فهرست
پیش بازی رئال-بارسا: آخرین ضربه رو محکم‌تر بزن
پیش بازی رئال-بارسا: آخرین ضربه رو محکم‌تر بزن

پیش بازی رئال-بارسا: آخرین ضربه رو محکم‌تر بزن

آی اسپورت- بارسلونا، موفق شده بود ال‌کلاسیکو ی رفت را با پیروزی پشت سر بگذارد ولی حالا در حالی که تنها 10 بازی به پایان باقی مانده، با اختلاف 4 امتیاز نسبت به صدرجدول، در رده ی سوم قرار گرفته است.

شکست در مقابل وایادولید و رئال سوسیداد، باعث شد تا کاتالانها در طول هفته های گذشته، امتیازات زیادی از دست بدهند و این درحالیست که رئال مادرید پس از شکست در ال‌کلاسیکو رفت، در هیچ رقابتی شکست دیگری متحمل نشده (31 بازی) و توانسته اختلاف امتیاز را از 5 امتیاز کمتر از بارسا، به 4 امتیاز بیشتر از آنها برساند.

ولی اینیستا معتقد است که تیمش می‌تواند از پیروزی‌های پیشین در برنابئو متاثر شده و بار دیگر رئال مادرید را شکست دهد.

وی گفت: "بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم که شجاع باشیم.برای قهرمانی در لالیگا باید پیورز باشیم. باید بهترین بازیمان را به نمایش بگذاریم.

وی افزود: "نمی‌توان فکر منفی یا شکی را وارد کرد . می‌خواهیم پیروز شویم و به صدرنشین جدول، فشار وارد کنیم.

"BBC" مادرید، متشکل از گرث بیل، کریم بنزما و کریستیانو رونالدو در طول هفته‌های گذشته با زدن 50 گل، در صدر اخبار قرار گرفته‌اند ولی بارسلونا هم مثلث قدرتمندی با حضور پدرو، مسی و الکسیس سانچز دارد که توانسته در لالیگا 49 گل به ثمر برساند.

پدرو در ماه‌های گذشته بسیار خوب کار کرده و سانچز، در بهترین دوران فوتبالش تحت هدایت جراردو مارتینو به سرمی‌برد و در الکلاسیکو ی رفت موفق به زدن گل پیروزی بخش بارسلونا شد.

با این حال، به نظر می‌رسد هر دوی این بازیکنان روز یکشنبه نیمکت نشین خواهند شد و نیمار و اینیستا، برای کنترل کردن بازی مانند منچسترسیتی، به میدان خواهند آمد.

اینیستا در این رابطه گفت: " عادلانه نیست که همیشه یکی از آنها باید روی نیمکت بنشیند. پدرو و الکسیس فصل قوق‌العاده‌ای پشت سر گذاشته‌اند و حتی اگر در ترکیب اصلی نباشند، کمک بسیاری به ما خواهند کرد.

مصدومیت جرارد پیکه کاملا بهبود یافته ولی کاپیتان کارلس پویول، احتمالا به این دیدار نخواهد رسید.آیساک کوئنکا و جاناتان دوس سانتوس نیز به این بازی رسیده‌اند.

باقی ترکیب مارتینو، آماده ی بازی کردن است ولی این در حالیست که در 4 هفته ی آینده تیمش باید در یک چهارم لیگ قهرمانان ، دو بازی مقابل اتلتیکو مادرید انجام دهد و در فینال کوپا دل ری، بار دیگر ال‌کلاسیکویی دیگر برگزار کند.

مارتینو از اینکه حضورش در فصل بعد را تایید کند، سر باز زد و سخنان اینیستا مبنی بر اینکه این بازی "آخرین شانس" آنها خواهد بود را تکرار کرد.

وی گفت: "باید بهترین بازیمان را انجام دهیم.این بدین معنیست که خوب بازی کنیم، مالکیت توپ داشته باشیم و توپ را از دست ندهیم زیرا رئال مادرید در ضد حملات بسیار خطرناک است و بیل و رونالدو بسیار خطرناک هستند."

وی افزود: "این آخرین شانس ما در لیگ است.رسیدن اختلاف از 4 به 7 در حالی که تنها 9 بازی به پایان مانده، می‌تواند کار را بسیار برای ما سخت کند.

کارلو آنچلوتی نیز، با این که می‌تواند با یک تساوی، صدرنشینی اش را ادامه دهد ولی قصد دارد، پیروز از میدان خارج شود.

وی گفت: "به تساوی فکر نمی‌کنم. هر کاری برای پیروز شدن در این بازی خواهیم کرد.در هر صورت، تساوی به نفع اتلتیکو خواهد بود.

آخرین شانس: مارتینو می‌داند که باید در دیدار امشب پیروز باشد


مانند همیشه برای این بازی آماده خواهیم شد.هدف ما هجومی بازی کردن است و شرکت همه ی بازیکنان در دفاع و حمله است.بارسلونا قصد دارد بازیش را تحمیل کند، مانند ما.

پس از پیروزی 31 مقابل شالکه، رباط پای خسه پاره شد و آنچلوتی این مهاجم جوان را در اختیار نخواهد داشت و این در حالیست که خدیرا، چندین ماه است که مصدوم است و آربلوا نیز به تازگی برای حدود 4 هفته مصدوم شده است.

البته خبرهای خوبی هم برای سرمربی ایتالیایی وجود دارد. بنزما که پس از برخورد با رونالدو، مصدوم شده بود، از مصدومیت رهایی پیدا کرده و آماده ی بازی کردن است.


بی‌بی‌سی در روز یکشنبه: پس از بهبود مصدومیت بنزما، وی به بازی امشب می‌رسدرئال مادرید با پیروزی در ال‌کلاسیکو، شانس بیشتری برای قهرمانی در لالیگا خواهد داشت ولی آلونسو، نگران بازی مقابل بارسلوناست.

وی گفت: "بازیکنان بارسلونا بسیار خوب هستند، بسیار خوب همدیگر را می‌شناسند و مدت‌های زیادی است که کنار هم بازی می‌کنند.

این دیدارها، همیشه حساس هستند و اگر به گذشته رجوع شود، هر دو تیم برای قهرمانی خواهند جنگید.حساسیت در بالاترین حد ممکن است و رقابت شدیدی در میان است."

آلونسو همچنین افزود: "پیروزی برای ما بهترین خبر ممکن خواهد بود."

هر دو جام قهرمانی پیشین لالیگا با 100 امتیاز توسط مورینیو(برای رئال مادرید) و تیتو ویلانووا( بارسلونا) کسب شده است.

رئال همچنان می‌تواند با پیروزی در تمام 10 بازی باقیمانده، به این رکورد برسد.

بارسا پس از پیروزی 2-1 در ال‌کلاسیکو ی نوکمپ، با پیروزی در دیدار یکشنبه، می‌تواند برای قهرمانی گام بلندی بردارد و اگر امتیازات مساوی شود، بسیار به نفع آنها خواهد بود.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/80e7ff2f971.jpg

ترکیب احتمالی دو تیم

     
آی اسپورت
2014-03-23 13:28:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر