فهرست
مهدوی‌کیا: عمدا بازی‌های ملی را از دست می‌دادم/ زمانی آرزو داشتم نامجومطلق را از نزدیک ببینم
مهدوی‌کیا: عمدا بازی‌های ملی را از دست می‌دادم/ زمانی آرزو داشتم نامجومطلق را از نزدیک ببینم

مهدوی‌کیا: عمدا بازی‌های ملی را از دست می‌دادم/ زمانی آرزو داشتم نامجومطلق را از نزدیک ببینم

آی اسپورت- مهدی مهدوی‌کیا یک روز بعد از آن که با نظر مردم به عنوان بهترین هافبک راست بعد از انقلاب انتخاب شد، در گفت‌وگو با روزنامه همشهری درباره مسائل مختلف صحبت کرده است. از روزهای بازی در تیم ملی، تا احترام به رقبایش در این نظرسنجی، و البته شرایط پرسپولیس در حال حاضر. این گفتگوی پر از تیتر را بخوانید.در نظرسنجی برنامه90 به عنوان بهترین هافبک راست بعد از انقلاب انتخاب شدید.
ممنونم که هنوز مردم به یاد من هستند و برایم بسیار خوشحال‌کننده است که فراموشم نکرده‌اند. همیشه سعی کرده‌ام قدردان حمایت‌ها و تشویق‌های مردم باشم و همیشه انرژی گرفته‌ام. در تیم ملی تلاش می‌کردم با تمام وجود بازی کنم و وقتی خوشحالی مردم را می‌دیدم برایم با هیچ‌چیز عوض‌کردنی نبود. این انتخاب باعث شد خستگی تمام سال‌های فوتبالم از تنم در برود.
 

گویا بخش اعظم این آرا برای هواداران پرسپولیس بود.
من از پرسپولیس به تیم ملی رفتم و توانستم به اروپا راه پیدا کنم. هوادار پرسپولیس بودم و به قولی از آن پرسپولیسی‌های استادیوم‌برو بودم و همیشه با برادرانم به استادیوم می‌رفتم. من درک می‌کنم که الان هواداران روی سکوها چه می‌کشند و افتخار می‌کنم که زمانی در پرسپولیس بازی می‌کردم و بیشتر چیزها را در زندگی فوتبالی‌ام از پرسپولیس به‌دست آورده‌ام.
 

به نظر می‌رسد تعدادی هواداران استقلال و تراکتور هم به شما رای داده باشند.
من همیشه سعی کرده‌ام در داربی بهترین بازی‌ام را انجام بدهم، در عین حال احترام طرفداران استقلال و تیم‌های دیگر را نگه دارم و بی‌حرمتی نکنم. هیچ‌وقت با کری‌خوانی سعی نکردم دل هیچ هواداری را بشکنم. همیشه طرفداران سپاهان، استقلال، ملوان، تراکتور و تیم‌های دیگر احترام من را نگه می‌داشتند و من هم متقابلا سعی کردم به آنها احترام بگذارم.
 

درباره رقبای خودتان چه نظری دارید؟
به هر حال اینها بازیکنان بزرگ تاریخ ایران بودند. بازیکنانی مثل نامجومطلق یا کرمانی‌مقدم اسطوره‌های باشگاه خود بودند و آرزو داشتم اینها را یک روز از نزدیک ببینم که تقدیر ما را با هم همبازی کرد. من روی سکوها نامجومطلق را با عشق تشویق می‌کردم ولی خب چند سال بعد همبازی شدیم و این برایم افتخار بود. نامجومطلق بازیکن بی‌نظیری بود که تکنیک فوق‌العاده‌ای داشت، اگر مصدوم نمی‌شد در بهترین تیم‌های اروپایی بازی می‌کرد. یا کرمانی‌مقدم قدرت بدنی بالا و تکنیک و تعصب را به بهترین شکل داشت.
 

درباره نوازی چه نظری دارید؟
من و محمد نوازی در بانک ملی با هم همبازی بودیم ولی او به استقلال علاقه داشت. نوازی در فوتبال به حق خودش نرسید.
 

می‌خوام یک سوال خودمانی بپرسم. شما 15سال در سطح اول فوتبال ایران بازی کردید و همیشه ستاره بودید، این باعث شد خیلی‌ها پشت سرتان قرار بگیرند و کمتر دیده شوند. در این‌باره چه نظری دارید؟
من اگر حقیقت را بخواهید 50بازی را از دست دادم و نیمی از این 50بازی به خاطر این بود که خودم نیامدم، چون احساس می‌کردم مدام در حال بازی کردن هستم و فرصت بازی به یک‌سری بازیکنان خوب نمی‌رسد. ترجیح دادم بعضی بازی‌ها که مهم نبود را نیایم تا آنها فرصت بازی داشته باشند و رشد کنند. این حرف را تا به حال جایی نگفته بودم؛ شما دیدید که من دفاع راست بودم، 2بازی را از دست دادم، حسین کعبی جای من بازی کرد و بعد از آن دفاع راست شد و من یک خط جلو رفتم.
 

این موضوع درباره جواد کاظمیان هم رخ داد؟
جواد کاظمیان هم در جام‌جهانی بوده و هم در جام‌ملت‌ها و نوع فوتبالش به فوتبال من نزدیک بود و می‌توانست بیشتر دیده شود. با این حال تعداد بازی‌های ملی‌اش کم نبود.
 

شما خودتان به چه کسی رأی دادید؟
من در این نظرسنجی شرکت نکردم اما احساس می‌کنم نسبت به بازیکنان دهه60 مثل نامجومطلق و کرمانی کم‌لطفی شد. همه قبول داریم بازی‌ها زیاد پخش نمی‌شد و فقط یک دنیای ورزش و کیهان‌ورزشی بود.
 

چند ماهی است که خیلی کم مصاحبه می‌کنید.
من اینجا هستم، در فوتبال ایران نیستم و نمی‌دانم چه اخباری می‌گذرد، بنابراین ترجیح می‌دهم سکوت کنم چون وقتی تماس گرفته می‌شود، در مورد حاشیه صحبت می‌کنند و من مجبورم اظهار نظر کنم.
 

از تیم‌های پایه‌ هامبورگ چه خبر؟
من یک برنامه ویژه‌ای داریم اینجا. با 5تیم پایه هامبورگ کار می‌کنم. مربیان بعدازظهرها هافبک‌ها و مهاجمان‌شان را نزد من می‌فرستند تا ضربات ایستگاهی و هجومی اختصاصی و کرنر و سانتر از جناحین را انجام دهیم. طراحی اختصاصی ضربات ایستگاهی تیم‌های امید هامبورگ را هم من بر عهده دارم.
 

از آکادمی خودتان هم کمی صحبت کنید.
آکادمی من برنامه‌اش کاملا دقیق جلو می‌رود. علی دوستی‌مهر تیم را تمرین می‌دهد و برادرم هادی کارهای اجرایی را برعهده دارد. بی‌سروصدا داریم با 4تیم در رده‌های پایه باشگاهی فوتبال تهران در مسابقات شرکت می‌کنیم و نتایج خوبی هم گرفتیم اما تیم خود آکادمی جداگانه کار می‌کند.
 

شما این‌قدر کارهای بزرگ در تیم‌های پایه انجام می‌دهید اما امید پرسپولیس در داربی 6گل می‌خورد. فکر می‌کنید مشکل از کجاست؟
باعث تاسف است اما این درد از قدیم و زمانی است که من در پرسپولیس بازی می‌کردم. پایه‌های پرسپولیس همیشه همین‌قدر بوده و هیچ‌وقت درست نخواهد شد.
 

اگر پایه‌های پرسپولیس را به شما بدهند، حاضرید این تیم را به‌دست بگیرید؟
من چنین کاری نمی‌کنم. پرسپولیس تیم محبوب من است ولی آنجا مدام مدیریت‌ها تغییر می‌کند و ثبات ندارد. اگر من تیم را بگیرم، 6ماه دیگر یک مدیر دیگر می‌آید و به من می‌گوید خوش آمدید. ولی کاری که می‌توانم بکنم این است که از آکادمی خودم بازیکنان بسیار خوبی را تحویل پرسپولیس بدهم.
 

چند روز پیش سالروز انتخاب شما به عنوان مرد سال آسیا بود.
آن سالی بود که من در تیم ملی بازی‌های بسیار خوبی را انجام دادم و در هامبورگ بهترین سالم در 8سال حضور در آنجا را داشتم و با 15پاس گل بهترین گلساز بوندس‌لیگا شدم. من عناوین زیادی به‌دست آوردم و بازی‌های بین‌المللی، زیاد داشتم اما این رأی مردم برایم ارزش دیگری داشت.
 

در مورد شرایط این روزهای پرسپولیس چه صحبتی دارید؟
من اینجا درگیرم و تمرین‌های بسیار سنگینی داریم و از پرسپولیس اخبار زیادی ندارم. اما چیزی که مشخص است پرسپولیس خیلی موقعیت از دست می‌دهد و باید این مشکل را حل کند. البته مطمئنم اگر باشگاه به برانکو اعتماد کند او پرسپولیس را قهرمان خواهد کرد، به شرطی که مدیریت زیاد تغییر نکند و مربی عوض نشود. مشکل بزرگ پرسپولیس عدم ثبات است.
 
 

9411
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-16 14:05:16
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۵
عشقه مهدی مهدوی کیا
عباس
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۲۱:۰۳
آخه چقدر تو آقایی چقدر آخه؟ ممد نوازی میاد اونجوری مصاحبه میکنه و تو میگی به حقش نرسیده عاشقتم آقا مهدی محبوب ترین بازیکن برای من تا آخر عمر دلم برای اون داد زدنات و بیرون زدن رگت تنگ شده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر