فهرست
گزارش ویژه: تسخیر ناپذیران
گزارش ویژه: تسخیر ناپذیران

گزارش ویژه: تسخیر ناپذیران

 آی اسپورت -  در حضور تیمهایی مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و تراکتورسازی، تیمی عنوان قهرمانی نیم فصل را بدست آورده که حتی خوشبین ترین هواداراش هم چنین تصوری را نمی کرد. عبدالله ویسی بعد از گذراندن دو فصل سخت با استقلال خوزستان حالا تیمی درست کرده که رکوردهای زیبایی را جابه جا کرده. از خوردن 4 گل در 15 بازی گرفته تا شکست ناپذیری در بازیهای خانگی، 14 هفته بدون شکست، 586 دقیقه گل نخوردن و 4 برد متوالی. ویسی موفقیت تیمش را جدا از آنکه مدیون خط حمله سوسنگردی اش – زبیدی، بیت سعید و زهیوی – است، باید مدیون نمایش رویایی دروازه بان و مدافعان تیمش باشد که اغراق نیست اگر بگوییم در 15 هفته گذشته، بی نظیر کار کرده اند. به همین بهانه سراغ معرفی دروازه بان و 4 مدافع قهرمان نیم فصل رفتیم:  
فرناندو خسوس: بدون شک مهم ترین عامل در عملکرد فوق العاده استقلال خوزستان در لیگ برتر، دروازه بان برزیلی این تیم بوده است. ویسی که طی دو سال گذشته از ضعف خط دفاعی و دروازه بان تیمش ضرر زیادی کرده بود، امسال یک خرید فوق العاده داشت و خسوس برزیلی را به اهواز آورد. دروازه بانی که سابقه بازی در سری b و c فوتبال برزیل را داشته و آنطور که خودش گفته، جلوی مهاجمانی مثل رونالدینیو و روبینیو بازی کرده است. خسوس تا اینجای کار عملکرد خیره کننده ای داشته و تنها از سپاهان، پرسپولیس، صبا و استقلال گل خورده و در 11 بازی از 15 هفته ابتدایی لیگ دروازه تیمش را بسته نگه داشته است. او روز جمعه و در بازی حساس مقابل ذوب آهن هم دو سیو خوب داشت تا تیمش با اقتدار قهرمان نیم فصل شود. خسوس 31 ساله که با 500 میلیون تومان گرانترین بازیکن استقلال خوزستان محسوب می شود، به مانند علیرضا بیرانوند در دادن پاس گل هم توانایی داشته و جلوی پرسپولیس و راه آهن پاس گل داده است. او در هفته هفتم و بازی مقابل سیاه جامگان هم پنالتی رضا عنایتی را مهار کرد.
محمد طیبی : کاپیتان آبی ها در تمام بازیهای تیمش در نیم فصل اول در ترکیب ثابت تیمش حضور داشته. این بازیکن بهبهانی و 29 ساله که سومین فصل حضورش در استقلال خوزستان را پشت سر می گذراند یکی از مهره های کلیدی ویسی تا اینجای لیگ بوده. او تا امروز سه کارت زرد گرفته. رقم قرارداد او با استقلال خوزستان تنها 270 میلیون تومان است.
موسی کولیبالی: زوج طیبی در مرکز خط دفاع استقلال خوزستان توانسته با  قد بلند خود در کنار طیبی ضربات سر اول جناحین را قبل از مهاجمین حریف زده است. کولیبالی طی این هفته ها تنها بازی هفته دوازدهم مقابل گسترش فولاد را از دست داده و در بقیه بازیها در ترکیب ثابت تیمش قرار داشته است. او که سومین فصل حضورش در استقلال خوزستان را پشت سر می گذارد.  این بازیکن 22 ساله که اهل مالی است، پیش از پیوستن به استقلال خوزستان در تیم Djoliba AC مالی بازی می کرد. او امسال 250 میلیون تومان از استقلال خوزستان خواهد گرفت. 
عقیل کعبی: دفاع فصل قبل فولاد نوین این فصل جای خالی دفاع کنار در استقلال خوزستان را پر کرده است.کعبی توانسته سمت چپ این تیم را که پاشنه آشیل ویسی به حساب می آمد را تا کنون بیمه کند. این بازیکن 25 ساله از بازی سوم در ترکیب ثابت تیم عبدالله ویسی قرار گرفته. کعبی عقیل شویعی کعبی در 19 بازی تیم فولادنوین اهواز در لیگ دسته اول به میدان رفت و 1442 دقیقه برای این تیم بازی کرد. ارزش قرارداد او با استقلال خوزستان، تنها 100 میلیون تومان است
 سید جلال عبدی: دفاع 22 ساله فصل قبل نفت مسجدسلیمان نسبت به فصل قبل پیشرفت قابل ملاحظه ای را داشته است و توانسته یکی از ستون های این خط دفاعی موفق تاکنون به حساب آید. او در اکثر بازیهای این فصل حضور داشته و 824 دقیقه برای استقلال خوزستان بازی کرده است. دلیل اینکه دفاع راست استقلال خوزستان در چند بازی تیمش غایب بوده، مصدومیت سید جلال در اردوی امارات تیم امید بوده است. سید جلال عبدی طی لیگ چهاردهم در 17 بازی تیم نفت مسجدسلیمان به میدان رفت و 1329 دقیقه بازی کرد. او با قراردادی 160 میلیون تومانی شاگرد ویسی شد. منبع: روزنامه هفت صبح
     
آی اسپورت
2015-12-20 10:14:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر