فهرست
مسی و رونالدو; نوازندگان ارکستر "کلاسیکو"
مسی و رونالدو; نوازندگان ارکستر "کلاسیکو"

مسی و رونالدو; نوازندگان ارکستر "کلاسیکو"

آی اسپورت- امشب دو اسطوره نوازندگان کنسرت ال کلاسیکو در سانتیاگو برنابئو خواهند بود که هر کدام سبک و تمپو خاصی دارند. هر دوی آن ها شگفت انگیزند. مسی و رونالدو دو نابغه ی بی مانند تاریخ فوتبال، امشب یکی از به یاد ماندنی ترین دوئل های تاریخ فوتبال دنیا را رقم خواهند زد.

آن ها تا کنون بیست بار، در لباس بارسا و رئال به میدان رفته اند. کفه ترازو فعلا به نفع اسطوره ی آرژانتینی است: 9 برد برای مسی، 6 مساوی و 5 برد برای رونالدو. (البته اگر سه دیداری که کریس با لباس منچستر یونایتد در برابر رئال قرار گرفته است را محاسبه نکنیم.)

نکته ی جالب در تاریخ این دو تیم اینجاست که بارسا تیمی است که بیشترین شکست را به رئال تحمیل کرده است. این حقیقت برای بارسا نیز صدق می کند و آن ها بیشترین شکست را در برابر رئال تجربه کرده اند.

مسی تاکنون در 27 مسابقه در برابر رئال 18 گل به ثمر رسانده است. نصف این گل ها در نوکمپ به ثمر رسیده و بقیه در سانتیاگو برنابئو. او اکنون فقط 26 سال سن دارد و می تواند سال های سال برای بارسا به میدان برود.

اگر او امشب گلی به ثمر برساند بهترین گلزن تاریخ رقابت های لالیگا خواهد شد و دی استفانو را پشت سر خواهد گذاشت. رائول با 15 گل و جنتو، پوشکاش و سزار نیز با 14 گل پشت سر مسی قرار دارند. رونالدو نیز تا کنون 12 گل به ثمر رسانده است.

در ابتدا کمی برای رونالدو سخت بود تا در برابر بارسا گلزنی کند. اما حالا ماشین گلزنی ستاره ی رئال روشن شده و کسی نمی تواند به این سادگی ها او را متوقف کند. او در ده بازی اخیرش در برابر والدس و پینتو در هفت مسابقه نه گل به ثمر رسانده است.

 

     
آی اسپورت
2014-03-23 23:37:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر