فهرست

سخندان: تاریخ ساز شدیم

آی‌اسپورت-  کمک داور بین‌المللی فوتبال کشورمان و عضو تیم داوری دیدار بارسلونا و ریورپلاته می‌گوید در ایران ما را اذیت کردند اما در جام باشگاه‌های جهان تاریخ‌سازی کردیم و مسئولان فیفا هم به ما تبریک گفتند. رضا سخندان درباره حضور تیم داوری کشورمان در فینال مسابقات جام باشگاه‌های جهان بین دو تیم بارسلونا و ریوپلاته آرژانتین به تسنیم گفت: «بازی زیبا و درگیرانه‌ای بود، چرا که بیشتر بازیکنان حاضر در زمین از آمریکای جنوبی بودند و کُری‌خوانی زیادی با هم داشتند. خوشبختانه با همکاری تیمی خوب و درایت علیرضا فغانی بازی به بهترین شکل کنترل و قضاوت شد و مسئول کمیته داوران مسابقات و اعضای فیفا همگی رضایت کامل داشتند و تبریک گفتند».

وی در پاسخ به این سوال که آیا قضاوت بازی ستاره‌های دنیای فوتبال همچون مسی، نیمار و دیگر بازیکنان بارسلونا باعث ایجاد استرس در تیم داوری کشورمان نشده بود، گفت: «خیر، اصلاً استرس نداشتیم و با توجه به عملکرد تیمی خوبی که در بازی قبلی داشتیم، قضاوت دیدار فینال هم به ما واگذار شد. حضور در فینال جام ملت‌های آسیا و فینال جام باشگاه‌های جهان نشان دهنده اعتبار بالای داوران ایرانی نزد AFC و فیفا است. باید همین‌طور محکم حرکت کنیم و مغرور نشویم».

سخندان در پایان گفت: «طی ماه‌های گذشته فغانی و داوران ایران خیلی اذیت شدند و فشار زیادی به اعصاب و روان آنها آورده شد اما هیچگونه حمایتی از طرف مسئولان صورت نگرفت. با این وجود خوشبختانه تیم داوری ما کنترل خود را در خارج کشور از دست نداد و در کشور ژاپن تاریخ‌ساز شد».

کدخبر:9412
 
     
آی اسپورت
2015-12-21 01:34:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر