فهرست
۱۰ نمونه موفق از خریدهای زمستانی؛ گرما در سرما!
۱۰ نمونه موفق از خریدهای زمستانی؛ گرما در سرما!

۱۰ نمونه موفق از خریدهای زمستانی؛ گرما در سرما!

آی اسپورت - پنجره نقل و انتقالات زمستانی زمان مناسبی برای ارزشگذاری بازیکنان و موفقیت آنها نیست. آنها زمان کمی برای هماهنگی با تیم جدیدشان دارند و به دلیل حضور نداشتن در تمرینات پیش‌فصل، شناخت کافی از هم تیمی‌های تازه خود ندارند. با وجود تمام این مسائل، باشگاه‌ها هرسال ناچار به خرید بازیکنان سایر تیم‌ها برای برطرف کردن نقاط ضعف‌شان هستند. در میان فهرست طولانی نقل و انتقالات ناموفقی که در پنجره زمستانی انجام شده، می‌توان نمونه‌های بسیار موفق هم پیدا کرد که در نیم‌فصل به تیم جدید خود پیوسته و در همان سال یا طی چند سال آینده، به بازیکنان بزرگی در تیم جدیدشان تبدیل شده‌اند.
کریستوف دوگاری/ از بوردو فرانسه به بیرمنگام سیتی (قرضی)؛ ۲۰۰۳

هیچ موردی را نمی‌توانید پیدا کنید که بهتر از انتقال قرضی مهاجم فرانسوی بوردو باشد. دوگاری در سال ۲۰۰۳ با تصمیم باشگاه بوردو به صورت قرضی به بیرمنگام سیتی واگذار شد. او که در ۱۰ بازی ابتدایی خود هیچ گلی را به ثمر نرسانده بود، در چهار بازی، پنج گل برای بیرمنگام زد که در تمام این بازی‌ها بیرمنگام به پیروزی رسید و در جایگاه خوبی در جدول رده‌بندی قرار گرفت. دوگاری که همراه با تیم ملی فرانسه به مقام قهرمانی جام‌جهانی ۹۸ دست یافته، به قهرمان هواداران بیرمنگام و ورزشگاه سنت‌آندرو تبدیل شده بود.
نمانیا ویدیچ/ اسپارتاک مسکو به منچستریونایتد؛ ۲۰۰۶

ویدیچ که برای منچستریونایتد ۷ میلیون پوند هزینه داشت، شروع خوبی را با این تیم تجربه نکرد. او در اولین بازی‌اش مقابل منچسترسیتی به میدان رفت و یونایتد در آن مسابقه ۴-یک شکست خورد. با این حال زمان زیادی طول نکشید که ویدیچ در ترکیب شیاطین سرخ جا بیفتند. او فصل بعد اولین قهرمانی خود با پیراهن منچستر را جشن گرفت و در کنار ریو فردیناند یکی از بهترین زوج‌های دفاعی جهان را تشکیل داد.
پاتریس اورا/ موناکو به منچستریونایتد؛ ۲۰۰۶

این بازیکن هم مانند ویدیچ، بازی های خود در شیاطین سرخ را با شکست در دربی شهر منچستر آغاز کرد؛ اما شرایط برای پاتریس اورا بسیار بدتر بود و حتی در بین دو نیمه تعویض شد. این مدافع فرانسوی خود را در ترکیب منچستر پیدا کرد و بعدها همراه این تیم به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و پنج قهرمانی در لیگ برتر دست یافت؛ وی پس از حدود یک دهه بازی در یونایتد، به یوونتوس پیوست.
خاویر ماسکرانو/ وستهم به لیورپول؛ ۲۰۰۷

هافبک تیم ملی آرژانتین که به عنوان یک ستاره بین‌المللی شناخته می‌شد، پس از پیوستن به لیورپول به سرعت در ترکیب این تیم جای گرفت و نقش مهمی در راهیابی تیمش به فینال لیگ قهرمانان اروپا داشت. ماسکرانو البته زیاد در لیورپول نماند؛ او راهی بارسلونا شد تا نامش را به عنوان یکی از بهترین هافبک‌های دفاعی دنیا سر زبان‌ها بیاندازد.
برانیسلاو ایوانوویچ/ لوکوموتیو مسکو به چلسی؛ ۲۰۰۸

ایوانوویچ به عنوان یک بازیکن ملی پوش و شناخته شده در سطح تیم های اروپایی بود، اما در لیگ برتر و انگلیس چندان شناخته شده نبود. وی پس از انتقال به چلسی و کسب دو عنوان قهرمانی، سه قهرمانی جام حذفی، لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا، اکنون به یکی از اسطوره های باشگاه بدل شده است.
برید هانگلند/ اف‌سی کپنهاگن به فولام، ۲۰۰۸

هانگلد با قراردادی ۵/۲ میلیون پوندی به فولام پیوست؛ مبلغی که به نظر می‌رسید برای بازیکنی مثل او که تجربه حضور در لیگ برتر را نداشت، زیاد باشد اما شش سال و نیم بعد، او حالا تبدیل به بازیکنی شده که بیشترین بازی را برای فولام انجام داده و باعث انسجام خط دفاعی تیمش شده است. او در فصلی که فولام به لیگ اروپا صعود کرد هم یکی از بازیکنان تاثیرگذار تیمش بود.
لوئیس سوارز/ آژاکس به لیورپول؛ ۲۰۱۱

انتقال سوارز به لیورپول خیلی ارزان نبود اما او به خوبی شایستگی‌هایش را در ترکیب این تیم نشان داد. وی پس از ۱۳۳ بازی و به ثمر رساندن ۸۲ گل برای این تیم، در حالی که هیچ مقام قهرمانی با این تیم در لیگ برتر کسب نکرده بود، در ازای ۷۵ میلیون پوند به بارسلونا پیوست.
داوید لوئیز/ بنفیکا به چلسی؛ ۲۰۱۱

داوید لوئیز با قراردادی ۲۶ میلیون پوندی راهی چلسی شد اما دلیل اصلی قرار گرفتن او در این فهرست، سودی بود که پس از جدایی‌اش از چلسی نصیب این باشگاه کرد. او بعد از چند فصل حضور موفق در این باشگاه با انتقالش به پاری‌سن‌ژرمن نه تنها هزینه‌ای که برایش شده بود را جبران کرد، بلکه ۲۰ میلیون پوند هم سود به چلسی رساند؛ مبلغی که رکورد جدیدی برای انتقال یک مدافع را در تاریخ فوتبال جهان ثبت کرد.
نمانیا ماتیچ/ بنفیکا به چلسی؛ ۲۰۱۴

این بازیکن صرب خیلی زود در ترکیب چلسی جای گرفت و بازی‌های درخشانی را در این تیم به نمایش گذاشت. هرچند ماتیچ در این فصل مثل اکثر همبازی‌هایش روزهای بدی را سپری می‌کند اما او همچنان یکی از بهترین هافبک‌های لیگ برتر است.
رایان برتراند/ چلسی به ساوتهمپتون؛ ۲۰۱۵

ساوتهمپتون بهترین رویه را برای انتقال این بازیکن به کار گرفت. برتراند ابتدا یک نیم‌فصل به عنوان بازیکن قرضی در ساوتهمپتون بازی کرد و پس از درخشش در این تیم، قراردادی ۱۰ میلیون پوندی و دائمی با او امضا شد. برتراند حالا به یک بازیکن ممتاز در ساوتهمپتون و در لیگ برتر تبدیل شده و اخیرا به تیم ملی انگلیس هم دعوت می‌شود.

منبع: وبسایت برنامه 90
     
آی اسپورت
2015-12-23 13:09:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر