فهرست
بررسی کارنامه الکس نوری؛ جذاب و خطرناک!
بررسی کارنامه الکس نوری؛ جذاب و خطرناک!

بررسی کارنامه الکس نوری؛ جذاب و خطرناک!

آی اسپورت - چهار سال و نیم قبل که برانکو به ایران آمد، پرسپولیس یک تیم بحران زده بود که یک گزینه مطمئن استخدام کرد. برانکو هم در لیگ‌های کرواسی و چین سابقه قهرمانی داشت و هم در ایران، نشان داده بود راه موفقیت را خوب می‌شناسد. حالا پرسپولیس، یک تیم قدرتمند است اما بین گزینه‌های آینده‌اش، مربی بزرگ و کارنامه‌داری در حد باشگاه دیده نمی‌شود.

بر اساس منابع مختلف، پرسپولیس روی دو گزینه برای جانشینی برانکو تمرکز کرده است. یک گزینه، الکساندر نوری است و گزینه دوم، یک مربی خارجی که شاید نامش تا امروز لو نرفته باشد. گزینه‌ای که زنگا یا یورچیچ نخواهد بود. با این حال، فعلا نوری شانس بیشتری برای نشستن روی نیمکت سرخپوشان دارد. مربی که هیجان انگیز است اما انتخاب او، ریسک بالایی خواهد داشت.

نوری در مجموع، کمتر از ۳۰ ماه سابقه سرمربیگری دارد. در این مدت، افتخاری بدست نیاورده و روزهای موفقیت و کامیابی‌اش هم به یک اندازه بوده‌اند. مهمترین تجربه مربیگری نوری و عامل شهرت او، به وردربرمن مربوط می‌شود. نوری سپتامبر ۲۰۱۶ که وردربرمن فصل را با سه باخت پیاپی آغاز کرده بود سرمربی موقت این تیم شد. نوری به عنوان مربی موقت، تیم را از خطر سقوط دور کرد و نیم فصل دوم، اوج گیری باورنکردنی داشت. تیم او در یک مقطع از ۱۱ بازی، ۹ بازی را برد و کاندیدای سهمیه لیگ اروپا شد. هر چند سه باخت در سه هفته آخر، باعث شد با یک رده اختلاف سهمیه را از دست بدهند. هشتم شدن با برمنی که در رده هجدهم تحویل گرفته بود، حسابی نوری را در آلمان معروف کرد. هر چند در بقیه کارنامه، اوضاع برای نوری به این خوبی جلو نرفت و او به همین خاطر مدتی است بیکاری را تحربه می‌کند.

نوری بعد از موفقیت روزهای ابتدایی، فصل بعد هم روی نیمکت وردربرمن نشست. فصلی که برای او وحشتناک آغاز شد. برمن از ۱۰ بازی ابتدایی فصل، هیچ بردی بدست نیاورد و با ۵ امتیاز در رده هفدهم قرار داشت. مدیران باشگاه هم با اخراج نوری، فلورین کوفت را جانشینش کردند. کوفت، برمن را به رده یازدهم رساند. بعد از یک سال بیکاری، نوری به اینگولشتات در بوندسلیگای دو رفت و ۲ ماه بیشتر دوام نیاورد. او از ۸ بازی روی نیمکت این تیم، ۵ بازی را باخت و سه بازی مساوی کرد و اخراج شد.

از آخرین برد الکساندر نوری به عنوان سرمربی، ۲فصل می‌گذرد. او نه در فصل ۲۰۱۷ روی نیمکت برمن و نه در فصل ۲۰۱۸ روی نیمکت اینگولشتات بردی بدست نیاورد و از هر دو تیم اخراج شد. کارنامه او در این دو فصل، ۱۰ باخت و ۸ مساوی است.

نوری بخاطر کاراکتر جذابش، چهره محبوبی در آلمان محسوب می‌شود و شور و هیجان زیادی به پرسپولیس خواهد آورد. کارنامه او اما، به دو بخش متفاوت تقسیم می‌شود. شروع مربیگری در اولدنبرگ و وردربرمن که با کارنامه درخشانی همراه بود و ادامه راه در برمن و اینگولشتات، که ناکامی مطلقی داشت. انتخاب او برای پرسپولیس، شور و هیجان زیادی به نیمکت تیم می‌آورد و اما تابلوی نتایج، ممکن است زیاد هیجان انگیز نباشد.

نود

۴    
آی اسپورت
2019-06-23 19:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر