فهرست
طلب دنیل داوری از ایران/ به همه پاداش دادند به ما مجسمه طوطی!
طلب دنیل داوری از ایران/ به همه پاداش دادند به ما مجسمه طوطی!

طلب دنیل داوری از ایران/ به همه پاداش دادند به ما مجسمه طوطی!

آی اسپورت- تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب 16امتیاز از 8مسابقه به عنوان تیم نخست مرحله دوم گروهی به جام‌جهانی2014 صعود کرد؛ آن‌ هم در حالی که در 3بازی پایانی و حساس خود مقابل قطر، لبنان و کره‌جنوبی دو بازیکن کلیدی -مهدی رحمتی به دلیل خداحافظی نابه‌جا از تیم ملی و اشکان دژآگه به دلیل مصدومیت- را در اختیار نداشت.
بعد از این صعود جوایزی به عنوان پاداش در اختیار ملی‌پوشان قرار گرفت. از جمله این پاداش‌ها حواله ورودی ماشین به هر یک از اعضای تیم ملی بدون پرداخت حق گمرکی و اختصاص 50سکه به هر یک از اعضای تیم ملی از سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت بود که روزهای پایانی ریاست جمهوری‌اش را پشت سر می‌گذاشت.
در کنار آن حجت‌الاسلام حسن روحانی که چند روزی بود در انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز شده اما هنوز دولت را تحویل نگرفته بود، به هر بازیکن و اعضای کادر فنی نفری 5سکه بهار آزادی جایزه داد. در این بین علی کفاشیان و کادر مدیریت فدراسیون فوتبال به اعضای کادر فنی و بازیکنان اعلام کردند پاداش 8میلیون دلاری که فیفا به تیم‌های صعودکننده به جام‌جهانی می‌دهد را بین اعضای تیم پخش نخواهند کرد بلکه برای کارهای زیرساختی در فدراسیون فوتبال هزینه خواهد شد؛ موضوعی که اعتراض جواد نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی را به‌دنبال داشت اما خیلی زود خاموش شد.
گفته می‌شود کی‌روش در این زمینه با نکونام صحبت کرده تا به اعتراضات خود ادامه ندهد. در کنار آن علی کفاشیان با همان خنده‌های ملیح خود به صراحت اعلام کرد بازیکنانی مانند رحمتی و دژآگه که در 3بازی آخر مرحله دوم گروهی صعود به جام‌جهانی نبودند پاداشی دریافت نخواهند کرد و در عوض خود کفاشیان و نبی دبیرکل وقت فدراسیون نام خود را در لیست گرفتن حواله ورود خودرو بدون حق گمرگی و پاداش‌های دیگر گنجاندند. پاداش‌ها هم از طریق جواد نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی و معاونت امور مالی فدراسیون فوتبال که از اقوام کفاشیان هم هست در اختیار بازیکنان تیم ملی قرار گرفت.
در این بین دانیال داوری، دروازه‌بان دورگه تیم ملی که در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی و حتی در جام‌جهانی حضور داشت، به دلیل سفر به آلمان -زادگاهش- تاکنون نتوانسته پاداش‌های خود را دریافت کند. مهرزاد داوری، پدر دانیال داوری در گفت‌وگو با همشهری ورزشی ضمن تایید مطلب فوق می‌گوید: «بعد از صعود تیم ملی به جام‌جهانی به فرزند من فقط یک مجسمه طوطی دادند که گویا در کودکستان آن را درست کرده بودند و خود دانیال می‌گوید به خاطر سنگینی آن بسیاری از بازیکنان مجسمه را داخل اتاق‌هایشان گذاشتند و برنداشتند. الان هم می‌شنوم همه بازیکنان تیم ملی پاداش‌های خود از جمله حواله ورود خودرو بدون پرداخت گمرگی، 50میلیون تومان و 5سکه را گرفته‌اند ولی به پسر من چیزی نداده‌اند! افسوس می‌خورم!»
او ادامه می‌دهد: «این درست نیست بازیکنانی که در ایران هستند تمام و کمال حق‌شان را بگیرند ولی پسر من چون در آلمان است از حقش و پاداش محروم شود! البته من پیگیر این موضوع هستم. اگر دانیال نمی‌تواند حقش را بگیرد من آن را می‌گیرم و می‌خواهم این موضوع به یک سرانجام برسد. به هیچ‌وجه صحیح نیست پسرم از حق خودش محروم شود. از مردانگی هم به دور است.»

9411
     
آی اسپورت
2015-12-24 17:30:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر