فهرست
مسی: مارادونا برای من الهام بخش بوده است
مسی: مارادونا برای من الهام بخش بوده است

مسی: مارادونا برای من الهام بخش بوده است

آی اسپورت - لیونل مسی در گفت‌و‌گو با نشریه «خنته» آرژانتین، اعتراف کرد که دیه‌گو مارادونا یکی از کسانی بوده که به او انگیزه داده و الهام‌بخشش بوده است. مسی در این باره گفته است:« من هرگز از شخص خاصی پیروی و الگوبرداری نکرده‌ام، اما درست در همان زمانی که آنقدر بزرگ شدم تا اتفاقاتی را که دوروبرم رخ می‌دهد، درک کنم، دیه‌گو (مارادونا) به کشورمان بازگشت. سال ۱۹۹۳ بود. او از اسپانیا به نیوولزاولدبویز و تیم ملی آرژانتین که به جام جهانی ۱۹۹۴ صعود کرده بود، پیوست. اگر کسی هرگز به من انگیزه داده و الهام‌بخش من بوده باشد، آن یک نفر بدون شک مارادوناست.
مسی در ادامه تأکید کرد که فوتبال بازی کردن برای او به یک وسواس تبدیل نشده است. او که ممکن است فردا (یکشنبه) برای بارسلونا در فینال جام باشگاه‌های جهان برابر ریورپلاته به میدان برود، افزود: «من مانند بقیه رؤیاپردازی می‌کنم. زندگی من به هیچ وجه در فوتبال خلاصه نمی‌شود. من زمانی که از نظر حرفه‌ای ملزم باشم، فوتبال بازی می‌کنم یا زمانی که می‌خواهم با دوستانم خوش بگذارنم، اما فوتبال تمام زندگی من نیست. از این بابت به شما اطمینان می‌دهم.»
کاپیتان تیم ملی آرژانتین در پایان عنوان کرد: «من از حرفه‌ام راضی‌ام، درست همان‌طور که متخصصان دیگر مشاغل که جان‌ها را نجات می‌دهند یا چیزهایی می‌سازند که زندگی ما را بهتر کنند. من هم فوتبال بازی می‌کنم تا مردم با تماشای آن بتوانند خوش بگذرانند و در طول هفته درباره‌اش بحث کنند. من از این بابت بسیار خوشحالم.»

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-12-19 12:56:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر