحه گذاشته است.
اگر از هر کارشناس و نیمه‌کارشناسی بخواهید ستاره‌های دروازه‌بانی در لیگ پانزدهم را به سلیقه خودش معرفی کند بی‌گمان همگی به این دو نفر رای می‌دهند؛ سیدمهدی رحمتی و فرناندو خسوس. اولی با سیوهای شاهکارش صدای به به و چه چه آبی‌های تهرانی را در آورده و دومی در استقلال خوزستان هر هفته کلین‌شیت می‌کند و ویسی را به یاد پدر و مادرش می‌اندازد. تاثیر درخشش این دو دروازه‌بان بر روی نتایج تیم‌شان آنقدر بالاست که صدر جدول هفته‌هاست میان این دو تیم دست به دست می‌شود.
در واقع صدرنشینی استقلال خوزستان و استقلال تهران در لیگ برتر نشان‌دهنده نقش مهم دروازه‌بان در موفقیت یک تیم فوتبال است. یک پله پایین‌تر از این دو تیم، ذوب‌آهن هم با تکیه بر رشید مظاهری که کمی کمتر از رحمتی و خسوس و خیلی بیشتر از دیگر دروازه‌بان‌ها درخشش داشته در رتبه سوم قرار گرفته است. مظاهری دیروز نقش اول تیمش در برد مقابل سیاه‌جامگان بود و سه امتیازی که او با چنگ و دندان برای تیمش حفظ کرد اصفهانی‌ها را به رتبه سوم جدول برگرداند.
البته استقلال خوزستان علاوه بر حضور یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ، آقای گل مسابقات را هم در اختیار دارد. اما خیلی‌ از تیم‌ها هستند که فقط با تکیه بر یک دروازه‌بان خوب و موثر در بالاترین رتبه‌ها قرار می‌گیرند. و البته این قاعده در لیگ امسال یک استتثنا هم دارد؛ تراکتورسازی تبریز شاید تنها تیمی است که با وجود برخورداری از یک گلر خوب هنوز جایی در بالای جدول پیدا نکرده است.


9411
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-15 12:14:02
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۴۴
چرت نویس
-
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۲
سوشا رو یادت رفت. بهترین گلر لیگ!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر