فهرست
عکس ویژه: چشم بارانی‌ها
عکس ویژه: چشم بارانی‌ها

عکس ویژه: چشم بارانی‌ها

آی اسپورت- برای عکاسِ چینی، این شاید تنها تصویرِ یک حمله ساده در سوپرلیگِ بسکتبال چین باشد اما او با ثبت همین حمله ساده، خاطره‌های زیادی را برای بسکتبال ایران زنده می‌کنند. مهدی کامرانی و حامد حدادی، امروز روبروی هم قرار گرفتند و در یک مسابقه نزدیک و جذاب، مجموعا 62 امتیاز برای تیم‌های‌شان به دست آوردند و در نهایت، این حامد حدادی بود که پیروزی را توی لباس سیچوان بلو وینگز جشن گرفت.
8 سال قبل از تصویر، مهدی و حامد در کنار هم برای اولین بار قهرمان جام ملت‌ها شدند. یک افتخار بزرگ بعد از نیم قرن که منجر به اولین صعود و دومین حضور بسکتبال ایران در المپیک داشت. آن‌ها در پست‌های خودشان، بهترین‌های بسکتبال ایران در همه این سال‌ها بودند. حامد به ان.بی.ای رفت ودر بهترین لیگ بسکتبال دنیا بازی کرد و مهدی بعد از همه موفقیت های پرشمار داخلی، حالا حرکات نمایشی و بازی هوشمندانه‌اش را در لیگ چین پیاده می‌کند. آن ها حالا ستاره های متمایز لیگ بسکتبال چین به شمار می روند. بازیکنانی که در همین کشور از المپیک ریو دور شدند  اما هنوز هم شانس حضور در این رقابت‌ها را به طور کامل از دست نداده‌اند. 

چین، هیچوقت سقف آرزوی ما برای این دو ستاره نبود. پسران نسل طلایی بسکتبال اما شاید نتواستند از همه پتانسیل ها و استعدادشان بهره ببرند. این نسل بعد از کوچ زمستانی آیدین، همیشه چیزی برای موفقیت کم داشت و شاید همین نرسیدن به عناوین مهم تیمی بود که موجب شد آن‌ها سال‌های آخر بسکتبال را در چین سپری کنند. کاش چینی‌ها، نسخه کپیِ این دو بازیکن را هم بسازند. نسخه‌هایی تکمیل شده تر که همه چیز را فتح کنند و از همه بلندتر بپرند و به آن‌جا برسند که استحقاق‌اش را دارند. نسخه‌های که البته، چشم‌های‌شان بادامی نشود و بارانی بماند. به یادِ همه حسرتی که در این سال‌ها خورند و خوردیم. به یادِ همه نشدن‌ها. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-12-21 18:29:05
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر