فهرست
بهترین‌های ایران در آسیا؛ دو ایرانی و پاتوسی!
بهترین‌های ایران در آسیا؛ دو ایرانی و پاتوسی!

بهترین‌های ایران در آسیا؛ دو ایرانی و پاتوسی!

آی اسپورت - لیگ قهرمانان آسیا برای سرخابی‌ها به پایان رسید و منصوریان با ذوب‌آهن تنها باقی‌مانده ایرانی‌هاست که به مرحله بعد خواهد رفت. پرسپولیس و استقلال نه تنها به صورت تیمی نتوانستند عملکرد خوبی در آسیا داشته باشند که هیچ کدام از بازیکنان هم به صورت فردی نتوانستند در میان برترین‌های آسیا در مرحله گروهی قرار بگیرند.

در بخش‌های مختلفی که سایت ای اف اسی در آن بهترین‌ها را بر اساس آمار مشخص می‌کند فقط نام دو بازیکن ایرانی در میان سه بازیکن برتر دیده می‌شود. یک بازیکن سهم استقلالی‌هاست و دیگری هم سهم ذوب‌آهن. البته شاگردان منصوریان هنوز فرصت دارند تا بتوانند نمایندگان بیشتری داشته باشند.

پاتوسی بازیکنی است که با 18 ایجاد موقعیت گل در میان سه بازیکن برتر آسیا در این فاکتور قرار دارد. دو بازیکن دیگر از آسیای شرقی هستند و پاتوسی بهترین بازیکن غرب آسیا هم هست. اسکار از شانگهای با 22 ایجاد موقعیت و رناتو آگوستو از بیجینگ گوان چین با ایجاد 21 موقعیت در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

محمدرضا حسینی هافبک ذوب‌آهن هم با 42 سانتر در رده سوم بهترین سانترکننده‌های آسیا قرار دارد. در این آیتم هم اسکار شانگهای با 57 سانتر صدرنشین و ماشاریپوف از پاختاکور با 48 سانتر در رده دوم است.

البته حمید ملکی دفاع ذوبی‌ها هم با سه پاس گل همراه با چند بازیکن دیگر در میان بهترین‌ها قرار دارد. اسکار و احمد جلال با 4 پاس گل در صدر پاسورها قرار دارند و حمید ملکی به همراه 6 بازیکن دیگر 3 پاس گل برای همبازیانشان ارسال کرده‌‌اند.

در میان تیم‌ها هم فقط ذوب‌آهن است که با 83 شوتی که به سمت دروازه حریفان داشته چهارمین تیم آسیاست. در کل می‌شود گفت که فقط حسینی ذوب‌آهن تنها نماینده ایرانی تیم‌های ایرانی در آسیاست و این آمار بعد از فصل درخشانی که پرسپولیس در این رقابت‌ها داشت کمی ناامیدکننده است.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-05-08 21:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید