فهرست
کفاشیان: فیفا به ما کاری ندارد، خودش هزار دردسر دارد
کفاشیان: فیفا به ما کاری ندارد، خودش هزار دردسر دارد

کفاشیان: فیفا به ما کاری ندارد، خودش هزار دردسر دارد

آی اسپورت - چیزی که در برخی رسانه‌ها از آن به توهم یاد شده بود، واقعیت پیدا کرد. حدود ۱۰روز قبل بود که برخی سایت‌ها از حضور مقامات یک نهاد امنیتی در دفتر علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال خبر دادند و حتی گفته شد وسایل اتاق آقای رئیس توسط تیم نهاد امنیتی ضبط شده است. البته رئیس خوش‌خنده فوتبال در واکنش به این خبر فقط با یک خبرگزاری و روزنامه در حد یک جمله صحبت کرد و گفت: «این خبر یک توهم است»، اما موضوع وقتی شکل جدی‌تری به خود گرفت که رضا حسنی‌خو، رئیس حراست وزارت ورزش این اتفاق را تایید کرد. از آن روز به بعد خبری از کفاشیان و اظهارنظرهایش نبود تا اینکه رئیس فدراسیون را در بازگشت از سفر مالزی گیر انداختیم و مصاحبه‌ای با او انجام دادیم. اخباری پیرامون ضبط وسایل اتاق کفاشیان وجود داشت؛ از جمله اینکه این خبر را خود او در آستانه انتخابات به رسانه‌ها داده و اینکه او عزم جدی دارد این‌بار هم رئیس فدراسیون بماند و پروژه فیفاهراسی را مانند دوره قبل راه انداخته است. کفاشیان در گفت‌وگویی اختصاصی به تمام این اتهامات پاسخ می‌دهد.
سفر یک‌روزه و ناگهانی شما به مالزی خیلی عجیب بود...
بله، ناگهانی بود اما عجیب نبود. برای بحث فوتسال و فوتبال ساحلی یک‌سری تصمیمات جدید می‌خواستند بگیرند. ما پیشنهاد داده بودیم برای جلسه بعدی هیات‌رئیسه همه نظرات جمع‌بندی شود. این جلسه هیات‌رئیسه دی‌ماه برگزار خواهد شد. به هر حال این موارد در مورد فوتسال و فوتبال ساحلی باید بررسی می‌شد. ما هم به عنوان رئیسAFC در منطقه قرار شد مسئولیت زیر ۱۴ساله‌ها را برعهده بگیریم و یکی از کشورها را به عنوان میزبان تعیین کنیم. قرار است فستیوال ۱۴ساله دختران و پسران را برگزار کنیم.
موارد دیگری هم بود؟
بله، قرار شد در شکل برگزاری فوتسال باشگاه‌های آسیا هم یک‌مقدار تغییرات بدهیم تا دیگر همه مسابقات در یک کشور برگزار نشود و بازی‌ها به صورت رفت‌وبرگشت مثل لیگ باشگاه‌های فوتبال برگزار شود. در کنار آن برای فوتسال خانم‌ها یک مقدار تغییرات کوچکی اعمال کرده بودند. ما پیشنهاد دیگری هم داده بودیم تا در فوتبال ساحلی لیگ باشگاه‌های آسیا راه بیندازیم و مسابقات خانم‌ها را هم ۲سال یک‌بار کنیم. این دو تصمیم مهم که صحبت‌هایی در موردشان شده بود، با این سفر پرونده‌شان بسته شد.
همه این کارها را در سفر یک‌روزه انجام دادید؟
بله. البته گفتند یکی دو روز بمان، گفتم نه دیگر نمی‌مانم.
عده‌ای سفر ناگهانی شما به مالزی را به اتفاقات دوهفته اخیر در فدراسیون فوتبال ربط دادند؛ به‌خصوص حضور مقامات امنیتی در دفتر محل کار و ضبط وسایلتان...
به آن موضوع ربطی نداشت. این یک جلسه کاری برای فوتسال و فوتبال ساحلی بود که من مسئول کمیته‌اش هستم. بالاخره باید کارهای مربوط به آن را انجام دهیم.
در مورد بازرسی از محل دفتر کارتان در فدراسیون بگویید...
اینکه اصلا مشکلی ندارد. یک‌سری موارد را بررسی می‌کنند و ان‌شاءالله همه‌چیز حل و فصل می‌شود.
خبر بازرسی از دفتر شما توسط چه کسی از فدراسیون به رسانه‌ها داده شد؟ این خبر به گوش فیفا‌یی‌ها برسد برای فوتبال کشورمان مشکلی ایجاد نمی‌کند؟
نه، یک‌سری کارها که طبیعی و روال اداری است. الان هر روز بازرسان کل کشور می‌آیند فدراسیون فوتبال و یک‌سری اسناد را نگاه و بررسی می‌کنند و به موارد مختلف توجه دارند.
اما تا حالا پیش نیامده بود اسناد، مدارک و وسایل شما را ضبط کنند و ببرند...
حالا می‌برند، خب عیبی ندارد. یک عده می‌برند و بررسی می‌کنند، ما هم مشکلی نداریم، دوباره برمی‌گردانند.
اینکه می‌گویند در راستای فیفاهراسی شما خبر حضور مقامات یک نهاد حکومتی در دفترتان را در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اید تا فیفا را مجبور به دخالت کنید تا چه حد صحت دارد؟
نه، ربطی ندارد. هیچ ربطی به فیفاهراسی ندارد. فیفا اصلا الان خودش گرفتار هزارویک مساله است، به ما کاری ندارد. (می‌خندد)
اما شرایط یک مقدار حساس است.
بله.
و شما تحت فشار هستید...
نه، به هیچ‌وجه تحت فشار نیستم. کارها خدا را شکر خیلی عالی و خوب می‌گذرد و جلو می‌رود.
محمد مایلی‌کهن هم دوباره علیه کی‌روش صحبت کرد...
عیبی ندارد، نظرش را می‌گوید دیگر.
ولی شما یک محدودیت‌هایی برای او در نظر گرفته بودید تا دیگر علیه کی‌روش مصاحبه نکند...
حالا عیبی ندارد. الان بازی‌های امید در مرحله انتخابی المپیک نزدیک است، ما فقط باید به این بازی‌ها فکر کنیم و تمام تمرکزمان را بگذاریم روی این بازی‌ها و انجام مسابقات دوستانه برای آماده‌سازی تیم ملی. نباید وارد حاشیه شویم، ان‌شاءالله تمام این بحث‌ها بماند برای بعد از بازی‌های انتخابی المپیک.
رئیس‌جمهور دستور داد تا وضعیت ورزشگاه آزادی سروسامان پیدا کند...
جدی؟
بله.
این یک خبر خیلی خوب است، چراکه ورزشگاه آزادی نیاز به بازسازی و ترمیم دارد.
آقای قالیباف، شهردار تهران هم که قرار است چمن کمپ تیم‌های ملی را ترمیم کند.
بله.
طی روزهای گذشته خبری به بیرون درز کرده که پول‌های فدراسیون فوتبال از طریق فیفا به وزارت خارجه واریز شده و در آنجا این پول‌ها بلوکه شده است...
آن خبر تکذیب شد، اصلا من نمی‌دانم کی این حرف را زده بود. ما الان پولمان را می‌ریزیم به حساب وزارت خارجه و وزارت خارجه هم هر جایی خواستیم آن پول را به ما می‌دهد.
از کی‌روش چه خبر؟ گویا جواب تلفن‌ها و ایمیل‌های خود را نمی‌دهد...
چرا، با ما با ایمیل دائما در ارتباط است.

منبع: روزنامه همشهری
     
آی اسپورت
2015-12-16 15:17:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر