فهرست
آمار شگفت انگیز استقلال مقابل صبا؛ طلسم می شکند؟
آمار شگفت انگیز استقلال مقابل صبا؛ طلسم می شکند؟

آمار شگفت انگیز استقلال مقابل صبا؛ طلسم می شکند؟

آی اسپورت - دو تیم استقلال تهران و صبای قم در آخرین هفته نیم فصل اول لیگ برتر در ورزشگاه آزادی مقابل هم قرار می گیرند. دیداری که از لحاظ جدولی حائز اهمیت است و حضور علی دایی و همچنین استقلالی ها و پرسپولیسی های سابقی که در تیم قمی حضور دارند به جذابیت این دیدار خواهد افزود. این دو تیم تاکنون 22 بار در لیگ برتر فوتبال کشورمان مقابل هم بازی کرده اند که حاصل آن 9 برد برای استقلال، 11 مساوی و 2 برد برای صبای قم بدست آمده است.
آبی پوشان تهرانی از لیگ نهم تا به الان به تیم صبا نباخته اند. آخرین بار 2119 روز پیش بود که صبایی ها موفق شدند در قم با نتیجه 2-1 استقلال با هدایت صمد مرفاوی را شکست دهند. بعد از آن نزدیک به 6 سال است که رنگ برد مقابل استقلال را قمی ها به خود ندیده اند و در 10 بای بعدی، 5 برد و 5 مساوی برای استقلالی ها به ثبت رسیده است. در مجموع این 22 دیدار 50 گل از خط دروازه ها عبور کرده که سهم استقلال 31 گل بوده است و الباقی به صبایی ها تعلق دارد.
استقلال در 11 بازی خانگی مقابل صبا، به 7 برد و 4 تساوی دست پیدا کرده و هنوز مقابل این تیم جلوی چشم تماشاگرانش شکست نخورده است. پرگل ترین مسابقه به دیدار رفت فصل 84-85برمی گردد که استقلال صباباطری را 4-1 برد. در آن بازی علی دایی در تیم صبا عضویت داشت و یک پنالتی را هم زد که وحید طالب لو آن را گرفت. فصل بعد هم در دیدار برگشت به میزبانی صبا، استقلال 3-2 برد.

منبع: کاپ
     
آی اسپورت
2015-12-16 14:56:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر