فهرست
تکرار تجربه پرسپولیس برای قطبی/ فوتبال بدون تماشاگر، روح ندارد
تکرار تجربه پرسپولیس برای قطبی/ فوتبال بدون تماشاگر، روح ندارد

تکرار تجربه پرسپولیس برای قطبی/ فوتبال بدون تماشاگر، روح ندارد

آی اسپورت – دیدار امروز تیمهای اوراوا ردز و شیمیزو اس پالس پشت درهای بسته بزگرار می شود و اوراوا باید تاوان حرفهای نژاد پرستانه طرفداران تیمش را بدهد.

کمتر کسی در فوتبال ژاپن با بازی در استادیوم خالی از تماشاگر آشناست اما آنطور که اندرو مکردی نویسنده سایت ژاپن تایمز عقیده دارد، افشین قطبی سرمربی شیمزو قبلا این فضا را با تیم پرسپولیس تجربه کرده.

قطبی میگوید:" اگر یک باشگاه باشد که شرایط اوراوا را به خوبی درک کند، پرسپولیس است. پرسپولیس در استادیوم آزادی بازی می کند که می تواند از صد هزار تماشاچی میزبانی کند اما سال 2007 ما مجبور شدیم یک بازی را به خاطر شعارهای تماشاگرانمان، در استادیوم خالی از تماشاگر بازی کنیم و این اصلا چیزی نیست که دوباره بخواهی تجربه اش کنی. فوتبال، بدون تماشاگر روحش را از دست می دهد و این موضوع برای فوتبال ژاپن خوب نیست. بازی در استادیوم بدون تماشاگر، اتفاق عجیبی در لیگ ژاپن خواهد بود"

قطبی با شعارهای غیر ورزشی فوتبالدوستان ژاپنی هم آشناست. او در جریان بازی تیمش مقابل جوبیلو ایواتا در سال 2011، سوژه یکی از بنرهای موجود در استادیوم بود که در آن به فعالیت های هسته ای ایران اشاره شده بود. قطبی می گوید:" حرکت نژاد پرستانه هواداران اوراوا، تحقیر آمیز بود و دیدن چنین صجنه هایی ناراحت کننده است. من در کشورهای مختلفی کار کرده ام و همه جا این صحبتها وجود دارد اما ما باید جلوی این مسائل را بگیریم. به عنوان یک مربی خارجی، در ژاپن اوقات خوبی داشته ام و باید هر طور شده با نژاد پرستی مبارزه کنیم.

 

 

     
آی اسپورت
2014-03-23 14:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر