فهرست
گزارش: ترین‌های نیم فصل لیگ پانزدهم از نگاه جدول
گزارش: ترین‌های نیم فصل لیگ پانزدهم از نگاه جدول

گزارش: ترین‌های نیم فصل لیگ پانزدهم از نگاه جدول

آی‌اسپورت-  هفته پانزدهم لیگ برتر امروز در حالی به پایان رسید که برگزاری دیدار به تعویق افتاده استقلال اهواز و نفت تهران حکم نیم فصل مسابقات لیگ را خواهد داشت با اینحال به واسطه شرایط فعلی این دو تیم که نمی توانند در صدر جدول تغییری را به وجود بیاورند، دیدارهای امروز به نوعی حسن ختام نیم فصل اول مسابقات لیگ و تعیین صدرنشین بودند.

اما در پایان ۱۵ هفته رقابت تیمها با یکدیگر، نتایجی جالب توجه رقم خوردند تا در اتفاقی جالب توجه این استقلال خوزستان، تیم جوان عبدالله ویسی، باشد که در میان تمامی مدعیان لیگ، عنوان قهرمانی نیم فصل را از آن خود می کند.با اتمام ۱۵ هفته از مسابقات لیگ، نگاهی داشتیم بر عملکرد تیمها در طی ۱۵ هفته و ترین های نیم فصل.


برترین خط دفاعسه فصل پیش که استقلال تهران قهرمان مسابقات لیگ شد بسیاری از کارشناسان، عملکرد موفق این تیم در دفاع را علت اصلی قهرمانی آبی ها دانستند و حالا این تیم استقلال خوزستان است که گویا سعی در کسب موفقیت با این شیوه دارد. آبی های خوزستان با تنها دریافت ۴ گل در طی ۱۵ بازی، عنوان برترین دفاع در نیم فصل را از آن خود کردند. بعد از استقلال خوزستان، ذوب آهن با دریافت ۹ گل و صبای قم با دریافت ۱۰ گل در رده های بعدی قرار دارند.


برترین خط حملهاستقلال تهران تیمی بود که در پایان نیم فصل برترین خط حمله را از آن خود کرد تا با وجود قرارگرفتن در جایگاه دوم لیگ، بهترین تیم از لحاظ هجومی باشد؛ فاکتوری که می تواند در ادامه فصل برای این تیم بسیار تعیین کننده باشد. آنها با به ثمر رساندن ۲۳ گل در ۱۵ بازی در صدر جدول برترین خط حمله لیگ قرار دارند و پس از این تیم، پرسپولیس با ۲۱ گل و ذوب آهن با به ثمر رساندن ۲۰ گل در رده های بعدی قرار دارند. استقلال خوزستانی که قهرمان نیم فصل شد، در این رتبه بندی با ۱۸ گل در جایگاه چهارم قرار دارد.


بیشترین بردصدرنشین نیم فصل، در این مقوله هم صدرنشین است. استقلال خوزستان با به دست آوردن ۹ پیروزی در رده نخست کسب بیشترین برد قرار دارد. استقلال تهران با ۸ برد در رده دوم است و ذوب آهن، سایپا و پرسپولیس هم با ۷ برد به طور مشترک در رده های بعد هستند. استقلال اهواز هم تنها با یک برد، عنوان کمترین پیروزی در نیم فصل را از آن خود کرده است.

کمترین و بیشترین باختکمترین باخت به نام استقلال های اول و دوم لیگ است! آبی های تهرانی و خوزستانی با تنها یک باخت درطی ۱۵ بازی، در این زمینه مشترکا صدرنشین هستند. صبا با ۲ باخت و ذوب آهن، تراکتور، سپاهان و نفت تهران با ۳ یاخت در رده های بعدی کمترین تعداد باخت قرار دارند. استقلال اهواز و سیاه جامگان هم با ۱۰ باخت مشترکا تعداد بیشترین باخت در طی نیم فصل را به خود اختصاص داده اند.


بیشترین تساویبیشترین تساوی متعلق به تیمهای صبا، تراکتورسازی، سپاهان و نقت است که با ۷ تساوی، امتیازاتشان را با رقبای خود تقسیم کرده اند.


برترین تفاضل گلاستقلال خوزستان در این بخش هم صدرنشین است. تفاضل گل ۱۴+ آبی های خوزستان برای آنها در ادامه فصل بسیار تاثیرگذار خواهد بود. استقلال تهران و ذوب آهن هم با تفاضل ۱۱+ در رده های بعدی هستند. استقلال اهواز هم با تفاضل گل ۲۱- در این بخش قعرنشین است!


منبع: وبسایت نود
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-12-19 00:03:45
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر