فهرست
نکته روز: برای فوتبال و آدم‌های قدکوتاهش!
نکته روز: برای فوتبال و آدم‌های قدکوتاهش!

نکته روز: برای فوتبال و آدم‌های قدکوتاهش!

خوب درک می کنم. حال و روز کارگردان مستند ناصر حجازی را می فهمم. درست ٧ سال پیش که مستند "سلطان" را ساختم همین روزها را سپری کردم.همین حال را. با این تفاوت که علت حاشیه ها و عدم نمایش فیلم سلطان،خود خانواده علی پروین بودند و خواسته های عجیب مالی شان و اینجا،سر فیلم ناصر حجازی،خانواده مرحوم ، پشت کارگردان است و آدم های شبیهِ هم فوتبال، جلوی نمایش فیلم را گرفتند. حال نیما طباطبایی را درک می کنم و متاسفم برای فوتبال و آدم های قد کوتاهش که شعور سینما و فیلم مستند و ماندگاری اش را ندارند.درکی از هنر ندارند و تمام آرزویشان ،گرفتن پورسانت از جا به جایی بازیکن از این باشگاه به آن باشگاه است. فوتبال را فقط باید از تلویزیون تماشا کرد و لذت برد. نزدیک شدن هنر به فوتبال و فوتبالی ها (به استثناء چند نفر) در قامت والا و خلاق سینما،جز خدشه دار کردن شأن هنرمند هیچ سودی ندارد.رابطه سینما و فوتبال هیچ وقت درست نمی شود. تا وقتی همین فرهنگ لُمپنیزم،نسل به نسل در فوتبال ایران تزریق می شود.

مجید توکلی، کارگردان مستند سلطان
  ۳  
آی اسپورت
2015-12-21 15:39:21
نظر دهید

۳ نظر
علی
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۸
کدوم شان هنرمند هنرمند بچه خوشکل پولدار پولکی یا تهیه کننده ای که مشکل اخلاقی داره یا کارگردانی که دختر و پسرش با کمترین استعداد داره فیلم بازی میکنه باندمافیای سینمای ایران 1000 بار بدتر از کثافت کاریهای فوتباله تو فوتبال همه چی رو داره بازی میشه با این خبرنگارهای پیگیر عرصه فوتبال هیچ چیز پنهان نمیمونه ولی تو سینما اتفاقاتی میفته که اصلا نمیشه براش شرحی نوشت اونقدر که این اتفاقات شنیع و ضد اخلاقیه
امیر
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۵۵
علی عزیز
خیلی قشنگ و فشرده حال این کپک های مثلا هنرمندو گرفتی.یکی نیست بهشون بگه فوتبال ایران هر چقدر هم که بدبخت شده باشه حداقل یه رده ای توی دنیا و آسیا داره .شما سینماییها که کلا هیچ جا محلی از اعراب ندارین(البته به جز جشن هایی که میگیرین و خودتون به خودتون جایزه میدین)
-
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴، ۲۱:۱۴
توهمات عجیب! سینمای ایران جایی تو دنیا نداره؟ امثال فرهادی و کیارستمی کین پس؟؟؟ برید جمعش کنین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر