فهرست
رئال مادرید 3-4 بارسا؛ سوپر کلاسیکو؛ بازگشت کاتالان ها به کورس قهرمانی
رئال مادرید 3-4 بارسا؛ سوپر کلاسیکو؛ بازگشت کاتالان ها به کورس قهرمانی

رئال مادرید 3-4 بارسا؛ سوپر کلاسیکو؛ بازگشت کاتالان ها به کورس قهرمانی

آی اسپورت- دو تیم در هفته ی 29 ام رقابت های لالیگا در شرایطی رودرروی هم قرار گرفتند که رئال از غفلت بارسا در دیدارهای اخیر حداکثر استفاده را کرده بود و با 4 امتیاز بیشتر نسبت به این تیم در صدر جدول لالیگا قرار داشت. باخت بارسا در این مسابقه می توانست رویای قهرمانی آبی و اناری پوشان در این فصل را نقش بر آب کند و تیم بحران زده ی بارسلونا را وارد فاز جدیدی از اتفاقات ناخواسته نماید. اما بارسا با ارائه ی یک بازی کاملا منطقی و حفظ تمرکز در تمام دقایق بازی توانست به خوبی رئال را سر جای خود بنشاند. شاید اگر اتفاقات داوری را به کلی کنار بگذاریم تنها فاکتوری که باعث برتری بارسا نسبت به رئال شد همین اعتماد به نفس و تمرکز بالای شاگردان تاتا مارتینو بود. تیم او دو بار از رئال عقب افتاد ولی توانست با حفظ آرامش به سادگی شاگردان کارلتو را مغلوب تمرکز بالای خود کند.

در این دیدار تاتا دست به ترکیب تیمی که در ال کلاسیکوی رفت برنده از میدان خارج شده بود نزد. ترکیب دو تیم را مشاهده می فرمایید:

 

او خیلی زود جواب اعتمادش را روی گل دقیقه ی 14 اینیستا گرفت. پاس بلند مسی و استارت اینیستا در فضای خالی پشت مهاجمان رئال، اینیستا را با لوپس تک به تک کرد و او با شوت پای چپش برنابئو را در بهت و حیرت فروبرد.

بلافاصله رئال جواب گل بارسا را روی ضربه ی سر بنزما و پاس دیماریا در دقیقه ی  20داد. همکاری بنزما دیماریا چند بار دیگر نیز در این دیدار نتیجه داد که مهم ترین آن ها گل دوم رئال در دقیقه ی 24 بود. این بارهم دیماریا از چپ استارت زد توپ را با سانتری ساده به بنزما رساند و او با شوتی فنی دوباره دروازه ی والدس را گشود. سه دقیقه ی بعد دوباره بنزما می توانست روی پاس دیماریا دروازه ی والدس را باز کند. پس از این دقایق بازی کمی از تب و تاب افتاد که مسی از این غفلت استفاده کرد و روی شلوغی دروازه توانست بازی را به تساوی بکشاند. اتفاق جالب پس از این گل نیز کارت زردی بود که داور به فابرگاس و پپه نشان داد. در این صحنه روی شادی گل فابرگاس هر دو بازیکن کاملا بی دلیل کارت گرفتند.

با شروع نیمه ی دوم دو تیم با تمرکز بیشتری به بازی ادامه دادند. اتفاقات عجیب این نیمه با اشتباه بزرگ ماینکو داور بازی در دقیقه ی 55 آغاز شد. در این صحنه ماینکو در حالی خطای آلوس روی رونالدو را پنالتی تشخیص داد که کاملا مشخص بود کریس رونالدو در بیرون از محوطه ی جریمه با آلوس برخورد کرده است. رئالی دیگر خود را پیروز میدان می دانستند.

درست ده دقیقه بعد کابوس مادریدی ها آغاز شد. نیمار در محوطه ی جریمه ی رئال سرنگون و سرخیو راموس از بازی اخراج شد. بدون شک این کارت قرمز مهم ترین اتفاق این مسابقه بود که بازی را وارد فاز جدیدی کرد. البته در این صحنه نمی توان گفت ماینکو یا راموس صد درصد مقصر بوده اند اما نمی توان به سادگی از بی احتیاطی مدافعی در سطح راموس گذشت. رئالی ها هم مهم ترین مدافعشان را از دست دادند هم روی پنالتی گل خوردند.

با بیرون آمدن بنزما و ورود واران می توان گفت جریان هجومی رئال به کلی خنثی شد و بارسا با تیکی تاکای چشم نوازش نبض میدان را در دست گرفت. روی یکی از حملات بارسا در دقیقه ی 84 اینبار اینیستا از سمت راست خط دفاع وارد محوطه ی جریمه شد و بر اثر برخورد به ژابی آلونسو سرنگون شد. این بار هم ماینکو نقطه ی پنالتی را نشان داد و مسی دوباره پنالتی را با دقتی مثال زدنی وارد دروازه ی رئال کرد.آمار بازی و تایم لاین را ملاحظه می کنید.

آمار بازی:

 

تایم لاین:

این اولین باری نیست که رئال روی عدم تمرکز خط دفاعش به بارسا می بازد. در دوره ی مورینیو این تیم بارها به همین ترتیب از بارسلونا شکست خورده بود. بازی غیر حرفه ای و بی احتیاط و خشن پپه و راموس امشب در شرایطی رئال را مغلوب بارسا کرد که این تیم از همه نظر نسبت به بارسلونا برتری داشت. نمی توان ماینکو را مقصر اصلی باخت رئال دانست. به هر حال مدافعی در سطح راموس باید بداند بازیکنی به تیزهوشی نیمار به سادگی می تواند داور را فریب دهد. او با بی احتیاطی کودکانه اش رئال را در برابر بارسا تسلیم کرد. 

     
آی اسپورت
2014-03-24 14:10:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر