فهرست
یادداشت روز :چگونه می توان رئال را شکست داد؟
یادداشت روز :چگونه می توان رئال را شکست داد؟

یادداشت روز :چگونه می توان رئال را شکست داد؟

 آی اسپورت – شکی نیست که رئال تیم بسیار قدرتمندی است و از لحاظ فیزیکی ، از لحاظ تعداد شوت به دروازه و نیز توپ های ارسالی به روی دروازه در حال حاضر بر بارسا برتری دارد. وقتی می بینیم که آنها 31 بازی بدون شکست را پشت سر گذاشته اند و با 4 امتیاز اختلاف بالاتر از بارسا قرار دارند بیشتر متوجه قدرت این تیم خواهیم شد.در همه شرط بندی ها رئال برای اولین بار در طی دو سال گذشته شانس اول بحساب می اید.در طرف مقابل بارسا هم سعی دارد که با اصلاح کردن اشتباهات خود و بالا بردن انگیزه های انفرادی بازیکنانش  و متحد کردن آنها ، به تاج گذاریش در فوتبال اسپانیا ادامه دهد.بازی امشب بازی دو تیمی است که وصفشان در بالا آمد. از بازیکنان که بگذریم آنچلوتی توانسته در رئال آرامش تاکتیکی برقرار کند و سیستم بازی مادریدی ها را نظم خاصی ببخشد. تاتا مارتینو هم از آن سو با واکنش های مثبتی که به انتقادات وارده به او و تیمش نشان داد در حال تنفس هوایی تازه است.انتقادات وارده به او بسیارشدید بودند. او را متهم کرده بودند که به بازیکنانش میل و شوق پیروز شدن نمی دهد.اگر او از این انتقادات درس نگرفته باشد و امروز در مقابل رئال مغلوب شود برای او بسیار گران تمام خواهد شد.

اما برای شکست دادن این مادرید چه باید کرد ؟

ورود و خروج سریع به محوطه جریمه رئال یکی از این راه هاست. به جدالهای رودرروی مهاجمان بارسا با مدافعین رئال اگر نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که نیمار با کارواخال و پدرو با مارسلو روبرو هستند. بنظر من اینیستا باید جلوتر از فابرگاس و در سمت چپ قرار بگیرد و به نیمار و پدرو توپ برساند ، چرا که با بودن بوسکتس و فابرگاس در عقب بعید است که مادرید بتواند تمام مناطق وسط زمین را در اختیار بگیرد. با توجه به قدرت بالای حفظ توپ فابرگاس و اینیستا می توان این امر را متصور شد. اما همه این پیش بینی ها اگر شکست بخورند می توان با یک حرکت انفرادی از جانب نابغه ای چون مسی آن را جبران کرد. مهم این است که مسی در تله مثلث دفاعی په په ، راموس و آلونسو گیر نیفتد.بهترین روش برای موفقیت مسی این است که او از محوطه جریمه فاصله بگیرد و تنها زمانیکه سرعت انتقال توپ بین بازیکنان بارسا شدت می گیرد خودش را به محوطه جریمه رئال برساند .در این صورت است که یا می تواند از دفاع عبور کند و یا اینکه دفاع چاره ای جز ارتکاب خطا روی او ندارد. نتیجه یا ضربه پنالتی یا یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه خواهد بود.در این صورت است که مسی پرواز خواهد کرد و الان وقتش است که بارسا آخرین بلیط پرواز را بگیرد.

محدود کردن فوتبال در یک منطقه از زمین ، آن هم در مقابل تیمی که پر است از بازیکنان سرعتی که پشت سر خود مودریچ و دی ماریا رادارند ، برای بارسا در بازی امشب یک سم است.مودریچ با ارسال پاسهای کوتاه بسیار نزدیک به دی ماریا بازی می کند .قطع این پاسهای کوتاه به عهده بوسکتس خواهد بود.بدون شک دی ماریا با رفتن اوزیل آزادی عمل بیشتری پیدا کرده و تقریبا بنزما ، بیل و رونالدو وابسته به پاسهای بلند و نبوغ بازی بدون توپ او هستند.دی ماریا تکنیک انفرادی بسیار خوبی دارد و بسیار دیده شده که شلیکهای غافلگیر کننده ای را روانه دروازه حریفان می کند. بارسا برای پیروز شدن علاوه بر اینکه باید سیستم بازی تهاجمی خود را به رئال تحمیل کند ، باید مراقب مودریچ و دی ماریا هم باشد. بنظر من این دو از رونالدو و بیل هم خطرناکتر هستند.

 Lobo

لوبو کاراسکو- موندو دپورتیوو

ترجمه :رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-23 22:51:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر