فهرست
یادداشت: مورینیو و گواردیولا مناسب صندلی سر الکس هستند؟
یادداشت: مورینیو و گواردیولا مناسب صندلی سر الکس هستند؟

یادداشت: مورینیو و گواردیولا مناسب صندلی سر الکس هستند؟

هری ردنپ
منچستریونایتد قطعا نیاز به یک تحول دارد و یک مربی جدید در این تیم روی کار خواهد آمد. درباره مورینیو خب می توان حدس هایی زد، مخصوصا که مربی ای است که در لیگ برتر کار کرده و کارنامه دارد. اما درباره گواردیولا چه؟
یونایتد با هدایت لوئیس فان گال به گل نشسته است و بدتر از همه این که دو مربی برتر دنیا این روزها بیکار هستند. اما کدام مربی گزینه مناسب برای جانشینی فان گال است؟
در یونایتد یک چیز باید تغییر کند، چون در تمام فصل عملکرد ضعیفی داشته اند. مورینیو بعد از جدایی از چلسی می تواند گزینه مناسبی باشد. او انگیزه دارد که بازگشتی قوی داشته باشد و یونایتد همان باشگاهذ بزرگی است که می تواند خنده را به لب های او بازگرداند.
اما گواردیولا هم در بازار نقل و انتقالات در دسترس است. همه منتظرند او به سیتی برود. اما من تعجب می کنم اگر یونایت به او توجهی نکند. اگر من ایجنت پپ بودم دستهایم را به هم می مالیدم و می دانستم که کار در یکی از دو باشگاه بزرگ دنیا در انتظارم است.
بعد از روی کار آوردن مویس و فان گال، نشستن یکی از دو مربی بزرگ دنیا به جای سر الکسی که زمانی بهترین بود شاید بهترین تغییر برای یونایتد باشد. البته که کار در یونایتد همیشه خیلی سخت خواهد بود. ترکیب این تیم دیگر به اندازه کافی بازیکن ستاره ندارد و در زمان فرگوسن گاهی اوضاع بهتر بود.
به نظرم کار فان گال تمام شد و خیلی زود به جایی بازگشت که کار را از همان جا شروع کرده بود. بعنی زمانی که هنوز جزو مدعیان نبود .آن ها مسلط بازی نمی کنند، با سیستم مربی هماهنگ نیستند و به نظر در پست هایشان خوشحالل نیستند. شکست در خانه مقابل نوریچ با این عملکرد ناامید کننده، آن هم به فاصله کمی بعد از حذف از لیگ قهرمانان، بدتر از این نمی شد.
مطمئنا مورینیو می تواند به این باشگاه بزرگ اعتماد به نفس را بازگرداند و این توانایی را دارد که ثابت کندچلسی اشتباه کرد که او را کنار گذاشت. البته چلسی در دوران او اوضاع خوبی نداشت. بازیکنان همه از عشق به مورینیو حرف می زدند، اما واضح است که خیلی ها پیش خودشان چنین فکر نمی کنند.
مطمئن باشید مورینیو برای مدت طولانی بیکار نخواهد بود. او هم مانند گواردیولا شانس خوبی برای نشستن روی نیمکت سر الکس دارد.کد خبر 9404
 
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-22 23:49:24
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۰۷
jose is the best....
برزو روسونری
چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴، ۰۴:۳۷
با تموم احترامی که واسه مورینیو قائلم اما گواردیولا واسه منچستر یونایتد بهتره. مورینیو بهتره بره من سیتی تا تیمش هم پر مهره تر باشه. ولی ظاهراً ماجرا قراره برعکس باشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر