فهرست
خطر لیگ 15 تیمی/ تغییر جدول به نفع دایی و اصفهانی‌ها
خطر لیگ 15 تیمی/ تغییر جدول به نفع دایی و اصفهانی‌ها

خطر لیگ 15 تیمی/ تغییر جدول به نفع دایی و اصفهانی‌ها

آی اسپورت- وقتی عادل فردوسی‌پور می‌گوید: «ای کاش استقلال‌اهواز تا آخر فصل دوام بیاورد و لیگ را نیمه‌کاره رها نکند» باید پذیرفت که احتمال وقوع این اتفاق کاملا وجود دارد. مشکلات مالی استقلال‌اهواز آن‌قدر حاد شده که ممکن است حتی این تیم را به کناره‌گیری از لیگ وادار کند.
لیگ برتر ایران معمولا در هر فصل یک تیم «اشتباهی» در جمع باشگاه‌هایش دارد. یک فصل گهر دورود، یک‌سال نفت مسجدسلیمان و حالا استقلال‌اهواز. تیم‌هایی که از حداقل امکانات لازم هم بی‌بهره‌اند و حتی پول خوابگاه و غذا هم ندارند. بازیکنان‌شان به‌ خاطر طلبکاری تمرین نمی‌کنند و به دلیل بی‌پولی بیسکوئیت ساقه‌طلایی می‌خورند و بازی‌هایشان را می‌بازند و می‌روند و کسی نمی‌فهمد اصلا چرا آمده بودند!
استقلال‌اهواز امتیاز فولادنوین را خریده اما حتی یک ریال هم بابت این معامله پرداخت نکرده و تمام چک‌هایش برگشت خورده است. پولی برای پرداخت به بازیکنانش هم ندارد و هر روز برای آنها امروز و فردا می‌کند. با این شرایط سوال بزرگ این است که آنها با چه پشتوانه و انگیزه‌ای و با چه دلیل قانع‌کننده‌ای، به‌جای حضور در لیگ2 به لیگ برتر آمده‌اند تا اسباب خنده دیگران و تاسف هواداران را همزمان فراهم کنند. استقلال‌اهواز با ادامه این روند ممکن است اولین تیم تاریخ لیگ برتر باشد که نمی‌تواند فصل را به پایان برساند. اگر این اتفاق ناگوار رخ بدهد به ناچار باید تمام بازی‌های انجام‌شده این تیم از جدول حذف شده و جدول رده‌بندی با 15تیم (و 28بازی برای هر تیم) تشکیل شود.
احتمال رخ دادن این اتفاق زیاد نیست اما چندان دور از ذهن هم نیست. در صورت خروج استقلال‌اهواز از لیگ برتر، تغییراتی در جدول رده‌بندی رخ می‌دهد و بیشترین سود از این تغییرات را 4تیمی می‌برند که موفق به بردن این تیم نشده‌اند. استقلال‌اهواز در کنار باخت‌های متعددش، یک برد و سه تساوی دارد. یک برد مقابل سیاه‌جامگان و تساوی مقابل صبای‌قم، ذوب‌آهن و سپاهان. این تیم‌ها از حذف استقلال بیشترین سود را می‌برند چون نتیجه بازی‌های استقلال‌اهواز از جدول حذف می‌شود و امتیازاتی که آنها مقابل این تیم آبی‌پوش از دست داده‌اند، بی‌اثر خواهد شد.
به عنوان مثال اگر همین الان استقلال‌اهواز را از جدول حذف کنیم، تیم صبا با یک پله صعود از پرسپولیس سبقت می‌گیرد و با دو امتیاز بیشتر در رتبه چهارم قرار می‌گیرد. ذوب‌آهن فاصله‌اش را با استقلال کم می‌کند و به دو امتیازی این تیم می‌رسد و سپاهان به‌ جای تراکتورسازی در رتبه هفتم می‌نشیند. بیشتر از همه این تیم‌ها، این سیاه‌جامگان مشهد است که از حذف استقلال‌اهواز منتفع می‌شود. سیاه‌جامگان تنها تیمی است که از آبی‌های اهواز شکست خورده و با لغو این شکست، بالاتر از فولاد و راه‌آهن قرار می‌گیرد و از منطقه سقوط فرار می‌کند. تصورش را بکنید، در صورت حذف تیم اشتباهیِ اهواز، از سیاه‌جامگان یک باخت پاک می‌شود و از راه‌آهن یک برد 5برصفر!


9411
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-20 17:03:45
نظر دهید

۲ نظر
ssss
يكشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۰
هردم ازین باغ بری میرسد
اونوقت همه به کرار اعتراض میکردند که چرا به فوتبال ما میگه مسخره؛به نظرتون حق نداشت؟؟؟؟؟
-
يكشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۹
همچنین چیزی امکان نداره هر چند لیگ ما و فوتبال ما ... هس ولی ابن اتفاق نمی افته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر