فهرست
نگاه روز: منتظرتان بودیم آقای لوزانو
نگاه روز: منتظرتان بودیم آقای لوزانو

نگاه روز: منتظرتان بودیم آقای لوزانو

آی اسپورت- آناستازی-لوزانو. فدراسیون والیبال ایران در طول چند هفته، مشغول مذاکره با این دو مربی بود تا یکی از آن‌ها را به جای اسلوبودان کواچ، به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کند. شاید بیشتر مخاطبان والیبال در ایران، علاقه‌مند بودند تا این پست به آناستازی برسد اما در نهایت این لوزانو بود که هدایت پسران بلندقامت ایرانی را بر عهده گرفت. مدتی بعد از قطعی شدن این انتخاب، آقای سرمربی بالاخره به تهران رسید تا تیم را برساند به همان‌جایی گه توقع‌اش را داریم. به المپیک ریو. 
لوزانو قبل از هر چیز دیگری، با آلودگیِ هوای تهران آشنا شده است. او در هفته‌های پیش رو، اکتشافات مشابه دیگری را نیز تجربه خواهد کرد. کشفِ هواشناسی‌های اشتباهی، کشفِ آدم‌های پرشماری که قصد دارند به او بازیکن تحمیل‌کنند و کشف بازیکن‌هایی که هر وقت یک مربی را دوست نداشته باشند به سادگی شکست می‌خورند و کشف مدیرهایی که بعد از هر ناکامی، پشتِ سرمربی را خالی می‌کنند. رائول شروع سختی در ایران خواهد داشت و سیچلو، کمک خوبی برای او به شمار خواهد رفت. 
سرمربی کوتاه قامت آرژانتینی، به زمان زیادی برای پیاده‌کردن ایده‌هایش در تیم ملی نیاز خواهد داشت اما از مدت‌ها قبل، حوصله مخاطبان پرشمار والیبال در ایران از شکست‌ها سر رفته و همه آن‌ها، در انتظار موفقیت‌های زودهنگام تیم هستند. در انتظار بازگشت روحیه جنگچویی به تیم و  دوباره دوست‌داشتنی شدن تیمی که در توکیو، شبیهِ گذشته نبود. اینجا، همه نقشه‌های بزرگی برای تیم ملی کشیده‌اند و هیچکس نیست که ناکامی‌های اخیر این تیم را، مترادف یک تصادف ساده نداند. پروژه بزرگ سرمربی سابق تیم ملی لهستان، از همین امروز آغاز شده است. او درست یک دهه بعد از دوران درخشان هدایت لهستانی‌ها، هیجان تازه‌ای را در این بار در آسیا تجربه خواهد کرد و چاره‌ای به جز موفق‌شدن، نخواهد داشت. نیمه‌های خالی لیوان والیبال، حتی بعد از حضور لوزانو هنوز سر جای‌شان هستند اما از حالا، برای روزهای روشن والیبال ایران، لحظه‌شماری می‌کنیم. منتظرتان بودیم آقای لوزانو؛ منتظرتان بودیم. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-12-21 17:17:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر