فهرست
اتفاق ویژه: علی دایی به دنبال کسورات دوره رویانیان
اتفاق ویژه: علی دایی به دنبال کسورات دوره رویانیان

اتفاق ویژه: علی دایی به دنبال کسورات دوره رویانیان

آخرین قرارداد علی دایی با پرسپولیس سه ساله بود ولی کار او با باشگاه بعد از یک سال و نیم به فسخ قرارداد رسید. 
حمیدرضا سیاسی مدیر وقت پرسپولیس با قبول اینکه دستمزد وی را تا پایان سال دوم پرداخت کند بر سر منتفی شدن سال سوم قرارداد با هم توافق کردند. این در حالی است که علی دایی از ابتدای این فصل نیز هدایت صبای قم را برعهده گرفته است و به این ترتیب برای پرسپولیس از ناحیه سال سوم آن قرارداد تعهد و مشکلی ندارد. اما مراجعه نماینده علی دایی به باشگاه پرسپولیس به دلیل این موضوع نیست. 
سرمربی سابق پرسپولیس روی کسوراتی که از سال اول قرارداد شامل حالش شد بحث دارد. حال چرا این مسایل بعد از گذشت این مدت مورد توجه وی قرار گرفته است چندان مشخص نیست ولی گفته می شود میزان مبالغی که کسر شده بیش از آن است که وی انتظار داشته است. 
علی دایی حالا بعد از این مدت پیگیری این موضوع است و باید دید آیا پای نفرات دیگری هم در میان است یا نه. ضمن آنکه اسناد مالی باشگاه نیز در آن دوران چندان مرتب نبود. چرا که بعد از جدایی رویانیان از باشگاه پرسپولیس بارها از قول مسوولان باشگاه عنوان می شد اسناد مربوط به بعضی پرداخت ها و حتی قراردادهای بازیکنان را در اختیار ندارند. همچنین عنوان می شد بعضی نقل و انتقالات مالی نیز خارج از سیستم باشگاه صورت می گرفت و همین اوامر حسابرسان باشگاه را نیز دچار اشتباهات مختلف کرد.
درباره علی دایی همچنین عنوان می شود او به دلیل قرارداد سال اول خود با مشکل مالیاتی هم روبه رو شده است. صحبت ها در این باره حکایت از آن دارد که باشگاه پرسپولیس پرداخت مالیات علی دایی را برعهده گرفته بود اما این کار انجام نشده است. اگر چنین باشد  حتی این احتمال وجود دارد که علی دایی به دلیل معوقات مالیاتی با مشکل خروجی روبه رو شده باشد. و شاید دلیل پیگیری او در این مقطع همین امر است به ویژه که علی دایی همیشه روی مسایل مالیاتی خود حساسیت ویژه ای دارد و بعید نیست که اگر باشگاه چنین تعهدی سپرده ولی انجام نداده باشد باعث عصبانیت وی شده است.
گفتنی است؛ با توجه به اینکه قرارداد سال اول علی دایی با پرسپولیس بالغ بر یک میلیاردو 700 میلیون تومان عنوان می شد مالیات وی احتمالا رقمی بالاتر از 300 میلیون تومان را شامل می شود.

منبع: کاپ
     
آی اسپورت
2015-12-23 19:06:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر