فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از مهمانی یلدا!
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از مهمانی یلدا!

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از مهمانی یلدا!

آی اسپورت- یلدا مبارک! 

-ای جانِ جانِ جانم/ تو جانِ جانِ جانی/ بیرون ز جانِ جان چیست؟/ آنی و بیش از آنی. برای تنوع هم که شده، گزارش زنده نود در شب یلدا را با عطار آغاز کردیم. سلام. کاملا سلام! -گفتگوی عادل با ظریف که مورد اعتراض رسانه‌های دلواپس بود، پخش نخواهد شد. امیدوارم نودی‌ها جایگزین جذابی داشته باشند. مثلا گفتگوی چهارصد دقیقه‌ای با مهندس غرضی!

 -یک فامیلی هم داریم که مدت‌هاست بدون همسرش در مهمانی‌ها حاضر می‌شود و هیچ اطلاعات بیشتری هم نمی‌دهد. شما هم فکر می کنید ممکن است او همسرش را کشته و جسدش را توی باغچه دفن کرده باشد؟

 -اگر مثل ما به تازگی دانشگاه را تمام کرده اید، با دو کلمه «درس و مشق» حسابی بچه‌های فامیل را به مرز نابودی بکشاند.

 

 
-محمدرضا طالقانی در ویژه برنامه شبکه سه، از داوود صلواتی، دبیرکل نهضت صلوات تقدیر کرد! 

-اولین بار چه کسی هندوانه را تبدیل به یکی از ملزومات شب یلدا کرد؟ 40 هزار تومان پول داده ایم برای هندوانه‌ای که از صورت دنیس برگکمپ یخ‌زده‌تر است. 
شروعِ نود: 23 و 37 دقیقه 

-بعد از تبریک یلدا، عادل توضیح می‌دهد که «صلاح» نبوده مصاحبه جواد ظریف امشب پخش شود. صداوسیمای ایران، تنها رسانه دنیاست که صلاحیت پخش مصاحبه وزیر امور خارجه کشورش را تعیین می‌کند! -با وحودپخش نشدن مصاحبه ظریف؛ ما این تصویر را از روی این پست برنمی‌داریم. به نظر ما «صلاح» است که تصویر آقای ظریف همین‌جا باشد. 
-فردوسی‌پور باید مراقب باشد رسانه‌های تندرو، روی رنگ پیراهن‌اش حساس نشوند! 
بلندشو منصور خان
-پورحیدری یکی از آخرین اهالی فوتبال ایران است که می‌شود لقب «خان» را به نام کوچک‌اش چسباند. برای او آرزوی سلامتی می کنیم.

 -دکتر زادمهر تقریبا در همه هفته های فصل گذشته، در جلسات هیات مدیره پرسپولیس غایب بوده اما حالا خودش را برای ملاقات پورحیدری به بیمارستان رسانده است. ما ایرانی ها اساسا دست به بیمارستان‌مان خوب است.

 
-«مربی‌گیری». این لابد یک شغل جدید است که استاد نظری جویباری تعریف‌اش می‌کند.

 -گزارشگر نود؛ میکروفون‌اش را درست روی کراوات دکترِ پورحیدری تنظیم کرده تا توی تصویر مشخص نشود. «صلاح» نیست. سوال نکنید.

 یک مشت اسمارت فون برای مهمانی به خانه ما آمده‌اند که چند تا آدم هم به آن‌ها آویزان هستند! 
-یک مهمان هم داریم به اسم آقا بهادر، که همه آدم‌های دنیا را اول غافلگیرکرده و بعد کتک زده. حد فاصلِ دو لبخند بلند او در حرف‌هایش، همیشه یک خاطره از رفتن تویِ شکم آدم‌هاست. بی‌دلیل و بادلیل. آقا بهادر، در زندگی قبلی‌اش یک تکه چوب بوده. در زندگی فعلی‌اش هم. 
سرخابی ها و یلدا -حواس‌تان باشد اگر همه امکانات مناسب برای پذیرایی در شب یلدا را ندارید؛ هرگز علی پروین را به خانه‌تان دعوت نکنید تا یک وقت مسخره نشوید!

 

 -استقلالی‌ها خوش شانس هستند که در زمان حافظ خوانی، رضا رشیدپور روبروی‌شان نیست تا رفتارش با سحر قریشی را، اینجا نیز تکرار کند.

 

 -«چون قرمزه باید خوردش». تحلیل پرویز مظلومی از انار.

 -هر لحظه ممکن است حنیف عمران زاده وارد دیگری با حافظ شود.

 -مجید صالح، حافظ را حتی بهتر از رقبای استقلال آنالیز می کند.

 

 

 -شب یلدا طرفای شما چطوریه؟ (وقتی از یک بازیکن پرسپولیس این سوال را می‌پرسند، منظورشان استان مازندران است.


-محسن بنگر 36 سالگی‌اش را اعلام می‌کند. بلافاصله:  محسن مسلمان: خداییش با این سنش خوب بازی می‌کنه. مهرداد کفشگری: به فکر سنگ قبر باش کم کم! 

 


-کمال کامیابی نیا به سبک خواننده معروف زیرزمینی، دیوان حافظ را برعکس می‌خواند.

 

-حمید بوحمدان شانس آورده که جواد نکونام دیگر در تیم ملی حضور ندارد. در غیر این صورت، بعید بود او با این مدل تکل زدن روی پای نکو، حتی در صورت رسیدن به سطح لئو مسی، به تیم ملی دعوت شود.

 

 


-تیم مجید جلالی، همچنان دارد «فوتبال فردا» را بازی می کند. برای همین است که این تیم در هیچ امروزی برنده نمی شود.

 

 


-دو تا از بچه‌های حاضر در مهمانی به اندازه‌ای شیرینی خورده‌اند که حالا می‌شود به عنوان قند با چایی مصرف‌شان کرد!-از تاریخ تمدن ویل دورانت تا یارانه سوخت هواپیماهای ایران. در مهمانی های شب یلدا درباره چه موضوعی صحبت نمی‌شود؟ -همچنان شعر بخوانیم:ای لعل لبت به دلنوازی مشهور


وی روی خوشت به ترکتازی مشهور
با زلف تو قصه‌ایست ما را مشکل


همچون شب یلدا به درازی مشهور


 (عبید زاکانی). 
توتال فوتبال، دقیقا همین کاری است که در استقلال خوزستان انجام می‌شود. همه با هم گل نمی‌خورند، همه با هم می‌برند، همه با هم اشک می‌ریزند و همه با هم به صدر جدول می‌روند. 

 

-«جامعه داوری». فنایی در هر جمله سه بار از این عبارت استفاده می کند.-کت کارشناس داوری، یکی از سوژه‌های نود امشب است. برای‌مان نوشته‌اند که این کت، در زمان جام حهانی 94 خریداری شده است.

حاشیه امنیتی اگر در کشور ما خوب حمایت بشن، من فکر بکنم مسیر جام جهانی رو هموار بکنه! (جملات قضار/استاد فنایی).
  استقلال-صبا 

- مردان مازاد تابستانی مظلومی، در لباس صبا بیشتر از همیشه برای استقلال مفید واقع می‌شوند. -6 سال بدون پیروزی و یک عمر بدون گل زده برابر استقلال. علی دایی، پرسپولیسیِ محبوب آبی‌هاست. -پدیده جدید استقلال با این سن و سال کم، یک بازیکن چندمنظوره برای تیم است. هم هافبک، هم دفاع چپ و هم نورافکن.
 


-سدمهدی رحمتی، اجازه نمی دهد اشتباه حنیف منجر به گل خوردن استقلال شود اما مدافع تیم را، از کلمات محبت آمیزش نیز در امان نمی‌‌گذارد! -به جز ری هادسون، تنها این جواد خیابانی است که می تواند به هنگام یک گزارش فوتبال، بیشتر از حود بازیکن ها مورد توجه قرار بگیرد. این هنر ناب گزارشگری است. جواد خیابانی: رنگ کارت قرمز نیست و زرده... قرمز، قرمز! 
 

برانکو با 43 درصد، بهترین مربی نیم فصل از نگاه مخاطبان نود به شمار می رود. بهترین مربی نیم فصل از نگاه آی اسپورت اما عبدالله رانیه‌ری یا همان کلودیو ویسی است.

 
-شما همین حالا می توانید با قاشق، خیابان‌های شهر را حفر کنید و امیدوار باشید به نفت برسید اما هرگز تصور نکنید که می توانید دروازه فرناندو د خسوس را باز کنید.

 
-مثل همه مهمان‌های شب یلدا، عادل فردوسی پور هم نمی‌تواند حداقل برای یک شب که شده به اینترنت نه بگوید و نگران قشطع شدن‌اش نباشد! راه آهن- پرسپولیس 

-قلعه «مهدی» خان. مهاجم پرسپولیس اسامی جغرافیایی تهران را روی تیتر روزنامه‌ها به چالش می‌کشد. -تعطیل کردن اینستاگرام، به شدت به پرسپولیسی‌ها ساخته است. هر چند که برای بردن راه آهن، یکی دو تا بلاک هم کفایت می‌کرد! -برادران محمدی در راه آهن، مدت‌هاست که دیکر «ستــــون» نیستند. -فرشاد احمدزاده، تنها به عشق کارت زرد فوتبال بازی می کند. از آرزوهای بزرگ او این است که در یک بازی، سه اخطار بگیرد! 
-امید عالیشاه همانقدر گلنزن است که سعید جلیلی، مذاکره‌‌نکن بود! --عادل اجازه پخش مصاحبه با ظریف را به دست نیاورده اما حداقل این اجازه را داشته که برنامه خودش در شبکه ورزش را روی آنتن نود تبلیغ کند. 
-فرامرز ظلی از جوان‌ها درخواست دارد فریب بعد مسافت را نخورند. غافل اینکه با این ترافیک و آلودگی هوا، همیشه دختر همسایه زیباترین دختر شهر است! -محمود یاوری بعد از مدت‌ها در نود رویت می‌شود. با توجه به سوابق سال‌های پایانی مربیگری او، میز و صندلی باید مراقب باشند تا زیر نظر این مربی سقوط نکنند. -«خدمت شما که عرض کنم...». همه فوتبالی‌ها به شدت دلتنگ او بودند. سلطان جهانم به چنین شب، شاغلام پیروانی است. -با توجه امتیازهای شگفت آور نود، پیام صادقیان دومین بازیکن برتر لیگ است. قاعدتا سومین نفر برتر نیز باید حمیدرضا علی‌عسگری باشد. -«با تشکر از گروه بسیار کارشناسی‌تون». وبسی با تشکر از آنالیز نود روی خط برنامه حاضر می شود و از داوری انتقاد می کند! - خواسته یا ناخواسته، ویسی جذاب بودن را بلد است. او کسانی که به خودش در نظرسنجی نود رای داده اند را «باهوش» خطا می کند. به جز ویسی، تنها زلاتان می‌تواند چنین ادعایی کند.
  


-«گلر خوب از پدر و مادر خوب بهتر است!». ویسی در همه کنفرانس‌های مطبوعاتی این جمله را تکرار کرده و حالا در نود، فاش می‌کند که مادر خودش از این جمله ناراحت شده است. -عادل فردوسی پور قصد ندارد نماینده مجلس باشد. او همین حالا، از نمایندگان مجلس اثرگذارتر است. 
-تحملِ استندآپ کمدی‌های جواد رضویان در خندوانه کار بسیار سختی بود و حالا درست بعد از نود، باید در حضور مهمان‌هایی که خفه می‌سازند و بیرون نمی‌روند، به تماشای تلاش نافرجام او برای بامزه بودن بنشینیم. 

-گزارش زنده نود طولانی‌ترین شب سال را با مرور فالی که برای آی‌اسپورت گرفته‌ایم به پایان می‌بریم. با این امید که روزی به تماشای‌مان، آشوبِ قیامت برخیزد. 


دل و دینم شد و دلبر به ملامت برخاست
گفت با ما منشین کز تو سلامت برخاست
که شنیدی که در این بزم دمی خوش بنشست
که نه در آخر صحبت به ندامت برخاست
شمع اگر زان لب خندان به زبان لافی زد
پیش عشاق تو شب‌ها به غرامت برخاست
در چمن باد بهاری ز کنار گل و سرو
به هواداری آن عارض و قامت برخاست
مست بگذشتی و از خلوتیان ملکوت
به تماشای تو آشوب قیامت برخاست
پیش رفتار تو پا برنگرفت از خجلت
سرو سرکش که به ناز از قد و قامت برخاست
حافظ این خرقه بینداز مگر جان ببری
کاتش از خرقه سالوس و کرامت برخاست


کدخبر:9405
  ۱۳  
آی اسپورت
2015-12-22 11:58:58
نظر دهید

۱۳ نظر
امیر رضا
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۵
برای صداوسیمایی که با یه یادداشت روزنامه چرت مصاحبه ظریفشو کنسل میکنه، باید گریست
فرزام
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۶
من عاشق لایو کامنتریای شمام. عالیه. چرا این هفته نویسنده خارجی ندارین
امیرحسین مهدوی
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۷
اسم اون پسره برزو روسونری رو بیلر تو گزارشت. بیچاره مون کرد تو این هفته
اکبر کاتالان
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۵۲
داووود صلواتی دبیر نهضت صلواتتتتتت...... عالللی
-
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۵۴
طوفانی شروع کرد عادل. دمش گرم
امیررضا
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۴۲
آقا به کت داود فنایی دقت کنین. احتمالا از جام جهانی 94سوغاتی آورده
اکسل ویتسل
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۲۲
-تیم مجید جلالی، همچنان دارد «فوتبال فردا» را بازی می کند. برای همین است که این تیم در هیچ امروزی برنده نمی شود.
همهههههههههههههههه
Jeff
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۴۷
چرا تعداد لایک هاتون این همه کمه
مکس
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۵۹
امروز هوا خوب بود؟
1)بله 10%
2)خیر 12%
3)پرسپولیس 78%
-
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۲۵
ما استقلالیا که مدتهاست 90 رو تحریم کردیم ولی همینکه پرسپولیسیا بجای ویسی به برانکو رای دادن یعنی فوتبال نمی فهمن
حمید یوسفی
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۳۶
من فردا هرچندتا روزنامه وطن امروز رو که در توانم باشه میخرم و همش رو میسوزونم
امید م
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۴۹
اون داستان کرسی و این ها که نوشته بودین، درسته که صلاح نبود باشه ولی خیلی قوی بود :))
امید م
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۵۳
اگه برانکو بهترین مربی نیم فصله، منم اسکارلت جوهانسونم، نگفته بودم که ریا نشه
Translated by bing
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر