فهرست

ده نکته از لیگ یک؛ از قهرمانی پیکان تا رکورد تاریخی تبریزی‌ها

آی‌اسپورت- هفته پایانی نیم فصل لیگ یک با قهرمانی پیکان و پیروزی با ارزش نفت آبادان در شیراز به پایان رسید.

1-  تقدیم قهرمانی به پیکان
فجر سپاسی برای نخستین بار در این فصل در حافظیه به نفت آبادان باخت تا پیکان که منتظر فرصت برای رسیدن به صدر بود با پیروزی بر شهرداری اردبیل قهرمان نیم فصل شود. بدین ترتیب در واقع فجر قهرمانی را به پیکانی‌ها تقدیم کرد.

2- سبقت مس
مس هم مانند پیکان از لغزش خونه به خونه نهایت استفاده را کرد. مسی‌ها که هفته‌ها پشت سر خونه به خونه آنها را تعقیب می‌کردند در نهایت در هفته آخر نیم فصل با توجه به شکست بابلی‌ها از آنها سبقت گرفتند تا خود را به عنوان سومین تیم مدعی صعود معرفی کنند.

3- خودزنی از نوع ماشین
در روزی که تیم حریف توان گل زدن به ماشین سازی را نداشت، مجتبی بیژن بازیکن ماشین‌سازی دروازه خود را باز کرد تا نشان دهد که ماشین سازان برای ادامه رکورد خود کاملا مصمم هستند. آنها حالا یک نیم فصل کامل را بدون حتی یک کلین شیت به پایان رساندند. این در حالی است که تیم انتهای جدول یعنی پاس همدان توانست حداقل در چهار بازی دروازه خود را بسته نگه دارد.

4- پنالتی و پنالتی و پنالتی
ایرانجوان در بازی که کمتر کسی روی برد آنها حساب باز کرده بود به سه امتیاز بازی رسیدند آن هم باسه گل. اما نکته جالب پیروزی بوشهری‌ها در برابر آلومینیوم اراک سه پنالتی بود که داور اعلام کرد. سه پنالتی و سه گل!

5- هیچ در اصفهان
در لیگ یک نتیجه صفر صفر بیش از هر نتیجه‌ای رقم می‌خورد. اما در هفته نوزدهم تنها دیداری که بدون گل به پایان رسید بازی گیتی پسند اصفهان و مس رفسنجان بود. این صفر صفر با توجه به نتایج دیگر بازی‌ها خیلی به چشم آمد.

6- هفته میزبانان
هفت تیم میزبان با پیروزی زمین را ترک کردند. تیم‌های مس کرمان، نفت مسجد سلیمان، داماش، ماشین سازی، نساجی، پارسه و ایرانجوان میزبانانی بودند که توانستند با همکاری هم هفته نوزدهم را به نام هفته میزبانان لقب دهند.

7- بهترین برد هفته
با وجود اینکه پیکان توانست در سرمای اردبیل به پیروزی برسد و قهرمان نیم فصل شود اما بدون شک پیروزی نفت آبادان در ورزشگاه حافظیه در مقابل فجرسپاسی  بهترین برد هفته پایانی نیم فصل بود.

8- کمترین و بیشترین
پاس همدان در پایان نیم فصل با تنها دو برد کمترین سهم را در بین تمام تیم‌ها به خود اختصاص داد. در آن سو شهرداری اردبیل هم با نه باخت بیشترین باخت را بین تمام تیم‌ها داشت.

9-   پرگل‌ترین بازی هفته
پنج گل برای اینکه دیدار پارسه و آلومینیوم هرمزگان پرگل‌ترین بازی هفته شود کافی بود. در این بین سهم پارسه سه گل و البته سه امتیاز حساس بازی بود.

10- 387 گل
در پایان نیم فصل مسابقات در مجموع 387 گل  رد و بدل شد. در این بین هفته پانزدهم با تنها 9 گل کم گل‌ترین هفته مسابقات و هفته‌های ده و دوازده با 26 گل پرگل‌ترین هفته‌های لیگ بودند.

کدخبر:9412
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-16 16:40:58
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۱
کل شهربابل سوراخه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر