فهرست
داستان یک مربی؛ از کار در بانک تا نیمکت
داستان یک مربی؛ از کار در بانک تا نیمکت

داستان یک مربی؛ از کار در بانک تا نیمکت

آی اسپورت - مائوریسیو ساری ناگفته جالبی درباره دوران مربیگری‌اش فاش و به این موضوع اعتراف کرد که انتظار نداشت بهترین بازیکن فصل گذشته تیمش به رقیب اصلی ملحق شود. ساری 58 ساله که در هدایت ناپولی عملکرد موفقی داشته و این فصل هم توانسته این تیم را به عنوان صدرنشین به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برساند، دوران حرفه‌ای مربیگری‌اش را فصل 15-2014 در امپولی آغاز کرد و پیش از آن هم چند سال در دسته‌های پایین‌تر فوتبال ایتالیا مربیگری کرده بود.

ساری به اسکای اسپورت ایتالیا گفت: «کارم در بانک را رها کردم چون مطمئن بودم مربیگری همان کاری است که دوست دارم انجام دهم. البته اینکه من در فوتبال موفق خواهم شد یا نه یک معما بود. با این حال اطمینان داشتم که می‌خواهم مربی شوم و این کار را انجام دهم. شاید شما بگویید طبیعی بوده که بخواهم چنین کاری را انجام دهم چون کارمند بانک بوده‌ام.»

سرمربی ناپولی گفت: «کارم را در دسته‌های پایین و جوانان آغاز کردم. یک بار سرمربی تیم با باشگاه دچار اختلاف شد و ما را درست قبل از یک بازی ترک کرد. خودمان بودیم و خودمان. بنابراین من تیم را سوار اتوبوس کردم و آنها را هر طور که بود به محل بازی فرستادم. به داور گفتم که برای سرمربی‌مان مشکلی پیش آمده است. راننده اتوبوس‌مان هم شد کمک داور چون یکی از اعضای تیم داوری هم نیامده بود.»

یکی از ضربه‌های بزرگی که ساری فصل گذشت خورد، از دست دادن بهترین بازیکن تیمش گونسالو ایگواین بود که یوونتوس با پرداخت غرامت 90 میلیون یورویی فسخ قراردادش خرید. ساری درباره آن اتفاق گفت: «ایگواین زمان بدی ما را ترک کرد. فکر می‌کردم که می‌خواهد به لیگ برتر برود نه یوونتوس. پیوستنش به یوونتوس رفتن او را بدتر کرد. برای مدتی خبری از او نشنیدم و راستش را بخواهید نمی‌‌خواستم هم چیزی درباره‌اش بشنوم. مثل وقتی بود که پسرت تو را عصبانی می‌کند. تا چند روز از دستش عصبانی هستی اما در نهایت می‌دانی که او پسرت است. ایگواین تصمیمی بحث‌برانگیز گرفت اما معنایش این نیست که او انسان خوبی نیست. با این حال، من هنوز هم او را مانند پسرم می‌دانم، پسری که پدرش را عصبانی کرده است اما هنوز هم حواسش به او هست. من به ایگواین خیلی بدهکار هستم.»

 

 

۲    
آی اسپورت
2017-01-30 11:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر