فهرست
یادداشت: کریسمس خوب رئال‌مادرید با کمک داور
یادداشت: کریسمس خوب رئال‌مادرید با کمک داور

یادداشت: کریسمس خوب رئال‌مادرید با کمک داور

 بن هیوارد
رئال مادرید در سانتیاگوبرنابئو یک سوپر پیروزی را کسب کرد. اما تا قبل از این که دو بازیکن از رایووایکانو اخراج شوند همان رئال با عملکرد نامطلوب اخیر را دیدیم. نتیجه بازی همیشه واقعیت را نمی گوید. رئال مادرید 10 بر 2 رایووایکانو را شکست داد. اما برای رسیدن به این موفقیت به کمک بزرگ داوران نیاز داشتند.  زمانی که بازی 11 مقابل 11 بود، تیم میزبان 2 به یک عقب بود و این برای تیمی مانند رئال دردناک است. وقتی رایو 9 نفره شد، اوضاع برای سفیدپوشان بهتر شد.
قبل از شروع بازی بنیتس هو شد تا یکی بار دیگر هواداران اعتراضشان را نشان دهند، این بار به شکست هفته گذشته مقابل ویارئال. همان بازی ای که مادرید در نیمه اول افتضاح بود و رافا هم اعتراف کرد که در 45 دقیقه اول بازی خواب بوده اند. این اتفاق اما دوباره افتاد. دنیلو آن ها را پیش انداخت. اما در عرض دو دقیقه رایو 2 گل زد تا ورق بازی را برگرداند. یک تیم کوچک از یک شهر معمولی اسپانیا در مقابل تیمی با صدها میلیون بودجه با ابر ستاره هایی در برنابئو!
بعد از این که گل دوم رایو زده شد، خیلی ها فریاد اعتراض سر دادند و از پرس خواستند که استعفا بدهد. همچنین نشان دادند که هنوز خاطره شکست 4 بر صفر در خانه مقابل بارسا را فراموش نکرده اند.
اما خیلی سریع همه چیز تغییر کرد. لحظاتی بعد از این که کیلور ناواس دروازه تیمش را نجات داد تا برای سومین بار باز نشود، بازی برگشت. اول به تیتو یک کارت قرمز مستقیم نشان داده شد. آ« ها برای انجام بازی خطرناک مقابل کروز. بعد گرت بیل بازی را 2 – 2 کرد و به فاصله کمی بعد از آن یک پنالتی به مادرید هدیه داده شد. آن ها برای هل دادن سرخیو راموس در محوطه جریمه. تصمیمی که خیلی خیلی بحث برانگیز بود.
برای این که اوضاع بدتر شود، این صحنه برای مدافع رایو کارت زر دوم و اخراج را هم در بر داشت. کریس پنالتی را گل کرد و بازی 3 – 2 شد. هنوز یک ربع از نیمه اول مانده بود و رئال مقابل تیمی که 2 نفر کمتر داشت با یک گل پیش بود. از همینجا مشخص بود که بازی فقط می تواند یک برنده داشته باشد و آن هم رئال است.
بیل یک بار دیگر قبل از نیمه دوم گل زد. این بار سوت ها برای تشویق مادرید زده شد. مستحقش بودند، آن ها 4 بر 2 پیش بودند. ولی هواداران هنوز چیزهایی که در 20 دقیقه اول دیده بودند را دوست نداشتند و از یاد نبرده بودند.
مادرید 6 گل دیگر هم در نیمه دوم زد. وقتی بیل گل چهارمش را زد رونالدو با عصبانیت توپ را دوباره به تور دروازه کوبید. شاید عصبانی بود که توپ به جای بیل به او نرسیده بود. در تعویضی که خیلی سیاستمدارانه به نظر می رسید بنیتس بلافاصله بیل را تعویض کرد، شاید برای این که رونالدو هت تریک کند. اما باز هم نشد و بنزما گل زد.
اما این برد هیچ کس را قانع نکرد. مادرید اخیرا مالمو را هم 8 بر صفر شکست داده بود و البته مقابل تیم هایی مانند بارسلونا، سویا و ویارئال عملکردی ناامیدکننده ارائه داده بود. پس یک برد 10 بر 2 مقابل تیمی که 9 نفره شده نمی تواند هواداران را خوشحال کند. حتی سرمربی رایو هم اعلام کرد که در لالیگا خبرهایی است و بازیکنان گریه می کنند؛ نه به خاطر خوردن 10 گل، بلکه برای اتفاقی که در زمین افتاد. او وقتی اتاق کنفرانس خبری را ترک می کرد گفت: کریسمس همه مبارک، برای داور هم مبارک. خود بنیتس هم اعتراف کرد که داوری مشکل داشته، اما با لحنی متفاوت: بازی هایی هم بوده که داوری بر علیه ما بوده و من هیچ حرفی نزدم.
ناامید کننده این است که رئال به نظر توانایی کسب جامی در این فصل را ندارد و شاید بهترین راه متقاعد کردن هواداران را در زدن گل های زیاد دیده است. به هر حال بنیتس با خوشی به استقبال سال نو رفت و سرمربی و شاگردان رایووایکانو...کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-12-21 18:22:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر