فهرست
«افتادن از صدر»؛ داستان تکراری تیم‌های پرویز
«افتادن از صدر»؛ داستان تکراری تیم‌های پرویز

«افتادن از صدر»؛ داستان تکراری تیم‌های پرویز

آی اسپورت - ماجرای افتادن استقلال مظلومی از صدر درحالی که هفته‌ها آن بالا یکه‌تازی می‌کرد شباهت بسیاری دارد با آنچه در فصل یازدهم رقم خورد. آن روزهایی که مظلومی یکی از بهترین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران را به واسطه خرید‌های بزرگ علی فتح‌ا...زاده در اختیار داشت و سرانجام نتوانست تیمش را قهرمان لیگ کند. از آن تیمی که بازیکنان بزرگی همچون رحمتی، زندی، ساموئل، جباری، تیموریان، فرهاد مجیدی (یک نیم‌فصل)‌، حیدری، منتظری و... را در اختیار داشت انتظار می‌رفت در نهایت فاتح جام یازدهم شود اما افت کیفی و البته مصدومیت‌هایی که گریبان ستاره‌ها را گرفت در نهایت موجب از دست رفتن قهرمانی شد.
چهار فصل بعد، یعنی در همین نیمه‌های راه فصل پانزدهم انگار همان اتفاقاتی که در لیگ یازدهم رقم خورد، در حال رخ دادن است. تیم مظلومی با وجود هفته‌ها صدرنشینی سرانجام قافیه را باخت و در رتبه دوم قرار گرفت. شاید اگر آبی‌ها در پایان این نیم‌فصل با اندوخته‌امتیازی مطلوب صدر جدول می‌ماندند می‌شد با قطعیت بیشتری از قهرمانی‌شان حرف زد اما آنچه می‌بینیم ظاهرا تفاوتی با آنچه در تیم‌های گذشته مظلومی رقم خورده، ندارد. اظهارات استقلالی‌ها و خود مظلومی نیز حاوی پیام‌هایی است که نشان می‌دهد آنها بی‌میل نیستند که تنها به کسب سهمیه اکتفا کنند در حالی که برای این استقلال رقمی حدود 25 میلیارد تومان هزینه شده و بازیکنان خوبی هم به خدمت گرفته شده است. اگر این استقلال قهرمان لیگ نشود و در نهایت باز هم در هفته‌های پایانی رقابت را به دیگر مدعیان ببازد باید چه گفت؟ آیا باید از نتیجه رقم‌خورده ابراز رضایت کرد در حالی که می‌بینیم استقلال دو فصل است که هیچ جامی به دست نیاورده؟ اظهاراتی که در این هفته‌ها از زبان مظلومی و دیگر استقلالی‌ها می‌شنویم به این نکته اشاره دارد؛ «جوانگرایی کرده‌ایم.» گرچه برخورداری و ساختن بازیکنان جوان نگاهی است به آینده و آتیه این باشگاه را می‌سازد اما صرفا پرداختن به این مقوله نمی‌تواند به تمام نیازهایی که در مواجهه با استقلال وجود دارد، پاسخ دهد.
از استقلال به جز جوانگرایی که این هفته‌ها بارها صدایش را شنیده‌ایم، انتظار قهرمانی هم هست. همین استقلال خوزستان که با چهار میلیارد تومان بسته شده و بازیکنانش را هیچ کس نمی‌شناسد با اختلاف دو امتیاز در مقایسه با استقلال در صدر جدول قرار گرفته که این نشان می‌دهد اگر یک تیم به لحاظ هارمونی در وضعیت مطلوب فنی و روانی قرار داشته باشد، حتی در اوج جوانی هم می‌تواند نتایج خیره‌کننده‌ای بگیرد. در استقلال جایی لنگ می‌زند که این تیم نتوانست در پایان فصل صدرنشینی هفته‌های گذشته‌اش را حفظ کند. بیم آن می‌رود که در پایان فصل استقلال جایگاه نازل‌تری را هم پیشه کند که این نه برای مظلومی پیام خوشایندی است و نه برای مدیران باشگاه استقلال. البته برای استقلال هنوز دری بسته نشده است. پانزده هفته به پایان لیگ باقی مانده و در جام حذفی نیز مجال رسیدن به فینال وجود دارد که مظلومی و کادرش باید با یک منطق درست و اصولی و به کارگیری صحیح تاکتیک‌ها به آنچه انتظار است، دست یابد.

منبع: ایران ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-20 14:06:38
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۴۳
با این که من خودم یه استقلالیم باید بگم تیم هایی که مظلومی میبنده اصلا بدن سازی خوبی اول فصل انجام نمیده واسه اینه که دچار افت و مصدومیت میشه.امسال اسقلال مهره های تاپی به جز رحمتی و ابراهیمی نداره و با درخشش رحمتی چند تا بازی رو در اورد.استقلال یه مربی در حد برانکو میخواد نه مربی هایی مثل مظلومی و دایی و قلعه نویی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر