فهرست
رونالدو و مسی ، جنگ تایتان ها از زاویه ای دیگر !
رونالدو و مسی ، جنگ تایتان ها از زاویه ای دیگر !

رونالدو و مسی ، جنگ تایتان ها از زاویه ای دیگر !

آی اسپورت- یکبار دیگر ال کلاسیکو ضربان قلب دو غول بدون رقیب جهان فوتبال ، مسی و رونالدو  را به بالاترین حد ممکن رسانده است.انتظارات از این دوامروز به بالاترین حد ممکن خود رسیده است. از اخرین باری که این دو یک تنه سرنوشت ال کلاسیکو را تعیین کرده اند زمان زیادی گذشته است. اکتبر سال 2012 در ال کلاسیکوی رفت لالیگا ، مسی و رونالدو هر کدام دو گل زدند تا بازی 2-2 به اتمام برسد. از آن زمان نه مسی و نه رونالدو درخشش انچنانی در این جدال حساس نداشته اند. در دو مسابقه جام حذفی سال گذشته گلی نزدند و در بازی برگشت لالیگا که مادرید با ذخیره های خود پای به میدان گذاشته بود (رونالدو 33 دقیقه بازی کرد) مسی زننده تنها گل بارسا بود.

اما اکنون هر دو در بهترین شرایط خود بسر می برند.رونالدو دو گل به شالکه زده و مسی هم با هت تریک در مقابل اوساسونا به این بازی رسیده است.در این فصل طبق امار رونالدو هر 84 دقیقه و مسی هر 89 دقیقه موفق به گلزنی شده اند. این دو فوق ستاره بیشترین شوت را در فصل جاری بسمت دروازه حریفان خود شلیک کرده اند.رونالدو 176 شوت و مسی 108 شوت! رونالدو این فرصت را دارد تا یک امار شخصی دیگر را نیز امروز بهبود ببخشد.او در 20 مصافی که با بارسا داشته است در هر 146 دقیقه یکبار به کاتالان ها گل زده است. رکوردداران لوسکانو (101 دقیقه یک گل ) ، پائینیو (113 دقیقه یک گل ) ، پوشکاش (116 دقیقه یک گل ) و ایوان زامورانو (127 دقیقه یک گل ) هستند.برای دیدن جدال این دو انگیزه بیشتری می خواهید ؟ امروز اولین ال کلاسیکویی است که در ان رونالدو صاحب توپ طلاست.جلوتر از مسی . رونالدو با داشتن این عنوان با داشتن سوخت بیشتری به مصاف رقیب همیشگیش می آید.

اما لئو مسی در سال 2014 آمار گلزنی بالاتری داشته است. مسی 17 گل در سال 2014 به ثمر رسانده است (10 گل در لا لیگا ، 2 گل در لیگ قهرمانان و 5 گل در جام حذفی ) در صورتیکه رونالدو 14 گل زده است (7 گل لالیگا ، 2 گل با تیم ملی ، 2 گل در جام حذفی و 4 گل در لیگ قهرمانان ) البته باید این نکته را در نظر بگیریم که رونالدو سه بازی را بدلیل محرومیت از دست داد و همین امر در عقب افتادن او از مسی تاثیر زیادی داشته است. سال 2013 رونالدو با 69 گل در مقابل 45 گل مسی بهترین گلزن جهان شده بود.

امروز یک ال کلاسیکوی دیگر را خواهیم دید. طبق معمول همه نگاه ها به رونالدو و مسی دوخته شده است. همه هیجان زده هستیم و برای دیدن این بازی لحظه شماری می کنیم. 

     
آی اسپورت
2014-03-23 17:15:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر