فهرست

ده‌ نکته از لیگ یک؛از رکورد شکنی خیالی تبریزی‌ها تا توفان بختیاری

آی‌اسپورت- هفته بیستم رقابت‌های لیگ یک با پیروزی سه تیم بالای جدول به پایان رسید تا تیم‌ها به تعطیلات  بیست و یک روزه بروند.
 
1- بیست‌ویک در بیست
هفته بیستم رقابت‌ها به دلیل عدم حضور تیم آلومینیوم هرمزگان در تبریز با نُه بازی به پایان رسید. با این وجود تعداد گل‌های رد و بدل شده در این هفته بیست و یک گل بود که برای لیگ یک آمار خوبی محسوب می‌شود.

2- بازگشت نساجی به جمع مدعیان
کوروش موسوی که از هفته ششم هدایت محبوب‌ترین تیم مازندران را برعهده گرفت توانست به مرور نتایج خوبی بگیرد. این تیم این هفته در ادامه روند رو به رشد خود توانست از سد تیم فولاد یزد بگذرد تا خود را به جمع مدعیان صعود برساند. نساجی‌چی‌ها از چهار بازی گذشته خود سه برد و یک تساوی بدست آوردند. شاگردان موسوی اگر همین روند را حفظ کند شاید امسال آرزوی هواداران نساجی برآورده شود.

3- ممی روی لبه تیغ
شهرداری اردبیل که در نیمه راه هدایت تیم خود را به محمد احمدزاده سپرد در چند هفته اخیر شکست‌های متوالی را تجربه کرد. احمدزاده اگر در تعطیلات فکری به حال وضعیت تیمش نکند شاید خیلی زودتر از آنچه که فکرش را کند از کار برکنار شود. او در چند سال اخیر تقریبا در تمام تیمی‌هایی که حضور داشت ناموفق بود.

4- بازگشت بحران به آبادان
آبادانی‌ها تنها دو هفته پس از اخراج مانوئل پرتغالی دوباره وارد بحران شدند. پس از دو برد خوب مقابل داماش و فجر هواداران صنعت نفت انتظار داشتند در بوشهر تیم محبوب‌شان با دست پر از زمین خارج شود اما در عمل این ایرانجوانی‌های بودند که موفق شدند سه امتیاز را کسب کنند.
 
5- توفان بختیاری
کمتر بازی در لیگ یک را سراغ داریم که تیمی با دوگل پیش بیافتد ولی در نهایت با شکست زمین را ترک کنند. اما این اتفاق در دیدار دو تیم نفت مسجدسلیمان و آلومینیوم اراک برای تیم اراکی رخ داد. این تیم که با دو گل در زمین حریف پیش بود در نهایت با سه گل بازی را واگذار کرد تا سه امتیاز مهم این بازی را به راحتی از دست بدهد.
 
6- اکبر و پنالتی خانمان‌سوز
مهمترین دیدار هفته را دو تیم فجرسپاسی و خونه به خونه در حافظیه برگزار کردند. این بازی که زیر بارش شدید باران انجام شد در نهایت با تک گلی که فجرسپاسی در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی زد به پایان رسید تا اکبر میثاقیان طعم تلخ شکست آن هر از روی یک ضربه پنالتی را بچشد.

7- شکسته شدن خیالی رکورد ماشین
نادر دست‌نشان و شاگردانش که تا به اینجای فصل نتوانستند حتی یک بار کلین‌شیت کنند در نهایت با عدم حضور آلومینیوم هرمزگان در مقابل‌شان، روی کاغذ یک کلین‌شیت به دست آوردند. حالا سبزپوشان تبریز حداقل به صورت خیالی طعم بسته نگه داشتن دروازه‌شان را چشیدند.
 
8- پاس و بردهایش
پاس همدان که پس از گذشت چهار ماه از مسابقات تنها دو برد کسب کرده بود، حال در عرض یک هفته به اندازه کل نیم فصل به پیروزی رسیدند. همدانی‌ها پس از اینکه هفته پیش در بازی عقب‌افتاده خود نفت مسجدسلیمان را شکست دادند، این هفته شهرداری اردبیل را هم بردند تا در عرض یک هفته دو برد مهم کسب کنند.  
 
9- تنها مساوی هفته
هفته بیستم رقابت‌ها برخلاف سایر هفته‌ها که پُر بود از مساوی‌های بدون گل، تنها یک مساوی داشت. دیدار دو تیم پارسه و خیبر خرم‌آباد که در تهران برگزار شد در پایان با نتیجه یک بر یک تمام شد تا تنها مساوی هفته در تهران رقم بخورد.
 
10-کاش همه مس بودن
گل‌گهر سیرجان تیم عجیبی است.این تیم کرمانی هر دو برد خارج از خانه خود را در مقابل تیم‌های هم استانی یعنی مس کرمان و رفسنجان بدست آورده است. به نظر می‌رسد سیرجانی‌ها تنها در محدود جغرافیایی استان کرمان توان بردن در خارج از خانه را دارند.

کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-25 22:30:15
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۵ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۷
یه تیم داره مازندران. نساجی مازندران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر