فهرست
اینفوگراف: آمار دو تیم رئال مادرید و بارسلونا از ابتدای فصل
اینفوگراف: آمار دو تیم رئال مادرید و بارسلونا از ابتدای فصل

اینفوگراف: آمار دو تیم رئال مادرید و بارسلونا از ابتدای فصل

آی اسپورت- دو تیم قرار است امشب در هفته ی 29 ام رقابت های لالیگا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به میدان بروند. این بازی از ساعت 00:30 بامداد به وقت تهران برگزار خواهد شد.

وب سایت باشگاه رئال مادرید در گزارشی جالب به بررسی وضعیت دو تیم رئال مادرید و بارسلونا از دید امار و ارقام پرداخته است. این گزارش در چهار بخش دفاع، حمله، توزیع توپ و مسایل انضباطی تهیه شده است. 


بخش دفاعی: همانطور که می بینید دو تیم از نظر دفاعی تقریبا عملکرد مشابهی داشته اند. اما نکته ای که از دید این جدول مخفی مانده عملکرد دفاعی متفاوت دو تیم در طول لیگ است. رئال مادرید در ابتدای فصل از نظر دفاعی عملکرد فاجعه باری داشت که با ادامه ی رقابت ها و هماهنگ شدن بازیکنانی نظیر کارواخال با الگوی دفاعی کارلتو این تیم یکی از بهترین ساختار های دفاعی را در بین تیم های اروپایی دارد. بارسا نیز همچنان از مشکل ضعف روی ضربات ایستگاهی رنج می برد و می توان گفت اگر رئال روی ضربات ایستگاهی به بارسا فشار آورد می تواند دروازه ی بارسا را به سادگی باز کند.


بخش حمله: دو تیم از نظر حمله نیز آمار تقریبا برابری داشته اند ولی در حال حاضر بارسا با هفت گلی که در بازی با اوساسونا به ثمر رساند توانست در گل زده از رئال پیشی بگیرد.


بخش توزیع توپ: در این بخش آمار بارسا با توجه به سبک تیکی تاکای این تیم از رئال بهتر است. آن ها با 16392 پاس در طول این فصل 25 درصد بیشتر از تیم مادریدی پاس رد و بدل کرده اند.


مسایل انضباطی: همانطور که میبینید تیم بارسا توانسته از حریف خطاهای بیشتری بگیرد و اگر آن ها بتوانند تمرکز مادریدی ها را -با توجه به داور جنجالی این مسابقه- به هم بریزند می توانند از این ناحیه به رئال ضربه بزنند.

     
آی اسپورت
2014-03-24 01:51:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر