فهرست
گواردیولا می تواند مانوئل نوئر را تبدیل به بال هجومی کند!
گواردیولا می تواند مانوئل نوئر را تبدیل به بال هجومی کند!

گواردیولا می تواند مانوئل نوئر را تبدیل به بال هجومی کند!

آی اسپورت – اولاف تون هافبک سابق بایرن مونیخ به شوخی گفته پپ گواردیولا توانسته به خوبی مانوئل نوئر دروازه بان بایرن مونیخ را تبدیل به یک بال راست هجومی کند!
گواردیولا که با سبک «تیکی –تاکا»ی خود تحول بزرگی در فوتبال جهان ایجاد کرد و با این روش هم در بارسلونا و هم در بایرن مونیخ به موفقیتهای فراوانی رسیده روز یکشنبه رسما خبر جدایی خود از بایرن مونیخ را اعلام کرد.
اولاف تون که خدش سابقه سه قهرمنی در بوندس لیگا و یک قهرمانی در جام یوفا به همراه بایرن را دارد گفته: «جایگزین کردن ستاره هایی مثل فرانک ریبری و آرین روبن با بازیکنانی داگلاس کاستا و کینگزلی کومن یک شاهکار بود. پیشرفت بازیکنی مثل ژروم بوآتنگ و گسترده شدن فضای بازی فیلیئ لام که حالا تبدیل به بال راست هجومی، یا ارتقا سطح بازی رافینیا در سمت چپ همگی عالی بودند. پپ گواردیولا تحولی در جایگاه بازیکنان ایجاد کرد که ما حتی تصورش را هم نمی توانستیم بکنیم. اوج کارش احتمالا این خواهد بود که مانوئل نوئر را در پست بال راست به کار گیرد که البته این موضوع هم نمی تواند غیرممکن باشد!»
تون شک ندارد که آنچلوتی بتواند در آلیانتس آرنا موفق باشد: «بایرن همه کارها را درست انجام داده است و بهترین مربی در دسترس را به خدمت گرفته است. بایرن از بین نخواههد رفت. با حضور آنچلوتی یک مربی با سبکی متفاوت را ترجبه خواهیم کرد، مربی ای که با سبک خاص خودش موفق خواهد بود. ادامه دادن روش پپ گواردیولا کار راحتی نیست. پپ تیم فاتح سه گانه را از یوپ هاینکس تحویل گرفت و آن را حتی تبدیل به تیم بهتری کرد، گرچه نتوانسته در اروپا چندان موفق ظاهر شود. گواردیولا از آن دست آدمهایی است که می گوید سه سال کار با یک باشگاه بس است. او به خودش می گوید: می خواهم به نقاط مختلف جهان بروم و جام های مختلف کسب کنم.»
     
آی اسپورت
2015-12-21 02:06:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر