فهرست
گزارش/ 5 نکته که آبراموویچ را برای اخراج مورینیو مصمم تر کرد
گزارش/ 5 نکته که آبراموویچ را برای اخراج مورینیو مصمم تر کرد

گزارش/ 5 نکته که آبراموویچ را برای اخراج مورینیو مصمم تر کرد

آی اسپورت- مورینیو بعد از این که با چلسی در رقابت های این فصل 9 شکست کسب کرد، اخراج شد؛ آن هم به فاصله تنها چند ماه بعد از تمدید قراردادش. اما 5 نکته وجود دارد که اخراج او را نزدیک تر کرده است.
ناکامی در لیگ قهرمانان
بعد از این که چلسی فصل گذشته اوضاع خوبی داشت و با اقتدار قهرمان لیگ جزیره شد، همه انتظار داشتند که در لیگ قهرمانان هم این تیم یکی از مدعیان اصلی باشد. البته که آن ها به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان هم رسیده اند، اما امیدی به موفقیتشان در این رقابت ها نیست. مخصوصا که باید با پاری سن ژرمن بازی کنند و فصل گذشته همین پاری سن ژرمن توانست چلسی را اخراج کند.

قمار رادامل فالکائو
فصل گذشته گل های دیگو کاستا یکی از دلایلی اصلی موفقیت چلسی بود. اما بعد از جدایی دروگبا مورینیو فکر کرد در خط حمله باید دستش بازتر باشد و با وجود این که فالکائوی کلمبیایی فصل بدی را در یونایتد گذرانده بود، مورینیو تصمیم گرفت او را جذب کند. اما دیگر مهاجمی جذب نشد و کاستا هم افت کرد و مانند فصل قبل نبود. این طور بود که فالکائو یک ضربه دیگر به مو زد.

سریال اوا کارنیرو
در یکی از بازی های ابتدایی فصل چلسی مقابل سوانسی قرار گرفته بود که بعد از آن مورینیو از پزشک تیمش انتقاد کرد. او گفت کارنیرو برای مداوای بازیکنی اقدام کرده که می توانسته این کار را انجام ندهد و در واقع ضروری نبوده است. مشکلاتی بین او و کارنیرو به وجود آمد و برای روزهای طولانی مشکل چلسی با پزشک تیم تیتر اصلی روزنامه ها بود و دفاع چلسی از عنوان قهرمانی اش را زیر سایه برد. کارنیرو باشگاه را ترک کرد و رفتنش ضربه ای به مو بود.

مشکلات دفاعی
بسیاری از باخت های چلسی به دلیل مشکلات خط دفاعی بود. مورینیو هم این را می دانست و البته نتوانسته بود در تابستان خط دفاعی اش را تقویت کند. آبی ها برای جذب جان استونز، مدافع اورتون تلاش کردند و همه چیز خوب پیش می رفت. اما زمانی که روبرتو مارتینز، مربی اورتون، تصمیم گرفت این بازیکن فروخته نشود، به نظر مو پلن B نداشت. در نتیجه فشار روی جان تری مسن و باقی بازیکنان خط دفاعی زیاد شد.

افت بازیکنان کلیدی
به غیر از دیگو کاستا، چندین بازیکن چلسی که فصل گذشته از ستاره های این تیم بودند نتوانستند عملکرد فصل گذشته را تکرار کنند. سسک فابرگاس و ادن هازارد که بهترین بازیکن سال لیگ انگلیس شده بود در امور تهاجمی ضعیف عمل می کردند و همچنین نمانیا ماتیچ و برانیسلاو ایوانوویچ هم افت شدیدی داشتند. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-18 13:03:19
نظر دهید
۱ نظر
-
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۸
بهش خیانت کردن...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر