فهرست
استتوس: کاش هلند قشنگ‌تر نبود
استتوس: کاش هلند قشنگ‌تر نبود

استتوس: کاش هلند قشنگ‌تر نبود

آی اسپورت- فرسنگ‌ها دورتر از هیاهوی کریسمس، انگار بابانوئل برای چند لحظه از رشت عبور کرده بود که آرزوی مردم شهر، برای تماشای دوباره علیرضا جهانبخش روی چمن عضدی برآورده شد. ستاره آلکمار، هیچوقت روزهای ویژه‌اش در این ورزشگاه را از یاد نبرده است. او هنوز هم از هر فرصتی، برای بازگشت به عضدی و تماشای بازی داماش استفاده می‌کند. داماش بحران زده و غمگین این ماه‌ها، به نوشدارویِ علیرضا درون زمین احتیاج دارد اما حتی با لباسِ شخصی، او هنوز هم مرهمی برای مجروحیت ادامه‌دار تیم آبی پوش است. تیمی که پول ندارد، ستاره ندارد، مربی بزرگ ندارد، مدیر خوب ندارد اما هنوز یک علیرضا جهانبخش دارد که از آن طرف دنیا هم، دلتنگ تیمش می‌شود. 
داماش این هفته، برتری‌اش را در مقابل پیکان از دست داد و شکست خورد اما این مسابقه، تبدیل به خاطره‌ای تلخ برای رشتی‌ها نشد. آن‌ها پسر خوش اخلاقِ شهرشان را بعد از مدت‌ها دیدند، تشویق‌اش کردند و یک پیراهن را نیز به دست او رساندتد که پشت‌اش نوشته شده بود:«تیفوسی». یک پیراهن ویژه برای او، که برای دوست داشته شدن، بهانه‌هایی قوی‌تر از فوتبال و مستطیل سبز داشته. که هنوز هم بلد است طوری باشد، غیر از بقیه!  

رشت، زیرِ بار تخریب‌های نقد و وعده‌های نسیه بازسازی، این روزها دیگر چهره‌ زیبایِ سابق‌اش را ندارد. شهردارها، مثل همیشه برای رفتن به خانه معشوقه‌های خود جاده می‌سازند و حالا میدان اصلی شهر، شبیه خاکریزهای جنگ جهانی است. آدم‌های شهر اما هنوز همان‌ها هستند. با همان قصه‌ها و باورها. همان دلخوشی‌های کوچک و خوشگذرانیِ ابدی. در شهرِ پادشاهان لحظه و دلاوران زندگی توی زمان حال، علیرضا یک شهروند ویژه است. پسری که دوباره با کلید طلایی شهر از راه رسید اما کاش ساک‌اش را هم باز می‌کرد.  کاشِ هلند، قشنگ‌تر نبود. 
محمدحسین عباسی
کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-25 15:55:49
نظر دهید

۱ نظر
Derrick Rose
جمعه ۴ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۴۵
من یک تهرانی با اصالتی آذری هستم که عاشق شهر زیبا ومردمان بی ریای رشت هستم ،..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر