فهرست
گزارشی درباره  سرنوشت قهرمان های نیم فصل: استقلال خوزستان دبل می کند؟
گزارشی درباره سرنوشت قهرمان های نیم فصل: استقلال خوزستان دبل می کند؟

گزارشی درباره سرنوشت قهرمان های نیم فصل: استقلال خوزستان دبل می کند؟

آی اسپورت - استقلال خوزستان که بعد از قهرمانی در نیم فصل جشنی در حد قهرمانی لیگ برتر گرفت، در صورتی که در پایان فصل قهرمان لیگ شود، تبدیل به هفتمین تیمی خواهد شد که از شروع لیگ برتر تا امروز، هم قهرمان نیم فصل شده هم قهرمان نیم فصل.
سپاهان در فصل دوم، فولاد در فصل چهارم، استقلال در فصل پنجم، سایپا در لیگ ششم، پرسپولیس در لیگ هفتم و سپاهان در لیگ نهم تیمهایی بوده اند که هم قهرمانی نیم فصل را جشن گرفته اند هم قهرمانی آخر فصل اما در سایر دوره های لیگ برتر چنین اتفاقی نیفتاده.
در فصل اول، استقلال علیرغم قهرمانی در نیم فصل، در انتهای لیگ شاهد قهرمانی پرسپولیس بود. در دوره سوم لیگ برتر، ذوب آهن که در نیم فصل قهرمان شده بود، در پایان فصل به رده ای بهتر از چهارمی نرسید و پاس قهرمان شد. این اتفاق در لیگهای  هشتم و دهم هم برای ذوب آهن تکرار شد و آنها شاهد قهرمانی استقلال و سپاهان در پایان فصل بودند. در لیگ یازدهم، استقلال قهرمان نیم فصل شد اما این سپاهان بود که با کاپ قهرمانی عکس یادگاری گرفت و استقلال شد.
عکس این موضوع در لیگ دوازدهم رخ داد. در لیگ سیزدهم هم پرسپولیس علیرغم قهرمانی، در انتهای فصل دوم شد و فولاد به عنوان قهرمانی رسید. پارسال هم تراکتورسازی علیرغم قهرمانی در نیم فصل، هفته آخر به خاطر تساوی با نفت تهران، جام قهرمانی را به سپاهان تقدیم کرد و خودش دوم شد.


منیع: روزنامه هفت صبح
     
آی اسپورت
2015-12-19 10:09:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر