فهرست
نوستالژی: آخرین قهرمانی آسیا با منصورخان
نوستالژی: آخرین قهرمانی آسیا با منصورخان

نوستالژی: آخرین قهرمانی آسیا با منصورخان

آخرین قهرمانی ایران در بازیهای آسیایی در رده بزرگسالان روز ۲۸آذرماه ۱۳۷۷یعنی درست ۱۷ سال قبل به دست آمد. در آن مسابقات تیم ملی با مربیگری منصور پورحیدری قهرمان شد وکویت را در فینال با نتیجه ۲-۰شکست داد. ایران که نمی‌توانست از وجود عابدزاده، پیروانی، خداداد عزیزی، سعداوی، هاشمی نسب، برومند، شاهرودی، میناوند و.... در این مسابقات استفاده کند با درایت ‌پورحیدری برای اولین بار از وجود هاشمیان، نوازی، علی کریمی، رسول خطیبی، فکری و... در تیم ملی بهره برد وبا برد برابر لایوس، قزاقستان، تاجیکستان، چین۲بار، ازبکستان وکویت قهرمان بازی‌ها شد. تلاش پورحیدری در غیاب نیمی از ستارگان تیم ملی ستودنی بود. حالا پورحیدری که با استقلال هم سابقه قهرمانی در آسیا، لیگ و مسابقات جام حذفی و باشگاه‌های تهران را دارد در بستر بیماری دچار افت هشیاری شده است. از خدای مهربان می‌خواهیم مردی را که ۱۷سال قبل درست در چنین روزی شادی وسربلندی را به مردم هدیه کرد لباس عافیت بپوشاند ومردم هم فارغ از رنگ قرمز وآبی این عزیز را دعا کنند.
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-19 17:01:34
نظر دهید

۲ نظر
محمدرضا طراوت
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۵۶
نویسنده محترم
سلام
آخرین قهرمانی ایران در بازی های آسیایی بوسان مقابل کره جنوبی در سال 2004 با مربیگری برانکو ایوانکویچ و تک گل محسن بیانی نیا اتفاق افتاد.
خواهشا دقت بفرمایید در ارائه اخبار و اطلاعات
ssss
يكشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۵
آقای طراوت سلام دوست عزیز اگه دقت بفرمایید همون اول نوشته آخرین قهرمانی در رده بزرگسالان چون بعد از بازیهای 98 بانکوک بازیهای آسیایی با حضور تیم امید کشورها انجام میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر