فهرست
ادعای بزرگ/ آنچلوتی: اخراج مورینیو تقصیر بازیکنانش بود
ادعای بزرگ/ آنچلوتی: اخراج مورینیو تقصیر بازیکنانش بود

ادعای بزرگ/ آنچلوتی: اخراج مورینیو تقصیر بازیکنانش بود

کارلو آنچلوتی در مصاحبه ای اختصاصی با وب سایت گل  درباره مسائلی مانند اخراج مورینیو قبول هدایت بایرن صحبت کرده است. او صحبت هایش را با توضیح دلایل برکناری مورینیو آغاز کرده است:«مربی گری شاید به این دلیل سخت ترین کار دنیاست که هم زمانی که تیمت خوب کار می کند و هم زمانی که بد کار می کند مشکلاتی وجود دارد که باید آن ها را حل کنی. وقتی اوضاع خوب پیش می رود، احتمال دارد که بازیکنان آرامش خاطر پیدا کنند و این بد است و باعث می شود که اعتماد به نفس پایین بیاید. مربی همیشه باید در تیمش تعادل ایجاد کند. همیشه باید سعی کند انگیزه بازیکنان را بالا نگه دارد. این یکی از مشکلاتی بود که باعث برکناری مورینیو شد. این که چلسی فصل را مانند فصل قبل شروع نکرد برایشان گران تمام شد. دو فصل پیش انگیزه بالا بود و همه می خواستند عملکرد بد را جبران کنند و قهرمان هم شدند. اما این فصل دقیقا متضاد بود».
آنچلوتی در بایرن مونیخ جانشین گواردیولا خواهد شد و در این باره گفته:«هیچ چیز مرا نگران نمی کند. قرار است یک رقابت جدید و کاملا هیجان انگیز داشته باشم. مطمئنم خوشحال هم هستم که قرار است در یک کشور جدید به کارم ادامه دهم. بدون شک در چند سال گذشته برای من مهم ترین این بوده که فرهنگ های مختلف را ببینم و با آن ها آشنا شوم. آن هم در کشورهای مختلف. مطمئنم که تجربه ام در آلمان هم بسیار ارزشمند خواهد بود. یادگیری زبان آلمانی را هم شروع کرده ام. می توانم تائید کنم که اصلا زبان راحتی نیست! به هر حال من معتقدم که اولین نکته مهم برقراری رابطه خوب مربی و بازیکن است. با این روش می توان اعتقادات و باورها را پیش بدر. این طور می شود بازیکنان را مدیریت کرد و آن ها را برای پیاده کردن ایده ها در زمین متقاعد کرد. مهم است که بازیکنانی داشته باشی که به کارت ایمان داشته باشند. بایرن باشگاه بزرگی است و هدف من این است که این تیم در آلمان و اروپا شانس اصلی قهرمانی و در کورس باشد. من معتقدم در سال های اخیر در آلمان بعد از سال 2006 سرمایه گذاری های فوق العاده ای شده است. آن ها ورزشگاه ها را بازسازی کرده اند و در سطح اروپایی هم ملتی جنگجو شده اند. مطمئنا بی صبرانه منتظرم تا ببینم جو ورزشگاه ها چطور است. همه جای دنیا ورزشگاه های پر از هوادار جو خاصی را می سازند. من واقعا خوش شانسم. از اولین لحظه کارم در رجینا واقعا در باشگاه هایی بودم که به کار من ایمان داشتند. واقعا در دوران کاری ام خوش شانس بودم. همیشه بهترین پیشنهادات در بهترین زمان ها برایم رسیده است و توانسته ام با جام ها به آن ها پاسخ مثبت بدهم و کارنامه خودم را بسازم».
به نظر کارلتو سری آ یکی از بهترین مکان ها برای تربیت مربی است:«من خودم این تجربه را داشتم و فکر می کنم مدرسه مربیان ایتالیا عالی است. به من خیلی چیزها یاد داده است. از طرفی لیگ ایتالیا همیشه تجربه ای متفاوت برایت رقم می زند. در ایتالیا سیستم های بازی متفاوت هستند. در جاهای دیگر متفاوت است. در ایتالیا همیشه باید بیشتر مطالعه کنی و بیشتر آنالیز کنی. فکر می کنم من از زمانی که شروع کردن شخصیتم عوض نشده است. هنوز همان طور هستم. فقط تجربه های دیگرم برایم اطلاعات بیشتری را به همراه داشته است. اما درکل کارم به همان شکل همیشه است. حتی کتابی هم درباره موضوعات مربی گری نوشته ام».
     
آی اسپورت
2015-12-23 16:57:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر