فهرست
سئوال روز: چرا فغانی بر خلاف دنیا در ایران محبوب نیست؟
سئوال روز: چرا فغانی بر خلاف دنیا در ایران محبوب نیست؟

سئوال روز: چرا فغانی بر خلاف دنیا در ایران محبوب نیست؟

آی اسپورت - درست است که قضاوت دیروز فغانی به خصوص در صحنه گل اول بارسلونا انتقاداتی را به همراه داشته – البته فغانی معتقد است که گل مسی کاملا درست بوده -  اما دادن فینال جام باشگاههای جهان و قبل از آن فینال جام ملتهای آسیا در سال 2015 به داور بین المللی کشورمان، نشان می دهد که بر خلاف فوتبالدوستان ایرانی که اکثرشان چشم دیدن فغانی را ندارند، او در دنیا صاحب احترام و ارزش ویژه ای است. اینکه چرا فغانی در ایران داور محبوبی نیست ناشی از اشتباهات عجیبی است که او در قضاوتهایش مرتکب شده. گزارش زیر اشاره ای است به سه اشتباه آخر فغانی:
1-  13 آبان در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در مشهد به مصاف هم رفتند که بازی دو تیم در وقتهای قانونی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.در ضربات پنالتی، تیم پدیده از سه موقعیت خود فقط یکی را تبدیل به گل کرد و تیم نفت هر سه فرصتش را وارد دروازه کرد. در این هنگام علیرضا فغانی داور مسابقه به اشتباه در سوت خود دمید و پایان بازی را اعلام کرد که این تصمیم همه را به تعجب واداشت.فغانی بعد از لحظاتی به اشتباه خود پی برد و از بازیکن تیم نفت خواست تا پنالتی چهارم را بزند تا بازی در نهایت در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ و در مجموع با نتیجه ۵ بر ۳ به سود نفت تمام شود
2- دیدار پرسپولیس و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی . در حالی که بازی دو تیم ذوب‌آهن و پرسپولیس تا دقیقه 92 یک بر یک مساوی در حال انجام بود، در این دقیقه فغانی برخورد توپ به سینه‌ی بنگر را پنالتی تشخیص داد که این ضربه‌ی پنالتی را مسعود حسن‌زاده به گل تبدیل کرد تا بازی به سود "اصفهانی"ها پایان یابد و باخت‌های تیم برانکو ادامه داشته باشد.
3- دیدار معروف تراکتورسازی و نفت تهران. این دیدار که در هفته آخر فصل گذشته برگزار شد، تا دلتان بخواهد حاشیه داشت که قضاوت فغانی هم در به وجود آمدن این حواشی بی تاثیر نبود. او نه تنها آندرانیک تیموریان هافبک آن زمان تراکتورسازی را اخراج کرد بلکه یک پنالتی هم به سود میزبان نگرفت تا نهایتا آن بازی با تساوی به پایان برسد و قهرمانی از تبریز به اصفهان منتقل شود.


کد خبر: 9408
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-21 10:47:05
نظر دهید

۱ نظر
ssss
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴، ۱۴:۰۴
فقط سه بازی اشتباه داشته که یکی رو نظرشو عوض کرده میمونه دوبازی و دوتا اشتباه؛بابا با این حجمه ای که علیه داوری کشور و این امکاناتی که داورامون دارن خیلی هم خوب دارن داوری میکنن فقط یه مرد پیدا بشه بگه که به جامعه داوری چی دادیم که هنچین توقعاتی ازشون داریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر